Jump to content

"Problema" masinilor inmatriculate pe Bulgaria


euadicabobo

  

250 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ce prostie...atata timp cat se subintelege ce vreau sa scriu nu stiu de ce trebuie sa dau "Add reply" bla, bla... M-a suparat faptul ca s-a legat de mine pentru un simplu post, dar sunt posturi aberante din care nu se intelege absolut nimic, pline de agramaticalitati si acelor persoane nu le atrage nimeni atentia.Dar mie da! Pentru o mica "greseala". dry.gif Scuzati-mi impertinenta domnule Paul, daca asa binevoiti, puteti sa imi stergeti contul pentru ca am fost nesimtit si am indraznit sa ma leg de dumneavostra.O noapte buna va doresc! :thumbsup: Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Rain, generalizand mi-a dorit mie un mare "bine", si eu raspuns in aceeasi maniera!

Deci nu mi s-a parut, chiar a fost o mitocanie.

Ca tot iti plac raspunsurile in aceeasi maniera, o sa-ti raspund si eu cu 10 zile suspendare.

Link to comment
Share on other sites

Deci nu mi s-a parut, chiar a fost o mitocanie.

Ca tot iti plac raspunsurile in aceeasi maniera, o sa-ti raspund si eu cu 10 zile suspendare.

totusi, hai sa fim macar fairplay: citeste postul lui rain de pe pagina trecuta. cine a instigat la "mitocanii" ?

 

 

am citit odata un comment ceva de genul : moarte celor cu bmw-uri negre!!!

 

se pare ca are ceva fani acel om <_<

Link to comment
Share on other sites

Va certati degeaba, daca omul este fara principii nu va avea actele in regula indiferent pe ce tara este inmatriculata masina, daca o are inmatriculata pe Ro asta nu il face un cetatean cu principii si invers. Numai bine

Totusi, ce crezi ca este mai usor de urmarit? un bg sau un ro?

 

totusi, hai sa fim macar fairplay: citeste postul lui rain de pe pagina trecuta. cine a instigat la "mitocanii" ?

 

 

am citit odata un comment ceva de genul : moarte celor cu bmw-uri negre!!!

 

se pare ca are ceva fani acel om <_<

Eu am facut referire la masini in general, nu neaparat la bmw-uri, cu atat mai putin la oameni. Dar bag seama ca "te cam simti", asa-i?

Link to comment
Share on other sites

pai am schimbat ceva vb amandoi (tot pe acest topic), nu cu rautate, si cred ca stii ca am masina pe bg. ti-am si explicat ca am avut accidente dar s-au rezolvat pe cale legala. sunt si destui cu nr. de ro care fac magarii si fug de la locul accidentelor.

Da, dar e mult mai usor sa dai de urma celui care fuge cu nre de ro, pe cand invers este practic imposibil. Sunt si cativa cu nre de bg "in regula", dar raportul este coplesitor in favoarea celorlalti. Sincer nu mi-ar pasa de bg sau alte chestii, atata timp cat nu ar reprezenta un pericol real pentru mine, pana se va schimba treaba asta, voi continua sa doresc aceeasi soarta autoturismelor inmatriculate la texani; ca e guvernul de vina, oamenii, Papa sau Zorro, nu imi pasa ....

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

In primul rand m-as simti bine sa fiu teafar dupa acrosatul cu un tir, apoi, daca asta ar fi ok, DA, m-as simti mai bine daca tirul ar fi de ro. Si acum revenind, tirurile reprezinta un pericol mai mare in privinta gravitatii accidentelor, nicidecum a frecventei acestora, prin urmare, exemplul dat de tine este cam .. degeaba.
Link to comment
Share on other sites

Ce treaba au numerele cu persoana care conduce ? Pentru ce sa dai o palarie de bani pt a avea scris pe niste table RO cand poti da 1/4 pt celasi lucru?

 

Nu am masina inmatriculata pe BG dar daca voi avea vreodata masina cu nr de BG ma va durea fix in cot de ce zice lumea.Cei care platesc taxele de la noi stau si se smiorcaie ca de ce e asa mare taxa , ca de ce e asa scump nu stiu ce , pai de asta , ca platit voi pret umflat si nu faceti nimic.

 

De ce credeti ca acum este posibil sa faci ITP-ul si la noi chiar daca ai masina inmatriculata altundeva ? Ca sa mai iasa niste bani !

 

Unii dintre voi sunteti atat de naivi !

 

Traiasca Bulgaria.

Link to comment
Share on other sites

Ce treaba au numerele cu persoana care conduce ? Pentru ce sa dai o palarie de bani pt a avea scris pe niste table RO cand poti da 1/4 pt celasi lucru?

 

Nu am masina inmatriculata pe BG dar daca voi avea vreodata masina cu nr de BG ma va durea fix in cot de ce zice lumea.Cei care platesc taxele de la noi stau si se smiorcaie ca de ce e asa mare taxa , ca de ce e asa scump nu stiu ce , pai de asta , ca platit voi pret umflat si nu faceti nimic.

 

De ce credeti ca acum este posibil sa faci ITP-ul si la noi chiar daca ai masina inmatriculata altundeva ? Ca sa mai iasa niste bani !

 

Unii dintre voi sunteti atat de naivi !

 

Traiasca Bulgaria.

Ce usor este sa vorbesti, mai ales cand stai in Timisoara, vino in CT sau undeva mai pe la sud pe aici, unde sunt cu miile, sa vezi si cum se comporta in trafic, sa vezi ce rapid iti schimbi tu parerea ...

Link to comment
Share on other sites

Da-mi un exemplu concret te rog.Ce fac ? Dau cu masina lor in masina ta si fug sau ce fac ? Se stramba la tine ? Chiar nu inteleg.

 

 

P.S. 1. Orice ar face ce te opreste sa suni la 112 si sa fii un cetatean cu simt civic si sa`i indrumi pe politisti catre respectivul specimen , sa`l santioneze?

 

P.S. 2. Stai linistit , cine face asa cum nr de BG face si cu nr de Ro.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am vazut eu pe strada, cele mai multe masini inmatriculate 'pe bulgaria' sunt cazane. Deci daca pui cap la cap starea masinii si faptul ca e inmatriculata in bulgaria, deja un semnal de alarma e tras. Dupa care, daca te loveste unul si fuge e mai greu sa dai de el. O a treia chestie ar fi amenzile: cati dintre cei care au masinile inmatriculate in bulgaria primesc amenzi prin posta (radar, parcare, orice) si cati le platesc?

 

Deci dupa mine masinile astea reprezinta o potentiala problema. Nu discut aici taxele aberante care duc la inmatricularile astea, ci doar ce vad pe strada. Si da, imi dau seama si ca exista o minoritate care are masini ok inmatriculate peste granita, din motive de taxa.

Link to comment
Share on other sites

Va spun asta in calitate de utilizator al unei masini inmatriculate la sud de Dunare, actele autoturismului si actele mele (permis,carte identitate)sunt in copie la organele de control, sunt de parere ca pot fii sanctionat la fel ca toti ceilalti cu masini pe Ro. Cum am spus si mai sus, numerele de Ro nu il fac pe om mai atent si disciplinat in trafic, am cunostinte care stau cu lunile fara asigurare/itp la masina, cu toate ca este inmatriculata pe Ro. :pardon:
Link to comment
Share on other sites

Va spun asta in calitate de utilizator al unei masini inmatriculate la sud de Dunare, actele autoturismului si actele mele (permis,carte identitate)sunt in copie la organele de control, sunt de parere ca pot fii sanctionat la fel ca toti ceilalti cu masini pe Ro. Cum am spus si mai sus, numerele de Ro nu il fac pe om mai atent si disciplinat in trafic, am cunostinte care stau cu lunile fara asigurare/itp la masina, cu toate ca este inmatriculata pe Ro. :pardon:

Nici tu nu te crezi ....

Link to comment
Share on other sites

Rain, generalizand mi-a dorit mie un mare "bine", si eu raspuns in aceeasi maniera!

 

 

ce tare, rain le-a urat tuturor celor care au masini cu nr de BG SA LE IA FOC MASINILE, iar euaducabobo i-a urat sa il loveasca masinile alea, adica SA II LOVEASCA MASINA!!! si omu' si-a luat suspend...LOL :frantics:

 

"afinitatea" lui rain ptr nr de BG fiind ultracunoscuta, de cand se tot vaita p'aici ca i-a lovit MASINA unu' cu nr de BG si a avut de pierdut in acest caz, si pe buna dreptate, dar NU SE GENERALIZEAZA... :thumbsup:

 

bre rain, am inteles, dar NU TOTI cu nr de Bg sunt melteni sau nu au acte in regula. SI IN ROMANIA POTI STA 6 LUNI + DUPA COMPANIILE DE ASIGURARI IN CAZUL UNUI ACCIDENT.

 

GET OVER IT DUDE!!!

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

ce tare, rain le-a urat tuturor celor care au masini cu nr de BG SA LE IA FOC MASINILE, iar euaducabobo i-a urat sa il loveasca masinile alea, adica SA II LOVEASCA MASINA!!! si omu' si-a luat suspend...LOL :frantics:

 

"afinitatea" lui rain ptr nr de BG fiind ultracunoscuta, de cand se tot vaita p'aici ca i-a lovit MASINA unu' cu nr de BG si a avut de pierdut in acest caz, si pe buna dreptate, dar NU SE GENERALIZEAZA... :thumbsup:

 

bre rain, am inteles, dar NU TOTI cu nr de Bg sunt melteni sau nu au acte in regula. SI IN ROMANIA POTI STA 6 LUNI + DUPA COMPANIILE DE ASIGURARI IN CAZUL UNUI ACCIDENT.

 

GET OVER IT DUDE!!!

Max, majoritatea masinilor inmatriculate in bg sunt in cazul de mai sus, FOARTE PUTINI sun ok, sau ma insel?!

Link to comment
Share on other sites

Eu de exemplu, NU am avut probleme vreodata cu vreun alt sofer/autoturism cu nr BG, nici accident, si nici sicane/probleme in trafic, ci dimpotriva, cu meltenii RO...

 

"Cazane" sunt O GRAMADA si cu nr RO, melteni sunt MULT MAI MULTI cu nr de RO, deci...?! La fel de bine te poate lovi si unul cu nr RO care sa nu aiba asigurare valabila.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.