Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Este adusa in decembrie 2012.

 

 

da corect corect .... vazusem 2011 ..si de asta nu stiam ce are anuntul asta....

 

imi retrag tot

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

Salutare, ma poate ajuta si pe mine cineva va rog frumos cu mai multe informatii despre VIN: WBADL91020GW69015?

 

M-ar interesa lista completa de dotari din fabrica si interventiile inregistrate in service autorizat BMW, pentru a-mi face o parere despre km actuali ai masinii.

 

Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

as dori si eu un sfat. doresc sa achizitionez un bmw x5 3,0 d 2005 , 142 000 km. dau la schimb un renault megane cabrio 2005 cu 38,000 km plus 7-8000 de euro diferenta. credeti ca merita? caracteristici bmw : suspensi pe perne cu 3 nivele,bi-xenon,dinamik-drive,spalatoare faruri,volan sport full electric si incalzit,oglinzi rabatabil electric heliomate si incalzite,parbriz heliomat,scaune fata sport full electrice cu memorii si incalzite,scaune spate rabatabil electric si incalzite,navigatie mare,harman-kardon,cd,mag 6 cd,dvd,tel,2x tv cu telecomanda,priza 220 v,frigider,vebasto,soft-close,lumini ambientale,vopsea originala,fara incidente,km 100% reali,carte service.

 

Intrebarea importanta: in afara de o diagnoza la bmw, ce ar mai trebui sa verific? am inteles ca sunt dese problemele la cutia de viteze.! as dormi niste sfaturi. multumesc !

 

 

ps: sunt nou pe aici. :D

Link to comment
Share on other sites

as dori si eu un sfat. doresc sa achizitionez un bmw x5 3,0 d 2005 , 142 000 km. dau la schimb un renault megane cabrio 2005 cu 38,000 km plus 7-8000 de euro diferenta. credeti ca merita? caracteristici bmw : suspensi pe perne cu 3 nivele,bi-xenon,dinamik-drive,spalatoare faruri,volan sport full electric si incalzit,oglinzi rabatabil electric heliomate si incalzite,parbriz heliomat,scaune fata sport full electrice cu memorii si incalzite,scaune spate rabatabil electric si incalzite,navigatie mare,harman-kardon,cd,mag 6 cd,dvd,tel,2x tv cu telecomanda,priza 220 v,frigider,vebasto,soft-close,lumini ambientale,vopsea originala,fara incidente,km 100% reali,carte service.

 

Intrebarea importanta: in afara de o diagnoza la bmw, ce ar mai trebui sa verific? am inteles ca sunt dese problemele la cutia de viteze.! as dormi niste sfaturi. multumesc !

 

 

ps: sunt nou pe aici. :D

primul pas ar fi sa citesti tot ce s-a scris pe forum despre modelele respective...poti incepe de aici

 

http://www.bmwclub.ro/forums/forum/13-seria-x/

 

de asemenea, sunt pe forum la sectiunea servicii user-i care presteaaza servicii de diagnoza/mecanica, ai putea lua legatura cu ei (si sa te ajute cu o verificare pertinenta)

 

cu seria masinii VIN (vehicle identification number) se pot afla dotarile masinii din fabrica,(citeste cateva pagini mai sus pe acest topic), de asemenea se poate afla la reprezentanta cand si la cati km a fost facut service-ul la masina respectiva(cu conditia sa se fi facut reviziile in reteaua BMW)

 

daca se merita masina......asta numai tu poti sa evaluezi acest lucru, preturile sunt relative

 

succes!

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei un E53 facelift bun, cu km reali, colegu Chas3 tocmai si-a luat modelul nou si acum si-l vinde pe cel vechi. Si masina e si ingrijita, si foarte misto, pachet M care e destul de rar, parca are si camera de marsarier, scaune comfort, etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.