Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am cautat deja numarul si am vazut ca a avut mai multe masini la vanzare.L-am sunat si sustine ca masina este impecabila din toate punctele de vedere.Probabil o sa ma duc sa vad masina si daca imi place o sa-i fac o verificare amanuntita.
Link to comment
Share on other sites

Am cautat deja numarul si am vazut ca a avut mai multe masini la vanzare.L-am sunat si sustine ca masina este impecabila din toate punctele de vedere.Probabil o sa ma duc sa vad masina si daca imi place o sa-i fac o verificare amanuntita.

 

masina e 2005 nu 2006 ,nu are filtru de particule, pretul bun , are si ceva dotari , mergi la test , 220ron la MHS

Edited by danielsan
Link to comment
Share on other sites

Ca idee eu am vandut asa ceva cu 17700 euro,vad ca o are de mult la vanzare.

 

Da, stiu, am vazut-o pe a ta pe mymini.ro si chiar ii spuneam prietenei mele ca daca o vedeam cand ai postat-o o luam eu in secunda 2...ceva in genul a ce ai vandut tu as lua si azi...

Link to comment
Share on other sites

Clar are ceva cea alba, e deja de 2 luni la vanzare.

 

Asta ma face si pe mine sa ma gandesc ca are ceva...pretul e bun, probabil o lasa in 14000 daca ma vede cu banii la mine, dar si mai probabil a fost lovita. I-am dat un mail sa mi dea seria de sasiu si nu mi-a raspuns, nu cred ca e dispus sa mergem la teste si nu mi inspira incredere un samsar de asta spun ca preferam sa dau 17.000 pe ce ai vandut tu. Aia imi inspira incredere, nu stiu de ce, ori pretul mai apropiat de cele din germania, ori oglinzile cu steagul Angliei :)

Link to comment
Share on other sites

Da, stiu, am vazut-o pe a ta pe mymini.ro si chiar ii spuneam prietenei mele ca daca o vedeam cand ai postat-o o luam eu in secunda 2...ceva in genul a ce ai vandut tu as lua si azi...

 

cam asta este pretul corect pentru cooper s din 2008 cu steptronic.

 

samsarii nu prea raspund la mailuri. suna-l si intreaba-l daca este dispus la test la reprezentanta. si sa iti dea in avans seria de sasiu.

Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina asta? http://www.autovit.ro/bmw-320-C25335549.html

Multumesc!

Foarte frumos volanul. Parca e din pachetul M si nu individual cum spune inscriptia de pe el. Foot-restul e M dar maciulia schimbatorului cea de serie. Nu prea mai sunt elemente ale pachetului M pe el, asa ca poatre trebuie sa te uiti atent sa nu fi fost inlocuit volanul pe motiv de... airbag explodat. Ar trebui verificat si sub plansa de bord daca mai exista airbag sau e doar un by-pass sub plansa noua. Nu de alta dar masina arata rezonabil si se vinde la un pret rezonabil, lucru nu prea comun la "comerciantii de auto rulate"...

Link to comment
Share on other sites

cam asta este pretul corect pentru cooper s din 2008 cu steptronic.

 

samsarii nu prea raspund la mailuri. suna-l si intreaba-l daca este dispus la test la reprezentanta. si sa iti dea in avans seria de sasiu.

 

L-am sunat dar are tel inchis. Pretul poate fi corect dar in anunt apar 39000 km....adica proprietarul a facut sub 10.000 pe an...cam greu de crezut

Link to comment
Share on other sites

A mea avea 36000km din 2010...dar am avut si mini s modelul nou din 12/2006 cu 21000 km

D c nu iei un abarth sau un abarth esseesse ?mie mi se pare peste mini cooper s

 

Nu vreau cooper ul neaparat pt viteza, liniute, etc :) Initial am vrut un seria 1 si de la el am ajuns la cooper. Fiat ul nu mi place chiar daca probabil e mai performant decat un cooper s..nu mi place marca din principiu :) oricum, daca nu gasesc un cooper s ok mai stau vreo doua luni si probabil o sa iau unul de la automobile bavaria, din cele de test drive cu discount. Am vazut ca au vreo doua pe la 19.000 + tva. Asta daca nu apare unul de prin 2009-2010 la un pret mai omenesc.

Link to comment
Share on other sites

L-am sunat dar are tel inchis. Pretul poate fi corect dar in anunt apar 39000 km....adica proprietarul a facut sub 10.000 pe an...cam greu de crezut

 

cine are cooper s in Buc, de regula o foloseste ca a doua masina. sa fim seriosi. asta nu e masina cu care sa pleci in concediu sau sa faci drumuri multe extraurbane.

Link to comment
Share on other sites

L-am sunat dar are tel inchis. Pretul poate fi corect dar in anunt apar 39000 km....adica proprietarul a facut sub 10.000 pe an...cam greu de crezut

 

nu inteleg de unde mentalitatea asta la romani ca trebuie sa faci 50.000 de km pe an cu masina , eu in medie fac 6000-8000km pe an , cu drumuri in oras , cu drumuri la munte cu drumuri la mare , nu stiu cum mergeti voi cu masina de adunati an de an atatia KM , de altfel am un vecin cu un Golf 6 GTI cumparat de nou in apr 2010 care are 17.000 km cu masina , cred ca pe el nu il cred nimeni clar

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de unde mentalitatea asta la romani ca trebuie sa faci 50.000 de km pe an cu masina , eu in medie fac 6000-8000km pe an , cu drumuri in oras , cu drumuri la munte cu drumuri la mare , nu stiu cum mergeti voi cu masina de adunati an de an atatia KM , de altfel am un vecin cu un Golf 6 GTI cumparat de nou in apr 2010 care are 17.000 km cu masina , cred ca pe el nu il cred nimeni clar

 

Nu e vorba despre "mentalitate" ci e vorba despre faptul ca un samsar vinde o masina de 4 ani cu 39000 km. Daca era unul care-si vindea masina personala il intelegeam si nu mi puneam problema de nr.de km facuti, dar asa mi-e greu sa-l cred si nu pot sa dau 14000 de euro pe o masina fara sa vad daca are km reali mai ales ca, daca tot ai pomenit de mentalitate, recunos ca eu consider ca suntem o tara de tepari irecuperabili in proportie de peste 80%.

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de unde mentalitatea asta la romani ca trebuie sa faci 50.000 de km pe an cu masina , eu in medie fac 6000-8000km pe an , cu drumuri in oras , cu drumuri la munte cu drumuri la mare , nu stiu cum mergeti voi cu masina de adunati an de an atatia KM , de altfel am un vecin cu un Golf 6 GTI cumparat de nou in apr 2010 care are 17.000 km cu masina , cred ca pe el nu il cred nimeni clar

eu am 89.700 in 11 ani :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.