Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

da , am mai auzit si eu intamplari cu masini din cta , in alta ordine de idei ma tot uit dupa 325i sau 330i E90 , dar se pare ca romanul s-a nascut in diesel , foarte foarte slaba oferta de benzinare cu motoare > 2.0

 

pai sunt putini care se incumeta la asemenea consum . Si dupa cum vezi benzina tot creste . Am avut si eu genul asta de consum si iti spun ca nu m-as mai baga la asa ceva ever . Poate sa am ceva mai multi bani de aruncat pe benzina .Dar si atunci poate i-as baga in altceva . Masina aia ajunge si la 20 %. Merita sa iei manual . Si la ce timpuri sunt mereu trebuie sa consideri valoarea de revanzare si sa vezi ce s-ar vinde mai bine cu pierderi suportabile . dar poate asta e doar gandirea mea , dupa ce am mai imbatranit :pirate:

Link to comment
Share on other sites

sunt constient de asta , dar avand in vedere ca merg 6000-7000km anual , chiar nu vad rostul unui motor diesel care vine la randul lui cu niste costuri de intretinere ridicate , ma uitam acum la 320i E90 LCI cel de 170cp si 2000cmc , a mers cineva cu varianta asta de motor ?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C25754907.html

 

doar ca exemplu , nu are cine stie ce optiuni , de navi pot sa ma lipsesc dar de xenon parca nu

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

sunt constient de asta , dar avand in vedere ca merg 6000-7000km anual , chiar nu vad rostul unui motor diesel care vine la randul lui cu niste costuri de intretinere ridicate , ma uitam acum la 320i E90 LCI cel de 170cp si 2000cmc , a mers cineva cu varianta asta de motor ?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C25754907.html

 

doar ca exemplu , nu are cine stie ce optiuni , de navi pot sa ma lipsesc dar de xenon parca nu

 

 

Masina identica cu asta an, km, culoare si in plus navi s-a vândut pe "cars on the web" acum câteva zile cu 10800!

 

Daca ești curios, intra spune-mi ce ĂŽți place si ĂŽți zic pretul actual licitat...doar ca sa ĂŽți faci idee...

Link to comment
Share on other sites

Are volan schimbator si maner frana mana m.daca e a 11/2007 e de170 cp,desi ma uitatent si vad ca are si butonul de auto start stop.

 

 

Da e modelul de 170 cai, cu start-stop. Sunt acum cu masina, la verificare. Apare becul galben de check engine aprins. Vanzatorul spune ca e in regenerare catalizatorul (benzina)

Link to comment
Share on other sites

Da e modelul de 170 cai, cu start-stop. Sunt acum cu masina, la verificare. Apare becul galben de check engine aprins. Vanzatorul spune ca e in regenerare catalizatorul (benzina)

 

 

Esti pe cale sa-ti iei o mare teapa, cel mai probabil. Dar tu testeaza-o.

Link to comment
Share on other sites

@KIP: de ce zici ca e teapa?

 

 

Pai gandeste logic. Daca era o problema minora si ieftin de rezolvat, o remedia, ca sa nu puna la vanzare o masina cu check engine aprins in bord ! Iar pretul, well, e piperat rau ptr masina aia. Dar, presupun ca ai luat-o deja, asa ca, sa o stapanesti sanatos !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.