Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu presupun unele forme de reatard in ceea ce te priveste, posibil si un cancer al creierului, coroborat cu un strabism convergent, altfel nu imi explic reply-ul acesta plin de ezoteric.

 

umorul, in general, este un semn de inteligenta, lipsa lui insa... ce sa zic, probabil si astia ca tine au dreptul la viata.

 

Si ia zi Bogdan, asa-i ca te inseala cu unul caruia ii put picioarele si ei ii pute gura ? SimileaTM

 

A fi ironic presupune inteligenta, umor poti sa ai si tu.

 

Cat despre reply-ul meu este calar ca pentru tine este ezoteric(EZOTĂRIC, -Ă, ezoterici, -ce, adj. (Despre doctrine, ritualuri etc.) Care poate fi ĂŽnțeles numai de cĂŁtre cei inițiați; ascuns, secret. – Din fr. ĂŠsotĂŠrique.), altfel nu se explica ceea ce ai scris mai sus, jignirile inseamna lipsa argumentelor si caracterizeaza pe cei de o anumita factura.

 

Poate te-ai fi asteptat sa iti raspund ca ma recomanda o persoana de sex feminin draga tie, dar nu am facut-o si nici nu o sa o fac.

Link to comment
Share on other sites

Avem unul nou si istet, care vezi doamne sta undeva sus si nu coboarĂŁ la noi!:)

Aaa si...CicĂŁ Pole ar fi inalt, i-se spune: Inaltimea Voastra!:)))))))

 

Btw este vre-un coleg disponibil sa mĂŁ ajute cu evaluarea unui e39 ?

MĂŁ vad cu unul astĂŁzi, care vrea schimb cu masina si nu mĂŁ pricep la e39 așa de mult ca la e46.

Masina are plafon negru, dar stalpii gri si interior piele bej, dar centuri negre...asta la prima vedere...este normal?

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze Tovarase Pole, raportez ca nici nu stiu cum am indraznit sa va tulbur prelegerile Dumneavoastra inaltatoare, ale celui care este Inceputul si Sfarsitul, Alfa si Omega acestor topicuri, ba chiar a intreg site-ului.

 

Dupa interpelarea Dumneavoastra am avut o revelatie, sunteti Inteligentul incognito de printre noi si nu "cocalarul basit" care isi pune singur filmulete pe youtube

theo, tu esti coaie?

Link to comment
Share on other sites

Avem unul nou si istet, care vezi doamne sta undeva sus si nu coboarĂŁ la noi!:)

Aaa si...CicĂŁ Pole ar fi inalt, i-se spune: Inaltimea Voastra!:)))))))

 

Btw este vre-un coleg disponibil sa mĂŁ ajute cu evaluarea unui e39 ?

MĂŁ vad cu unul astĂŁzi, care vrea schimb cu masina si nu mĂŁ pricep la e39 așa de mult ca la e46.

Masina are plafon negru, dar stalpii gri si interior piele bej, dar centuri negre...asta la prima vedere...este normal?

 

Am spus ca nu mai scriu si mai ales ca tie nu iti raspund, dar ma vad nevoit sa o fac, asta asa ca sa nu creada cate unii ca pot sa bata campii pe aici fara sa fie taxati(neerijandu-ma in atotstiutor, ci doar in virtutea dreptului la replica).

 

Referitor la ultima parte a interventiei tale: daca ti-ai fi pierdut timpul citind mai mult pe aici si nu dand replici unui "istet nou venit" ca mine, poate ai fi gasit un topic deschis de Ciupanezu acum 5 ani, care se numeste seria 5 e39 1995-2003 Ghidul cumparatorului.

Sunt convins ca te-ar fi ajutat sa gasesti acolo multe raspunsuri la intrebarile tale, chiar daca nu ai luat contact efectiv cu un e39. Te-as putea ajuta si eu, candva am detinut unul[pe vremea cand bagam banii in cele 75 si ceva de carti(nu in asi si popi) din biblioteca mea], dar prefer sa te las sa citesti, cred ca te va ajuta mult (cititul).

 

In al doilea rand, suntem intr-un topic unde se vrea a se demasca masinile "smenuite", de samsari, ori tu ne spui ca vrei sa faci schimb cu un e39, tu avand un e46 daca nu gresesc.Nu cumva aceasta practica vine de la samsari? Ma mira faptul ca nu se ia atitudine aici impotriva acestor practici. Mai mult decat atat, nu crezi ca unul care vrea sa iti dea o masina la schimb si mai ales un model dintr-o clasa mai mare vrea sa te pacaleasca? Sau o vrea sa iti faca tie un bine asa ca bun samaritean ce este.

Te sfatuiesc sa iti vinizi masina cu bani si sa iti cumperi un e39 cat se poate de curat, de aici sau din Germania (acolo mai gasesti, dar costa).

Despre acestea scriam eu in paginile anterioare si ai gasit de cuviinta sa ma iei la misto.

 

Referitor la prima partea a reply-ului tau, nu pot sa spun decat ca tu sigur ai nevoie de "Royal Editionul" cartilor, aia mare, groasa, verde, scrisa de Coteanu si sotii Seche publica in 1975(cand m-am nascut eu cum bine a intuit Pole), revizuita si adaugita in 1984 si reeditata in 1997.

Nu de alta, da' cand citesc ce scrii mi se strepezesc dintii.

Data viitoare cand o faci, ia liniutele acelea(cratime se numesc) si infigeti-le in degete, poate asa ai sa intrebi sau ai sa te documentezi cum se folosesc. Litera mare folosesti cand incepi o propozitie noua si mai ales cand te referi la Divinitate.

Exista un topic deschis si pe aceasta tema: folosirea corecta a pluralului,a diacriticelor etc., citeste-l si pe acesta, poate mai inveti ceva. Nu de alta dar poate pe acest topic se mai uita si altii si ajung sa ii dea dreptate lui Radu Banciu, cel cu emisiunea de pe B1, care spune ca ar trebui impuscati proprietarii de BMW (exagerand desigur).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dar cat a-ti vrea sa consume

 

 

Bogdane, a gresi e omeneste, indiferent de numarul cartilor citite ! Niciodata nu e bine sa faci pe desteptul in privinta asta fiindca s-ar putea sa te transformi in lup moralist si sa cazi in penibil !

 

Nu tin partea nimanui dar vedeti ca exista si pm pentru tot felul de balacareli inutile !

Topic-ul asta va ramane in continuare de foarte mare ajutor, daca incetati cu luptele virtuale si faceti abstractie, macar pentru cateva momente, de orgoliile imense avute in dotare !

Edited by KIP
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.r...-C26123524.html

 

Am vorbit cu omu , zice ca sunt km reali verificabili la bavaria luata din RO, cu carte service tot tot tot, cam greu de crezut.

 

E foarte simplu de "aranjat chestia asta"

 

Explicatie: Faci 15000 km , te duci la bavaria faci schimbul de ulei apoi mai faci 40-50 de mii cu schimburile de ulei la service-uri "normale" si la urmatorul schimb te duci dai kilometrii inapoi si fugi inapoi la bavaria. Nu sunt un cunoscator dar stiu ca asa face un prieten.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.