Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-118-C28777564.html . Apreciez orice parere. 1)Pretul mi se pare puutin cam ridicat. 2)Sta de foarte mult timp de autovit 3) Nu sunt familiar cu procedeul de preluare leasing a.k.a "what to look for".

Multumesc anticipat pentru orice informatie, poate o stie cineva sau a mai fost vizionata ?

 

EURO 5? Sau e pus 'la misto'?

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29238944.html

 

O parere? A vazut-o cineva pe forum sau live?

L-am sunat pe cel care are anuntul si, desigur samsar, mi-a zis ca el a cumparat masina acum 6 luni de la cel care a adus-o in tara.

Daca nu ma insel am mai vazut masina asta acum un an, tot pe autovit, dar nu mai tin minte pret sau km.

 

Te inseli, a fost un 330ci cu SMG, aceeasi culoare. Asta e mult mai ok, e un motor fiabil, cutie manuala. Eu nu inteleg cum de nu a dat-o pana acum, e pomana la pretul ala, arata excelent masina. Arata de 10ori mai bine decat un e92 fara pachet m.

Link to comment
Share on other sites

Te inseli, a fost un 330ci cu SMG, aceeasi culoare. Asta e mult mai ok, e un motor fiabil, cutie manuala. Eu nu inteleg cum de nu a dat-o pana acum, e pomana la pretul ala, arata excelent masina. Arata de 10ori mai bine decat un e92 fara pachet m.

 

E deja de o luna masina asta pe autovit.. ma gandeam ca a dat-o de mult si n-a sters omu anuntul.

 

Daca ar fi samsaru de acord, cred ca ar fi o idee buna de mers la Cluj cu masina si testata.. daca sunt 1-2 lucruri in neregula tot cred ca merita, arata super. Alt service autorizat mai aproape de Bistrita ar fi?

Link to comment
Share on other sites

Stiu si de 330 acela cu SMG. Dar a mai fost si asta.

Anuntul samsarului e de vreo 3 luni pe autovit. Dar prima luna a avut pozele de la un anunt mai vechi copiate de pe site.

Cand l-am intrebat de cluj, a zis ca e de acord cu testarea.

Dar m-a descurajat momentan distanta si faptul ca e samsar " Ati schimbat ambreiajul la ea? Nu stiu, baiatu', vii si te uiti si iti alegi ca eu mai am cateva masini si niste mototciclete!" :))

Link to comment
Share on other sites

O parere despre acesta masina?

 

http://www.autovit.ro/bmw-120-C29811260.html

Are ultimele 7 cifre din VIN: VB90930 (am vazut ca este din 2007, dar poate cineva sa ma ajute cu nr de KM)?

 

 

Fabricatie 2008 ==== 19.06.2007

-BMW 120 M PAKET INDIVIDUAL 177 CP DIESEL === nu are treaba cu individual

-NAVIGATIE MARE COLOR FULL EUROPE === navigatie Business

-INTERIOR M PAKET PIELE PARTIALA === sansatec

-Tara de origine: Germania === Language version, Dutch

-Emisii CO2:119 === 129 in realitate (Valoarea timbrului de mediu 907 €, in cazul in care trebuie platita).

 

Tu ce zici?

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Fabricatie 2008 ==== 19.06.2007

-BMW 120 M PAKET INDIVIDUAL 177 CP DIESEL === nu are treaba cu individual

-NAVIGATIE MARE COLOR FULL EUROPE === navigatie Business

-INTERIOR M PAKET PIELE PARTIALA === sansatec

-Tara de origine: Germania === Language version, Dutch

-Emisii CO2:119 === 129 in realitate (Valoarea timbrului de mediu 907 €, in cazul in care trebuie platita).

 

Tu ce zici?

 

 

746 EUR apare ca ar fi taxa...

 

EUR 4, auto 6-7 ani, Co2 129

Link to comment
Share on other sites

746 EUR apare ca ar fi taxa...

 

EUR 4, auto 6-7 ani, Co2 129

 

Da, ai dreptate, scuze. Luasem in calcul prima inmatriculare 2009. Oricum, si asa e dublu fata de ce scrie in anunt.

Acum, tinand cont ca 50% din anunt e minciuna, poti sa ai incredere in vanzator?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa indelungi cautari am gasit o masina sa fie pe placul meu si anume asta http://www.tocmai.ro/bmw-320-diesel-an-2006-11219471.html

Km reali, adusa de 2 saptamani (numere valabile pana in 24.07) cu mici probleme nu foarte importante sau costisitoare(testata in reprezentanta BMW Sibiu). Tranzitia de la logan la asta e fara cuvinte.

Va multumesc pentru toate informatiile utile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.