Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Sa inteleg ca masina mea este evaluata de tine ca si "cazan"?

Cred ca o masina careia i s-a schimbat motorul dupa 4 ani de la achizitie si care a avut 5 proprietari este o masina obosita, dar este strict parerea mea. Nu am vrut sa iti jignesc masina,iti doresc multi km fara probleme, ideea era ca nu are rost sa dai un 3-ar uzat pe un 7-ar poate si mai uzat. :rolleyes:

 

Tu bagi in seama comentariile unuia care vrea sa cumpere E46 intretinut, cu carte service la 3500 de euro? popcorm1.gif

aaa,da....scuze...e pasionat...my bad

Am crezut ca pot sa gasesc un nfl destul de ok in banii aia, dar m-am inselat. Dovada e faptul ca nu mi-am luat un cazan. De cand am postat anuntul ala am primit cateva oferte, dar din ce am tot citit pe forum mi-am dat seama ca fara 5000-6000 euro nu poti sa iti cumperi un E46 in mintile lui. Sper ca in aprilie sa imi iau un E46 in noul buget.

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

sunt cativa pe aici care vand 318i facelifturi pe la 4000eur si nu cred ca sunt cazane.ba chiar se chinuie de ceva timp sa le dea si in jurul sumei asteia. ca nu or fi perfecte mai mult ca sigur dar nici sa spui ca iti trebuie 5000-6000 pt un e46 nu sunt de acord.

Cele de care vorbesti sunt peste 4000 si fara taxa platita, daca platesti taxa sunt defapt 5000 de euro , iar n42 e un motor cu cateva probleme specifice deci oricum iti mai trebuie niste bani in plus. Urmaresc toate topicurile legate de E46 FL si sper ca din aprilie sa intru si eu in randul posesorilor de E46(318i sau 320d). :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cele de care vorbesti sunt peste 4000 si fara taxa platita, daca platesti taxa sunt defapt 5000 de euro , iar n42 e un motor cu cateva probleme specifice deci oricum iti mai trebuie niste bani in plus. Urmaresc toate topicurile legate de E46 FL si sper ca din aprilie sa intru si eu in randul posesorilor de E46(318i sau 320d). :thumbsup:

 

http://www.autovit.ro/autoturisme/bmw/seria-3-toate/2002-2004/?doors[4/5]=1&price[from]=3000&price[to]=4000. vad ca nu merge linkul direct dar e vorba despre toate e46 fl fabricatie min 2002 si pret intre 3000 si 4000.

din toate astea 61 de masini nu sunt toate cazane iti garantez eu asta. si multe deja sunt pe la 3500+taxa care e micuta la 316/318i facelift. sa stii ca si daca dai 5000 sansele sa ceara bani masina sunt cam la fel, chiar daca e mai scumpa si pare intretinuta nu e o garantie ca masina e impecabila deja vorbim de masini cu o vechime mare si poti avea surprize oricand.

si cele de pe forum eu zic ca le scoti la pret bun ma gandesc ca sunt negociabile preturile nu cred ca trage cineva de 300eur dupa ce a stat cateva luni bune cu masina la vanzare.

eu nu as da mai mult de 5000 pe un e46 decat daca este ceva cu adevarat deosebit extrem de multe dotari, packet m de fabrica,navi mare, cat mai putine semne de uzura(care sunt inevitabile), vreo motorizare deosebita etc etc. dar e parerea mea, bafta la achizitie.

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca o masina careia i s-a schimbat motorul dupa 4 ani de la achizitie si care a avut 5 proprietari este o masina obosita, dar este strict parerea mea. Nu am vrut sa iti jignesc masina,iti doresc multi km fara probleme, ideea era ca nu are rost sa dai un 3-ar uzat pe un 7-ar poate si mai uzat. :rolleyes:

 

Motorul s-a schimbat in garantie, datoria bmw, faptul ca a avut motorul schimbat + turbo cu unele noi, este un avantaj. Te invit oricand la o plimbare cu masina, nu pentru a o cumpara, ci pentru a-ti da seama cam cat de "uzat" este 3-ar-ul meu.

Edited by MociornitaCosmin
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/autoturisme/bmw/seria-3-toate/2002-2004/?doors[4/5]=1&price[from]=3000&price[to]=4000. vad ca nu merge linkul direct dar e vorba despre toate e46 fl fabricatie min 2002 si pret intre 3000 si 4000.

din toate astea 61 de masini nu sunt toate cazane iti garantez eu asta. si multe deja sunt pe la 3500+taxa care e micuta la 316/318i facelift. sa stii ca si daca dai 5000 sansele sa ceara bani masina sunt cam la fel, chiar daca e mai scumpa si pare intretinuta nu e o garantie ca masina e impecabila deja vorbim de masini cu o vechime mare si poti avea surprize oricand.

si cele de pe forum eu zic ca le scoti la pret bun ma gandesc ca sunt negociabile preturile nu cred ca trage cineva de 300eur dupa ce a stat cateva luni bune cu masina la vanzare.

eu nu as da mai mult de 5000 pe un e46 decat daca este ceva cu adevarat deosebit extrem de multe dotari, packet m de fabrica,navi mare, cat mai putine semne de uzura(care sunt inevitabile), vreo motorizare deosebita etc etc. dar e parerea mea, bafta la achizitie.

 

 

Acu am vazut ca te refereai la benzina nu la diesel, 320d bun la 3500mai greu...

 

Mai nou astea sunt coupe-uri...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31902371.html

Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

Motorul s-a schimbat in garantie, datoria bmw, faptul ca a avut motorul schimbat + turbo cu unele noi, este un avantaj. Te invit oricand la o plimbare cu masina, nu pentru a o cumpara, ci pentru a-ti da seama cam cat de "uzat" este 3-ar-ul meu.

Daca ai drum prin bucuresti, as da o tura cu placere :smile: , cum am mai spus nu am avut intentia de a-ti jigni masina din moment ce nu o cunosc. Am vrut sa iti transmit ca acel 7-ar nu merita sub forma de gluma "nu da un cazan mai mic pe unul mai mare".

Link to comment
Share on other sites

320d e imposibil la 3500 decat daca vorbim despre NFL adica maxim 2000-2001. ma refeream doar la benzina pt ca sincer eu mi-as alege masina in functie de taxa de inmatriculare. mi se pare prea mica la 316/318i si prea mare la 320d Fl. mi se par niste bani dati degeaba plus ca e ceva diferenta si ca pret de achizitie, poate fi diferenta si ca nr de km.
Link to comment
Share on other sites

Pe forumul asta e in floare ideea ca domne masinile noastre sunt cele mai intretinute si restul, in special cele de pe autovit sunt cazane toate. nu e deloc asa. acum ce naiba 3500 ti se pare putin pt un 320d nfl? hai sa fim seriosi ca nfl-urile se dau pe bani de nimic.

 

de unde sa iti arat eu, intri pe autovit vezi ca sunt vreo 91de nfl-uri 320d intre 1999-2001 cu pret maxim 3100 (marea majoritate aduse din afara) si cu taxa care e ceva mai mica la nfl 320d decat la fl,+ ceva negociere eu zic ca iesi la aprox 3500. Din 91 masini chiar toate or fi cazaturi? mai ales ca marea majoritate sunt recent aduse.

Si eu am tot un e46 nfl sa nu se supere cineva pe mine ca as avea nu stiu ce masina si mi se par cazane e46-urile. doar ca asta e parerea mea despre preturile la e46 :)

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aia care gandesc mai departe de niste sume derizorii aruncate in geam 90% din ei nu sunt din categoria unor potentiali cumparatori de masina de 14-15 ani si ~3000euro.

 

Taxa la e46 320d nfl din 1999 este 632euro, pt anul 2000 este 632 sau 695. daca iei una la 4000-5000-7000 ce garantie ai ca nu te lasa peste 3-6 luni si la aia amortizoarele, pompa injectie etc?

exagerezi rau de tot cu ideea ca toate sunt facute din 3 masini si chestii d-astea. dar e parerea ta si ti-o respect.

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31808843.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32000091.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32051444.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31946925.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pharmacistu, on 06 February 2014 - 06:56, said:

Am trait sa o cad si pe asta:

http://www.autovit.r...-C32028804.html

Aripa stanga cu aerisire de M5, aripa drepta fara

 

S-a dezlipit plasticul :)))

 

jante diferite pe puntea spate..mai mici in diametru:))))..probabil un e60 intretinut exemplar!

Edited by hellker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.