Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Arata f bine masina, dar cred ca volanul este retapitat sau schimbat.

 

Merita sa platesti taxa de inmatriculare si impozit anual 500E pt masina asta in 2014?

 

 

LE: nu e exclus sa fie E4, ca sa te convingi verifica optiunile dupa vin, in lista tre sa scrie EU4 emissions.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

o chestie ciudata se intimpla la capitolul vinzari pe care nu am observat-o pina acum nefiind implicat...este plin de coupe-uri e46 la vinzare in ultimele saptamini...Oare ce se intimpla ies din moda sau le cade pretul de le vinde toata lumea?
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

An bun? eu stiu ca nu exista E46 din 2006, doar coupe.. sedan pana in 2005...

Scrie in anunt ca este fabricata 1.7.2005. Probabil ca pe CIV este trecuta 2006

Link to comment
Share on other sites

Scrie in anunt ca este fabricata 1.7.2005. Probabil ca pe CIV este trecuta 2006

 

La bmw nu trece 2006.. Eu asa stiu..Dar pe la noi, oricum gasesti masini 2007 care defapt au an fabricatie 2005 si multe altele...asa ca nu trebuie sa ne miram de nimic :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii, vreau sa imi schimb masina si m-am gandit sa imi achizitionez un seria 3

Nu am mai avut aceasta marca pana acum si nu ma pricep care merita si care nu, dotari, etc

 

Masina din link-ul de mai jos este de la un dealer de pe bulevardul Timisoara, foarte aproape de unde locuiesc

 

Cum vi se pare masina? Merita banii ceruti de ei?

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C29698079.html

 

Multumesc

 

Sau aceasta

 

http://www.gkmcars.autovit.ro/bmw-318-C30511691.html

Link to comment
Share on other sites

La bmw nu trece 2006.. Eu asa stiu..Dar pe la noi, oricum gasesti masini 2007 care defapt au an fabricatie 2005 si multe altele...asa ca nu trebuie sa ne miram de nimic :thumbsup:

 

Poate sa fie ca la mine, masina fabricata 12.2004 si prima inmatriculare in Germania 04.2006. In talon o am trecuta 04.2006.

Link to comment
Share on other sites

Poate sa fie ca la mine, masina fabricata 12.2004 si prima inmatriculare in Germania 04.2006. In talon o am trecuta 04.2006.

 

Da, dar eu ma refeream ca tot 2005 este anul de fabricatie, poate sa fie inmatriculata si in 2008, ca tot 2005 are anul fabricatia..

Link to comment
Share on other sites

E misto tigaia de oras... Cu remap cred ca face un pic de scandal, mai ales ca e dsg. Daca esti dispus sa dai 15.000 pe un golf, inseamna ca merita.

Pai as da 15mii ca nu-i orice golf :)

O sa aleg intre GTD si GTI. Sa vad cum e mai convenabil pt mine ca si cheltuieli ulterioare etc.

GTD e asta http://www.titanexclusivecars.autovit.ro/volkswagen-golf-C31372576.html. Super de treaba omul. Mi-a si zis cat a dat pe ea, 15000 net , luata de pe carsontheweb la licitatie in decembrie 2013. A zis ca imi arata si factura originala, nu ca alea falsificate de Topcars :)

La Topcars iti dau factura conform cu originalul cica...dar cu rubrica de km stearsa...LOL

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

E misto tigaia de oras... Cu remap cred ca face un pic de scandal, mai ales ca e dsg. Daca esti dispus sa dai 15.000 pe un golf, inseamna ca merita.

 

tigaia aia ti-o da din orice pozitie in varianta stoc, daca ii faci un stage 1 deja bate multe din BMW pana in 250cp :thumbsup: . Ca sa nu mai vorbim de potentialul motoarelor astea chiar cu interne stoc si mentenanta destul de ieftina pentru ceea ce ofera.

 

@Andrei - daca vrei fun ia-ti benzinar, e oricum mai rapid ca GTD-ul, maricel consumul insa dar si distractia e pe masura.

 

530i cu SMG va lua un minim de 15% prin Buc., masina e bine dotata pentru E60 din 2004, dar motorul ala pe ea nu e deloc wow, nu e chiar combinatia ideala intre caroseria de E60 si motor.

Edited by mik15
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.