Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Chestiile precum "efficient dynamix", "start & stop semafor", placuta cu OCAZIE! si "INTERIOR M paket" (cand nu are decat volan si schimbator de M) ma fac sa nu bag in seama anuntul. :frantics:

 

Interiorul M paket din cate stiu eu este volan+schimbator+Piele perforata pe frana de mana. Nu cred ca exista si alte elemente. Cel putin doar astea le-am vazut pe majoritatea masinilor cu M paket. Faptul ca a scris "efficient dynamix" + "start & stop semafor" si ocazie nu mi se pare ceva iesit din comun. E strategie de marketing. Nu inseamna ca masina e proasta sau are ceva. Sincer si eu as scrie chestiile astea daca as vinde o masina ( poate mai putin ocazie ) si nu sunt samsar.

 

Prima inmatriculare 11/2011 ; an fabricatie: 2012 . :)) E suficient .

 

Cred ca vine de la faptul ca in grupul VAG si la alte grupuri daca masina e fabricata in a 2a jumatate a anului, se considera ca e fabricata anul urmator. Nu cred ca a trecut asa sa insele pe cineva. Doar scrie alb pe negru ca masina e inmatriculata in 11.2011 . Tre` sa fi prost sa gandesti ca masina e fabricata 2012 cand vezi clar ca e inmatriculata 2011.

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Mare atentie la aceasta masina , http://www.autovit.ro/bmw-x5-C33510397.html , este la un samsar din prahova si are peste 260.000 !!!

 

Adica scrie clar ca e unic proprietar, ca accepta test de reprezentanta si ca a avut reviziile toate la BMW. Inseamna ca ala a pus anuntul la misto, sau ce? Cum o scoate daca merg sa ma intalnesc cu el, si vad ca nu-i singurul proprietar? Se poate manari cu aia de la reprezentante daca a dat km inapoi?

Sunt curios care explicatia...

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Interiorul M paket din cate stiu eu este volan+schimbator+Piele perforata pe frana de mana. Nu cred ca exista si alte elemente. Cel putin doar astea le-am vazut pe majoritatea masinilor cu M paket. Faptul ca a scris "efficient dynamix" + "start & stop semafor" si ocazie nu mi se pare ceva iesit din comun. E strategie de marketing. Nu inseamna ca masina e proasta sau are ceva. Sincer si eu as scrie chestiile astea daca as vinde o masina ( poate mai putin ocazie ) si nu sunt samsar.

 

 

 

Cred ca vine de la faptul ca in grupul VAG si la alte grupuri daca masina e fabricata in a 2a jumatate a anului, se considera ca e fabricata anul urmator. Nu cred ca a trecut asa sa insele pe cineva. Doar scrie alb pe negru ca masina e inmatriculata in 11.2011 . Tre` sa fi prost sa gandesti ca masina e fabricata 2012 cand vezi clar ca e inmatriculata 2011.

 

Aici vorbim de BMW, nu de VAG. Deci anul acolo e pus '' sa-ti ia ochii '' . Iar ca strategie de marketing.... N-am auzit de dynamix, start stop semafor....

Edited by Vision335
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Interiorul M paket din cate stiu eu este volan+schimbator+Piele perforata pe frana de mana. Nu cred ca exista si alte elemente. Cel putin doar astea le-am vazut pe majoritatea masinilor cu M paket. Faptul ca a scris "efficient dynamix" + "start & stop semafor" si ocazie nu mi se pare ceva iesit din comun. E strategie de marketing. Nu inseamna ca masina e proasta sau are ceva. Sincer si eu as scrie chestiile astea daca as vinde o masina ( poate mai putin ocazie ) si nu sunt samsar.

Ai vreo legatura cu anuntul?

 

Tu ceri pareri si tot tu le combati.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ai vreo legatura cu anuntul?

 

Tu ceri pareri si tot tu le combati.

 

Nici cea mai mica legatura. Eu am intrebat ce parere aveti fiind faptul ca masina este vanduta de niste tipi care se ocupa cu masini ( si poate ati avut placerea sau neplacerea sa ii cunoasteti pana acuma ) + ca poate cineva s-a interesat deja despre masina si a observat ceva la ea care poate eu nu as fi observat ( nu sunt cunoscator,mecanic ).

 

Nu cred ca daca a scris "Efficient Dyinamix" sau start+stop semafor ( care DA este o optiune ) masina este ultima troaca de pe planeta.

 

Adica de acuma sa nu ma uit la anunturile cu greseli gramaticale? Asta ar fi sfatul vostru? Poate aveti dreptate si nu ar trebui sa iau in seama anunturile astea.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi inspira incredere. Pare fosta dauna / hamalita bine.

 

Volan retapitat si pedale uzate astfel la un rulaj de doar 69200 km?! De lufturi nu mai zic + urmele de la cheder. Nimic nu pare sa stea cum trebuie pe masina.

Link to comment
Share on other sites

 

A cam muncit omu' la ea!

A bagat vre-o 2000e in exterior M si i-a sarit pretul cu 7000e!...Fițã!

Vasaaai mama noastra!

Link to comment
Share on other sites

Bingo, pachetul aerodinamic, a fost pus tot de primul proprietar cu putin timp inainte sa o vanda, sa fie max 2 sapt de cand a plecat de la el.

 

Tipul a luat-o de noua, intretinuta la mhs, rar se punea praful pe ea.

 

Daca stiam ca e OK masina o luam eu, dar m-a descurajat faptul ca pneurile erau praf si m-am gandit ca nu a fost intretinuta corespunzator din moment ce nu avea cauciucuri deloc.

Mai este un x5 interesant la Banat Car.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.