Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://olx.ro/oferta/bmw-530-m-pachet-ID4muxs.html#145b6de332

 

"Cutie automata Sport

EDC - Electronic Damper Control (suspensie reglabila)"

 

Primele doua optiuni din start nu le vad. Ia vedeti si voi, poate am imbatranit eu si tre sa port ochelari :)

 

De asemenea nici "Scaune comfort, reglaj electric, incalzite, cu memorii" nu vad pe nicaieri.

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-530-m-pachet-ID4muxs.html#145b6de332

 

"Cutie automata Sport

EDC - Electronic Damper Control (suspensie reglabila)"

 

Primele doua optiuni din start nu le vad. Ia vedeti si voi, poate am imbatranit eu si tre sa port ochelari :)

 

De asemenea nici "Scaune comfort, reglaj electric, incalzite, cu memorii" nu vad pe nicaieri.

a vrut sa faca o fita de anunt dar nu i-a iesit :)))

Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/ofertaaa-bmw-e90-m-pachet-taxa-o-proprietar-ID4owms.html#f9f079270c

 

Punem niste pariuri? Doar azi a scazut 3-400 de de euro in 3-4 ore la o masina "full fara trapa si navi" dar cu bonus niste beculete care se aprind din ce in ce mai multe. (or simti si ele ca se apropie Craciunul?)

 

Eu zic ca 4500 va fi pretul la care va fi cumparata de cineva.

 

Sincer, imi place si exprimarea finala "nu ma ocup cu masini" - asta mai trebuia, sa se ocupe si cu asa ceva...

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/ofertaaa-bmw-e90-m-pachet-taxa-o-proprietar-ID4owms.html#f9f079270c

 

Punem niste pariuri? Doar azi a scazut 3-400 de de euro in 3-4 ore la o masina "full fara trapa si navi" dar cu bonus niste beculete care se aprind din ce in ce mai multe. (or simti si ele ca se apropie Craciunul?)

 

Eu zic ca 4500 va fi pretul la care va fi cumparata de cineva.

 

Sincer, imi place si exprimarea finala "nu ma ocup cu masini" - asta mai trebuia, sa se ocupe si cu asa ceva...

 

Am trecut de cateva ori pe langa masina si la prima vedere arata foarte bine. Eu zic ca 5600 euro negociabil ptr un E90 diesel cu taxa platita e un pret bun chiar si cu problemele mecanice mentionate, probabil s-a si vandut ca nu mai este activ anuntul.

Link to comment
Share on other sites

Da, arata binisor... dar nu cred ca pretul de vanzare s-a apropiat de 5600 de euro.

 

Si crede-ma am observat anuntul de multe ori (peste 5) si de fiecare data avea o alta exprimare, care denota doar faptul ca incerca sa o dea dupa gard, el avand o taraba de masina... Chiar si in ultima versiune, de 5600, zice unele defecte mecanice... (filtru de particule + rampa + un bec la airbag - care nu stiu ce ascunde de fapt)...

 

Am trecut de cateva ori pe langa masina si la prima vedere arata foarte bine. Eu zic ca 5600 euro negociabil ptr un E90 diesel cu taxa platita e un pret bun chiar si cu problemele mecanice mentionate, probabil s-a si vandut ca nu mai este activ anuntul.

Link to comment
Share on other sites

I-am trimis domnului respectiv un mesaj in care ii ceream sa imi detalieze putin defectele, dupa care m-a sunat el, mi-a zis de filtrul de particule ca era supra saturat, ca are problema cu eroare de airbag, eroare ce apare la multe bmw-uri si de chestia cu senzorul de presiune in rampa. Fusese cu masina tractata in service si astea erau erorile, cost de reparatie aproximativ 3000 Ron mi-a zis. Era proprietar de aproximativ un an, volan imbracat in alcantara, banuiesc ca s-a si vandut daca nu mai este activ anuntul! Ultimul pret era de 5350, omul parea ok. Edited by alexdevoratorul
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-320d-ID4dKXo.html#706579d19e

 

Nu ma uit la tigai... dar intamplator imi sar in ochi, si mai ales asta, care am si vazut-o in realitate:

 

1. Cand am vazut-o eu live acum 1 luna in afis anuntul era de 5800 E.. pe olx era 7000 si ceva parca.

2. Intr-o versiune anterioara de anunt scria "turbina skimbata".... mai nou nu mai este schimbata - poate s-a invechit si ea.

3. Pleaca din tara de vreo luna si ceva (omul poate sa faca ce vrea, dar in opinia mea, o minciunica mica, usor depistabila, ascunde o minciuna mai mare... nu ma deranjeaza sa mi se zica "nu stiu daca sunt reali" "asa am luat-o" sau altele de genul)

 

Si inca ceva:

Este cineva care poate sa imi zica ceva de jantele de pe aceasta masina?

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-individual-schimb-ID3dHK5.html

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

"Bmw seria 3 diesel fara navi si ancalzire an scaune.an rest masina are totul.cu taxa platita si recuperata. Are km reali,vopsea originala, acte precum se pot justifica skimbulnde amortizoare placute ulei filtre, sau bagat an ia 27 de mil, masina trage de rupe nu scoate gram de fum,"

Mda...are totul adica nu are mai nimic. Wow...27mil ! Incredibila investitie. Rupe frate...sau o mai buna exprimare ce li se potriveste "te baga in scaun".

Anunt tipic de agramat si habarnist, sa nu zic taran,capsunar de Spania :)

Cred ca daca il intrebi ce model e masina lui , nici nu stie sa zica E90.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Bmw seria 3 diesel fara navi si ancalzire an scaune.an rest masina are totul.cu taxa platita si recuperata. Are km reali,vopsea originala, acte precum se pot justifica skimbulnde amortizoare placute ulei filtre, sau bagat an ia 27 de mil, masina trage de rupe nu scoate gram de fum,"

Mda...are totul adica nu are mai nimic. Wow...27mil ! Incredibila investitie. Rupe frate...sau o mai buna exprimare ce li se potriveste "te baga in scaun".

Anunt tipic de agramat si habarnist, sa nu zic taran,capsunar de Spania :)

Cred ca daca il intrebi ce model e masina lui , nici nu stie sa zica E90.

 

Asta da analfabet, fratilor!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca il intrebi ce model e masina lui , nici nu stie sa zica E90.

El are "treiar" nu E90, app de asta cu E90 am intalnit si mecanici care habarnaveau de clasificarea asta si ii spuneau tot treiar, ce sa le ceri toti absolventii de sam au devenit peste noapte mecanici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.