Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Totusi pe cotw are 185 mii si el o are pusa la 175 pe autovit.

Avand in vedere ca e adusa de maxim 10 luna, ma gandesc ca nu o fi mers cu ea.

E ciudat sa fi dat inapoi 10 mii.. mai degraba cred ca a scris aiurea pe autovit, totusi e vorba de o diferenta de 10 mii de km.

Altfel, masina probabil s-a vandut cu 16 mii si ceva pe cotw, si cu adusul si taxe, isi scoate si omul 3 mii :)))

Mai e ceva dubios, vad pe cotw figureaza 2010, iar in anunt scrie 2011.

S-a vandut cu 13.600 eur pe cotw, plus taxe licitatie si transport rezulta 14.385 eur. Fara TVA. Adaugi TVA si ajungi la 17.837 eur pret minim de vanzare. Asadar adaos un pic sub 2000 eur :)

Edited by smith2329
Link to comment
Share on other sites

MaÂşina este (a fost) a mea...

S-a dat azi cu km ei reali 195000km :)

Ce ironie,daca pui prețul mai mare,nu mai suna lumea,sau daca te suna o face ca sa iti zica ca mai pune 2000 si iÂşi ia f10...daca e prețul mic (eu zic ca era corect),iar e suspect...in fine,seria era trecuta in anunț,putea fi verificata

 

 

A parut suspect, ca fata de ce am vazut era prea frumos sa fie adevarat. Iti spun sincer ca imi pare mult prea rau ca ai vandut-o( e egoist, stiu). Sunt cu ochii pe ea de ceva vreme, insa inca nu am avut banii. Cea mai frumoasa si cea mai dotata masina in pretul ala in zona asta a tarii. Mi-as dori, ca dupa ce o voi vinde eu pe a mea, sa mai gasesc una la fel, dar nu cred...

 

 

Felicitari pentru vanzare :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare !

http://autovit.ro/an...html#3f84287858 pareri ?

Caut primul meu BMW. Masina pare mult prea ieftina fata de ce gasesc pe net. Am impresia ca nu are toate dotarile pomenite. De kilometrii nici nu mai vorbesc, oricum daca masina e luata de noua din tara cum se precizeaza, se pot depista usor. Multumesc

 

Nu are nici o treaba descrierea cu pozele din anunt ...

Link to comment
Share on other sites

e92 325i an 2007 pret 10900 euro

 

Am fost sa ma uit putin la masina asta: http://olx.ro/oferta/bmw-325i-coupe-ID4DyDo.html#4908e406ea

Este adusa din Germania si luata pe firma, apoi luata pe persoana fizica, firma initiala nu mai exista. Nu stiu daca asta ar trebui sa miroasa a ceva..

Masina arata foarte bine, nu am gasit nici un defect estetic la ea, cum naiba, nu stiu.

Din punct de vedere tehnic, nu am fost sa o verificam undeva, doar am aruncat cu privirea peste tot pe unde am avut acces.

Link to comment
Share on other sites

N-are nimic M. Nici exterior, nici jante, nici volan, nici scaune sport etc. Bate campii cu mare gratie. Nu m-as atinge de asa ceva. Daca la dotari viseaza cai verzi pe pereti, iti dai seama despre intretinere si schimburi de piese ce abereaza.

L.E. Nici macar trapa nu o vad. Omul cred ca e putin bolnav psihic.

Si eu cred ca are scaune normale, iar de trapa chiar nu imi dau seama, desi inclin sa cred ca nu are.

 

Plus:

*Sistem Hi-Fi (12 difuzoare) logic 7 - e sistemul standard

*Ornamente interioare din mahon - black piano - desi se vede clar ca sunt gri

 

si...

 

*Pachet oglinzi exterioare

*Oglinda retrovizoare interioara cu camuflare automata

*BMW individual high-gloss Satin Chrome

*Protectie soare Individuala

 

Nici nu imi dau seama la ce se refera ...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

e92 325i an 2007 pret 10900 euro

 

 

Este adusa din Germania si luata pe firma, apoi luata pe persoana fizica, firma initiala nu mai exista. Nu stiu daca asta ar trebui sa miroasa a ceva..

 

 

Tu esti cumparator de buna credinta in fata legii. Asa ca atata vreme cat primesti fiscal, taxa e platita si nerecuperata, talonul semnat de catre proprietarul actual din acte cand ti se preda masina - e irelevanta chestia cu firma.

O transcrii si restul e istorie.

 

Culoarea mi se pare frumoasa, arata bine per ansamblu.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GeRNx.html Cunosc masina, acum vreo luna s-a vandut cu ~15.000 euro, daca e cineva interesat cred ca se poate negocia bine...

 

E trist ca a incaput pe mana samsarilor. Dar, sincer, nu stiu ce-o fi in capul lui de a pus-o cu 6.000E in plus :)) stiti pe cineva care cauta un e60 nerulat sa faca naveta cu el? si sa-l cumpere la pret de F10 cu 100k km, care e de 2 ori mai tanar? doamne-ajuta :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Si eu zic ca e cam mare pretul, probabil pe la 17.000 ar fi interesanta. Mai mult ca sigur masina a plecat de la proprietar undeva pe la 13.000 euro

 

Masina chiar are 25k km? La ce pret a pus-o primul proprietar la vanzare pe autovit?

 

Nu a fost pe autovit, a fost luata la "biletel"

Edited by BMW 740
Link to comment
Share on other sites

Da aia sunt km. Eu il cunosc pe cel care a luat masina direct de la proprietar si stiu ca i-a dat-o cu ~15.000 euro celui care o vinde acum. Am spus in primul post daca e cineva interesat sa poata negocia mai mult avand in vedere diferenta de pret. Edited by BMW 740
Link to comment
Share on other sites

Da aia sunt km. Eu il cunosc pe cel care a luat masina direct de la proprietar si stiu ca i-a dat-o cu ~15.000 euro celui care o vinde acum. Am spus in primul post daca e cineva interesat sa poata negocia mai mult avand in vedere diferenta de pret.

 

Taxe și impozit cine plĂŁtește la mașina aceasta? Cine elibereazĂŁ certificat fiscal pentru ĂŽnmatriculare? Prea puțini km pentru 3 proprietari. BĂŁnuiesc cĂŁ nu și-au luat mașina sĂŁ uite la ea. Ceva nu se leagĂŁ.

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Fiscalul il elibereaza cel care o vinde acum. Ei au luat masina acum vreo luna pentru revanzare

Certificatul fiscal este valabil o luna in curs, Adica de 1 pana se termina luna.

Imi pare rau ca este o problema la noi si nu se vand masinile ca in Germania, sa fie oprite numerele de catre proprietar.

Edited by Dobrescu Alex
Link to comment
Share on other sites

Certificatul fiscal este valabil o luna in curs, Adica de 1 pana se termina luna.

Imi pare rau ca este o problema la noi si nu se vand masinile ca in Germania, sa fie oprite numerele de catre proprietar.

 

Probabil ca a luat-o la impozit fara sa o transcrie. In modul asta, se poate elibera fiscal fara probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.