Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Scrie in anunt 2011 si apoi mai jos prima inmatriculare sept 2010.

In plus, as fi sceptic pa exprimari de genul "Masina pt pretentiosi si cunoscatori".

Ca ma gandesc ca daca dai 22000 euro pe o masina de 5 ani, esti pretentios cat de cat ca doar nu iei o ÂşaretĂŁ cu 3000.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scrie in anunt 2011 si apoi mai jos prima inmatriculare sept 2010.

In plus, as fi sceptic pa exprimari de genul "Masina pt pretentiosi si cunoscatori".

Ca ma gandesc ca daca dai 22000 euro pe o masina de 5 ani, esti pretentios cat de cat ca doar nu iei o ÂşaretĂŁ cu 3000.

 

plus ca am verificat acuma seria la masina si vad ca pachetul M e pus de el nu a iesit din fabrica asa . motor N57 , nu este ala nou ?

pun seria aici poate gasiti mai multe despre masina . WBAFW51090C498537

Link to comment
Share on other sites

plus ca am verificat acuma seria la masina si vad ca pachetul M e pus de el nu a iesit din fabrica asa . motor N57 , nu este ala nou ?

pun seria aici poate gasiti mai multe despre masina . WBAFW51090C498537

Si care ar fi problema ca e pus pachetul M?

Motorul N57,nou?de cand?sau in comparatie cu ce?cu e60?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Masina se adreseaza strict utilizatorilor...". Ar intelege cineva ca se adreseaza privitorilor? :)

 

Mai nou, au inceput sa insereze si cuvantul "intermediar", evident, cu sens peiorativ. Oare, astia si cu valutistii, cand vor fi taxati de statul roman?

Edited by andrei™
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu ce si-a dat arama pe fata daca a scris "masina de vacanta"? Poate are 2,3 masini si cu aia a circulat doar extraurban in concedii, excursii etc.

Si "intermediar", sigur s-a referit la samsarii care suna sa negocieze 3 mii de euro ca sa obtina si ei apoi cateva sute profit la revanzare. Ma rog, nu sunt doar samsarii, mai sunt si aia care vor masini tipla pe burta goala si incep cu texte " astia sunt toti banii, am doar atat". Eu unul nu suport genul asta de cumparator. Vorba vine cumparator, ca doar arunca nada.

Precizez ca nu stiu masina si nici vanzatorul, dar arata foarte bine din poze si daca km sunt reali, e o masina la un pret corect.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu ce si-a dat arama pe fata daca a scris "masina de vacanta"? Poate are 2,3 masini si cu aia a circulat doar extraurban in concedii, excursii etc.

Si "intermediar", sigur s-a referit la samsarii care suna sa negocieze 3 mii de euro ca sa obtina si ei apoi cateva sute profit la revanzare. Ma rog, nu sunt doar samsarii, mai sunt si aia care vor masini tipla pe burta goala si incep cu texte " astia sunt toti banii, am doar atat". Eu unul nu suport genul asta de cumparator. Vorba vine cumparator, ca doar arunca nada.

Precizez ca nu stiu masina si nici vanzatorul, dar arata foarte bine din poze si daca km sunt reali, e o masina la un pret corect.

A vrut sa spuna ca samsarul si-a dat arama pe fata,In sensul ca s-a desconspirat el facand pe proprietarul.Samsarii intradevar au 2 3 masini la vanzare,nici un samsar nu tine o masina personala.

Link to comment
Share on other sites

l . Stau cu banii in casa si nu gasesc nimic sau poate nu mai am curaj sa cumpar dupa ce era sa iau o teapa cu un 530 aproape 400 000 km avea . o sa pun si link sa vedeti si voi masina . http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GeQC3.html#f9bc1e71ca

 

Am vb si eu cu asta, da n am apucat sa verific... Chiar are 400.000??? Pare tipla...

Link to comment
Share on other sites

pacat ca sa vandut . http://olx.ro/oferta/bmw-525-ID5rW6e.html . Stau cu banii in casa si nu gasesc nimic sau poate nu mai am curaj sa cumpar dupa ce era sa iau o teapa cu un 530 aproape 400 000 km avea . o sa pun si link sa vedeti si voi masina . http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GeQC3.html#f9bc1e71ca

 

 

daca vrei masina de constanta :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare, oameni buni!

 

Am pus ochii pe o masina din 2012, ce a fost cumparata si adusa in Ro de 2 ani si este detinuta de o persoana fizica pe post de automobil personal.

In prezent are 3.5 ani si 50k km

Am VIN-ul masini si in computer are inregistrat istoricul, o sa merg cu ea la un dealer oficial BMW inainte de achizitie.

 

Acum intrebarile mele de om total neexperimentat sunt:

- ce lucruri ascunse pot fi?

- pana la urma la o masina in acest context, se pot da km inapoi fara sa se observe?

- pot fi accidente importante reparate printr-o carpeala si nimeni sa nu se prinda?

- pot fi piese ce stau sa cedeze si sa nu poata fi depistate la inspectie?

 

Multumesc,

Marius

Link to comment
Share on other sites

Salutare, oameni buni!

 

Am pus ochii pe o masina din 2012, ce a fost cumparata si adusa in Ro de 2 ani si este detinuta de o persoana fizica pe post de automobil personal.

In prezent are 3.5 ani si 50k km

Am VIN-ul masini si in computer are inregistrat istoricul, o sa merg cu ea la un dealer oficial BMW inainte de achizitie.

 

Acum intrebarile mele de om total neexperimentat sunt:

- ce lucruri ascunse pot fi?

- pana la urma la o masina in acest context, se pot da km inapoi fara sa se observe?

- pot fi accidente importante reparate printr-o carpeala si nimeni sa nu se prinda?

- pot fi piese ce stau sa cedeze si sa nu poata fi depistate la inspectie?

 

Multumesc,

Marius

Salut!Da mai multe date despre masina pe care ai pus ochii,seria 3-4-5-X etc, ce tip de motor,ca despre an am aflat,sa aflam si restul.Numai asa poti sa aflii de pe forum mai multe informatii.Bafta!

Edited by botosanibmw
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.