Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut. Ma intereseaza aceasta masina http://autovit.ro/an...html#1e91ad4bf8. Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii inainte de a merge cu ea la verificat?

 

LE: Masina am vazut-o weekend-ul trecut, e adusa de un cunoscut, ma intereseaza mai mult daca imi poate zice cineva cate ceva despre istoric (ex interval revizii), avand in vedere ca are aproape 50k/an, sau cate ceva despre la ce m-as putea astepta la un motor de 1.6 turbo. Tot ce am aflat deocamdata este ca are ultima intrare in service la 160k (nu stiu ce s-a facut atunci la ea), si in 2014 s-a inlocuit pompa de apa.

 

Merci!

 

 

 

 

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Pentru inceput, vezi ca este motorul de pe mini cooper S iar la cei 136 hp, este sugrumat doar din soft. Stage 1 il duce direct la 220hp daca nu ma insel

 

Motorul este N13B16, codename "Prince", si este acelasi motor de pe 118i. 118i are 170cp, se poate remapa la 170 dar trebuie schimbat ceva pe la evacuare din ce am mai citit. Posibil cu un soft mai agresiv sa poata fi dus in 220 cp, dar nu sunt convins ca pe mini este cu aceeasi turbina. Masina este pentru sotia mea, care parcurge putini km pe an (utima masina a facut 27k in 4 ani si jumatate). Nu prea gasesc info pe afara despre known issues la acest motor.

Link to comment
Share on other sites

Km din baza de datae nu aveau cum sa ii dea inapoi, primele doua masini au fost aduse pt revanzare, cea cu 59k km este 2013.08, deci pana in 2015.08 sigur are doua,trei intrari.

 

La faza cu inspectia, intr-adevar asa este, oricum vanzatorul nu s-a complicat, pt 50lei iti reseta si intervalul de revizii si placute, lichid de frana, tot.

Link to comment
Share on other sites

Daca in computerul de board are totul cu verde, dar la prima linie, Vehicle Inspection e cu rosu, ce inseamna? Omul mi-a zis ca e vb de ITP ca a facut itp, dar aia nu stiu ce nu au facut. Mi-a si aratat foaia de ITP. E adevarat ca asta inseamna?

 

 

seria 3 din primul link a fost lovita in partea stanga . nimic serios (far aripa grila ) a avut o indoitura spate pe aripa . i am oferit 20.000 euro si a vrut. km sunt reali , masina e in ro de 4 5 luni - n am mai luat o pt ca am gasit e91 la 8000 euro :)

Masina a costat cu tot adus in tara 18.000. samsar calic , prefera sa stea cu ea si sa traga la 4000 euro profit :(. va dati seama ce castiguri au astia?

 

 

a 2 a e cheala ,cum sa dai 21k euro?n as mai cumpara NICIODATA masina fara scaune sport

 

Te pot ajuta cu programare la bmw sa nu stai sa astepti + verificare f amanuntita

Edited by lavi4175
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Ma intereseaza aceasta masina http://autovit.ro/an...html#1e91ad4bf8. Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii inainte de a merge cu ea la verificat?

 

LE: Masina am vazut-o weekend-ul trecut, e adusa de un cunoscut, ma intereseaza mai mult daca imi poate zice cineva cate ceva despre istoric (ex interval revizii), avand in vedere ca are aproape 50k/an, sau cate ceva despre la ce m-as putea astepta la un motor de 1.6 turbo. Tot ce am aflat deocamdata este ca are ultima intrare in service la 160k (nu stiu ce s-a facut atunci la ea), si in 2014 s-a inlocuit pompa de apa.

 

Merci!

 

 

Seria 1 este o super masina. Cea turbo de 170 cp este fantastica , daca poti astepta mai bine o faci. Cea din anunt nu are xenon , n as mai cumpara o masina fara. . Probabil ca masina are 200k km. A intrat in service la 160k a mai mers pana la 200k si apooi a dat o romanasul inapoi .

Link to comment
Share on other sites

Seria 1 este o super masina. Cea turbo de 170 cp este fantastica , daca poti astepta mai bine o faci. Cea din anunt nu are xenon , n as mai cumpara o masina fara. . Probabil ca masina are 200k km. A intrat in service la 160k a mai mers pana la 200k si apooi a dat o romanasul inapoi .

 

Nu a dat-o romanasul inapoi, pentru ca are km de pe factura COTW si il cunosc. Dpdv optiuni, sotia este ok si fara xenon, si va merge 80% in oras cu ea.

Link to comment
Share on other sites

Arata bine in poze, are suficiente optiuni.

Vezi cum se prezinta la fata locului, fa-i un test pentru partea mecanica/electrica.

De kilometri nu-ti mai spun, ca-s convins ca sufli si in iaurt acuma.rolleyes.gif

problema este ca masina este in germania si nu poate veni in romania prea curand . trebuie sa merg eu acolo :(

Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina asta , sau o parere ceva multumesc frumos. http://olx.ro/oferta/bmw-320-d-163-c-p-2010-facelift-taxa-0-euro-5-ID5v3R6.html#c94d661b98 Sunt doar 2 propietari pe carte Romania .

 

masina asta din ce am verificat eu este 2010-10-05 . omul insista ca pe brif este 2011 trecuta. Eu daca o inmatriculez in romania ce an imi trece in carte sau talon ? E vb de masina asta http://olx.ro/oferta/bmw-520-2012-ID5s7y2.html si pare interesanta. Masina are ultima intrare in service bmw germania in 2015 septembrie 142 000 km si acuma are 145 000 in bord .

Edited by IonutG
Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina asta , sau o parere ceva multumesc frumos. http://olx.ro/oferta/bmw-320-d-163-c-p-2010-facelift-taxa-0-euro-5-ID5v3R6.html#c94d661b98 Sunt doar 2 propietari pe carte Romania .

 

masina asta din ce am verificat eu este 2010-10-05 . omul insista ca pe brif este 2011 trecuta. Eu daca o inmatriculez in romania ce an imi trece in carte sau talon ? E vb de masina asta http://olx.ro/oferta/bmw-520-2012-ID5s7y2.html si pare interesanta. Masina are ultima intrare in service bmw germania in 2015 septembrie 142 000 km si acuma are 145 000 in bord .

 

In cartea de identitate este scris anul fabricatiei, iar in certifiactul de inmatriculare(talon nu exista) este scrisa data primei inmatriculari.

Deci poate fi fabricata in 2010, dar pusa in circulatie in 2011 sau 2012 etc

Masina are ceva dotari utile, insa culoarea si motorizare o dezavantajeaza.

Vad ca scrie in anunt fabricata in 2012 si tu spui ca e 2010. Daca omul minte in legatura cu ceva evident si usor de demonstrat, e clar ca mai ascunde si altele.

Edited by Vision335
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In cartea de identitate este scris anul fabricatiei, iar in certifiactul de inmatriculare(talon nu exista) este scrisa data primei inmatriculari.

Deci poate fi fabricata in 2010, dar pusa in circulatie in 2011 sau 2012 etc

Masina are ceva dotari utile, insa culoarea si motorizare o dezavantajeaza.

Vad ca scrie in anunt fabricata in 2012 si tu spui ca e 2010. Daca omul minte in legatura cu ceva evident si usor de demonstrat, e clar ca mai ascunde si altele.

 

de ce motorizare o dezavantajeaza. ? am vazut o gramada de seria 5 cu motor de 2000 cm3 si 184 CP . uite o sa pun si seria . C648860

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Doresc sa iau un F30 si avand in vedere ca va folosit destul de mult si urban / pe distante scurte ma gandesc serios la un model pe benzina (e si un X1 X23d in familie si are probleme cu DPF).

Din pacate oferta pe benzina e aproape inexistenta. Ce am gasit in RO ar fi cu motorizare N20: http://mywikimotors.com/bmw-n20/ - varianta de 184cp. Aveti idee daca au probleme, scumpe sau din ce cauza nu sunt "populare"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.