Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

In Buzau n-am auzit de asa ceva, am scos in octombrie randul al 2-lea de numere rosii la propria masina si nu a fost nicio problema. In Bucuresti nu se mai poate scoate decat un rand de cel putin 3 luni. Edited by All
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Am vazut si eu masina , am sunat , acum 2 saptmanai era ultimul pret 11200e , este pe judetul Brasov . Ori o revinde ori are taxa recuperata !

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva la ce se refera mentiunea only for dealer/export? Masina e vanduta de reprezentanta Bmw si are aprox 140.000 km(fabr 07/2013). Nu are daune in antecedente si istoricul corespunde cu anuntul. Din cunostintele mele stiam ca poate sa fie de la chestii majore pana la simplul fapt ca nu ofera garantie. Multumesc anticipat Edited by asusx51r
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat un BMW care era doar pentru export sau vanzatori,istoric complet ,masina impecabila doar ca avea bara fata schimbata ,aparea in istoric si avea urme de pietricele pe bara si capota ,foarte mici.Daca nu i-mi spunea nici nu aveam de unde sa stiu ca a avut bara schimbata,sau urmele de pietricele oricum erau insesizabile.Bineinteles fara garantie.Eu zic sa o iei linistit daca este din reprezentanta.
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat un BMW care era doar pentru export sau vanzatori,istoric complet ,masina impecabila doar ca avea bara fata schimbata ,aparea in istoric si avea urme de pietricele pe bara si capota ,foarte mici.Daca nu i-mi spunea nici nu aveam de unde sa stiu ca a avut bara schimbata,sau urmele de pietricele oricum erau insesizabile.Bineinteles fara garantie.Eu zic sa o iei linistit daca este din reprezentanta.

 

Multumesc frumos pt raspunsurile oferite.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, vin si eu cu o dilema in privinta cumpararii unui 520d 2009

inculpatele sunt acestea.. doua la numar..

1.

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520-d-177-cp-automat-lci-ID7jTv0.html

PRO: Ma incanta kitul M si ca are ultima intrare la 163.000 in ianuarie (asa zice in anunt)

Pare sa aibe navigatia mare

 

CONTRA: Nu imi place volanul si nici insertiile gri de pe plansa de bord.. probabill ma pot obisnui

 

2.

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7GjkOj.html#785c2739e8

PRO: Imi place mai mult volanul si insertiile negre de pe bord

CONTRA: Pe autodna.ro am introdus seria de sasiu si aparea pe undeva dauna totala, nu stiu daca m-am uitat bine in graba..

 

Rog pe cineva mai experimentat decat mine daca ma poate ajuta cu un sfat, orice e binevenit.. Iti e cam ciuda sa muncesti cinstit 10k de euro pe care sa-i dai pe apa sambetei :)

 

Multumesc mult!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Diferenta de km este de 11.000 in favoarea primei masini, asta daca luam de bune informatiile.

Personal, mie nu -mi place prima masina. In afara de acel pachet M exterior, care nu stim daca este pus in garaj sau nu, nu are nici un plus. Dupa cum se observa, exista doar o poza din interior si aceia de proasta calitate. Cred ca are navi mic, nu are dublu climatronic, fara incalzire in scaune. Mai pe romaneste, in afara de faptul ca are cutie automata, nu are nimic.

Cea de a doua se prezinta mai bine la interior, insa nici ea nu exceleaza la dotari.

De tine depinde daca te satisfac sau nu dotarile care le au fiecare. Si cel mai important lucru este ca datele sa fie corecte, in legatura cu km, evenimente in care au fost implicate.

Mult succes.

Edited by Atomic
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere votez pentru prima masina ,pe considerentul ca pe a doua o iei de la samsar ,ceea ce inseamna ca o iei la un pret mai mare.prima este de la proprietar si cu siguranta o sa obtii un pret mai bun plus ca este 2010.La interior poti sa schimbi ulterior volanul si klimatronic-ul.Prima are si navigatie cic mare.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut , se poate o parere la masina asta http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-modern-line-head-up-keyless-navi-prof-leder-krefeld/236245150.html?action=parkItem , le-am trimis un email sa imi dea VIN-ul ,l-am primit iar la a2 lea email cand i-am intrebat daca masina a fost accidentata sau daca are vreun defect ascuns ,pauza nu am mai primit nici un raspuns.

VIN : WBA3D310X0E889035

Link to comment
Share on other sites

Este plina de optiuni.Are cam de toate,km putini ,pretul cered ca este bun lakm astia si la dotari.

Tocmai de asta mi-a ridicat niste suspiciuni ,masina fiind destul de dotata km putin si la pretu ala ,ma gandesc sa nu fi fost lovita ...avand in vedere ca nu au raspuns la email cand i am intrebat daca are daune gandu ma duce ca a fost botita si de acolo rezulta si pretul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.