Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu cred ca renunț sa mai iau masina . Acum citeam despre motoarele astea pe forumul vw . Deja am adus 2 masini la reprezentanta cu 100 euro pe bucata și l alta reprezentanta am dat 500 euro avans și apoi nu am mai luat masina . -700 și tot pe ganduri .

 

Vezi ca au revenit la moda bicicletele, si prin tarile pe unde te perinzi tu este si infrastructura si toate cele necesare.

Mai putine probleme, mai ieftina de intretinut, mai sanatoasa, faci miscare... etc, doar avantaje.

 

Acum intelegi de ce "suntem rai"? de-a lungul timpului, au mai fost de astia ca tine pe aici. Cat despre cei -700 de euro, atat costa indecizia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:)) doamne câte discuții... trebuie sa fii mai sigur pe tine, opreste te la un buget, daca tu știi ca vrei si poți sa dai maxim o suna, nu mai urca câte puțin câte puțin doar ca ĂŽți place una sau alta, fa ti si tu un plan si nu respecta l, asa o sa fii obligat sa te decizi. Eu nu ĂŽnțeleg cum sa te gândești la F30 si G20 si intr un final sa iei o cu totul alta marca diferita in orice fel cu un motor total diferit. Daca vrei Bmw ia ti Bmw, daca nu ai bani de F30 ia ti G20, daca nu ai bani de F30 nou cum vrei tu mai așteaptĂŁ sau ia ti altceva.

 

Cata carne cred ca ti au bĂŁgat cei de acolo :)))))

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Si totusi ce te-a facut sa te sucesti sa nu mai vrei bmw,am inteles,318 s-a dat,de ce nu ai luat 320 la 29k,e chiar faina masina.

 

Eu am inteles ca se daduse si ala... apoi F30-ul xDrive era cam scump si ii facea un G20 cu ochiul, a dat 200 de euro al dealer sa faca 3 poze la G30 si inca 500 pt perus, ne-a dat de inteles ca si-a luat masina.

Apoi si-a dat seama ca nu are bani de G20, asa ca ne-a dat de inteles ca a luat modelul vechi de passat, ramas pe stock prin ceva beci, cu o petarda sub capota, dar un coleg, mai binevoitor a speriat oumul cand i-a zis de (ne)fiabilitatea motoarelor respective.

 

Si a ajuns la concluzia ca merge in continuare cu metroul si autobosul, ca doar e intr-o tara unde transportul in comun e dezvoltat si daca se strica ceva la bus, nu scoate el bani din buzunar sa repare cum ar fi facut la o masina aproape noua.

Link to comment
Share on other sites

L-am intrebat de el in ideea in care masina inca mai e disponibila pe site.Doar 318 nu mai apare si scrie vandut.Adica cum s-a rupt filmul?Nu inteleg nimic.

 

318 sa dat când m am hotãrât sa o iau

Apoi 320 luxury a doua zi . A rĂŁmas x drive care nu mi a plĂŁcut cum merge .

Dar gata rãmân la BMW . Am luat 320 x D .

Prea fain aratĂŁ și BMW e masina mea preferata .

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Am luat raport carvertical . arata bine ce scrie in el . carvertical zice ca a avut 2 intrari de service in franta si ca avea 23749km in 06/2019 . Cum as putea afla de ce a fost in service ? Carvertical zice ca masina are km reali si ca tot e ok .
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.