Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare tuturor, vazand ca piata e jalnica si tata fiind satul de X5-ul lui F15, am decis sa-i dau lui masina, el iesind la pensie in Octombrie. Aseara mi-a oferit la misto 5K pe ea si eu i-am dat-o moca. Asa ca masina ramane in familie cu plinul facut 😄 😛 NU va faceti griji, nu o sa o fac praf sa iau banii de la asigurare. Sunt mai multumit ca ramane in familie decat sa o vand pe nimic vreunui analfabo$$ cu 9-10K. Acum caut G31 3.0i sau 3.0D  pana in 30K euro max. Dotari minime: Faruri LED si cutie automata + incalzire in scaune si navi cu Car Play pentru a putea vedea Waze-ul pe ecranul navigatiei.  Tot ce  vine peste e un plus insa nu e necesar. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, six in line said:

Salutare tuturor, vazand ca piata e jalnica si tata fiind satul de X5-ul lui F15, am decis sa-i dau lui masina, el iesind la pensie in Octombrie. Aseara mi-a oferit la misto 5K pe ea si eu i-am dat-o moca. Asa ca masina ramane in familie cu plinul facut 😄 😛 NU va faceti griji, nu o sa o fac praf sa iau banii de la asigurare. Sunt mai multumit ca ramane in familie decat sa o vand pe nimic vreunui analfabo$$ cu 9-10K. Acum caut G31 3.0i sau 3.0D  pana in 30K euro max. Dotari minime: Faruri LED si cutie automata + incalzire in scaune si navi cu Car Play pentru a putea vedea Waze-ul pe ecranul navigatiei.  Tot ce  vine peste e un plus insa nu e necesar. 

Hai ca te-ai scos frumos :))

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca fiind o masina de SUA nici n-ar mai trebui sa dai un search dupa VIN, ca 99% a fost dauna totala, insa o las totusi si aici ca nu-i strica o indexare in plus.

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GZdXt.html

https://en.bidfax.info/bmw/328/3472971-bmw-328-i-2015-gray-20l-4-vin-wba3a5g56fns81979.html

WBA3A5G56FNS81979

Cat tupeu sa ai sa mai lasi si VIN-ul in anunt...

 

bmw-328-i-2015-wba3a5g56fns81979-img1.jpg

bmw-328-i-2015-wba3a5g56fns81979-img4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, De-MaRcOnE said:

Cat tupeu sa ai sa mai lasi si VIN-ul in anunt...

Exista piata si pentru astia, stai linistit ca o sa se vanda... a mai evoluat metoda, se pune seria de sasiu la vedere acuma.

Vad ca in anunt nu a specificat ca a avut avarie nasoala, unii mai corecti specifica ca a fost dauna de SUA si reparata profesional cu piese originale noi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt tot felul de disperati care le iau si asa, din pacate. Vad pretul mic, gigelul cu garajul in curte care le repara se jura ca el lucreaza profi, ca ies ca noi, ca uite boss ca arata tzipla, si fraierul se arunca. Dupa aia, ii vad pe grupuri de feisbuc cum incearca sa-i convinga si pe altii ca e ok, ca n-a avut decat o usa zgariata, si tampitii aia au dat-o dauna totala. Da' e mult mai buna una de-asta, ca are putini km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6/27/2022 at 9:40 AM, pvsilviu said:

https://www.olx.ro/d/oferta/bmw-320i-cabrio-special-edition-IDg7YNK.html?reason=observed_ad

WBABW11030PK80691

Tot nu-mi iese din cap sa iau si un cabrio, ce ziceti de cea de mai sus?

E46 oricum este project car ... daca sunt intregi lonjeroanele si nu o mananca rugina go for it

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 9:40 AM, pvsilviu said:

https://www.olx.ro/d/oferta/bmw-320i-cabrio-special-edition-IDg7YNK.html?reason=observed_ad

WBABW11030PK80691

Tot nu-mi iese din cap sa iau si un cabrio, ce ziceti de cea de mai sus?

28.05.2014 - 178445 km
29.03.2017 - 209661 km

sincer sunt irelevanti km la o masina 2005 din istoric, mai sunt si propietari in Pitesti seriosi care isi vand masinile personale, daca e propietar in acte de mai multi ani eu zic sa ii dai o sansa sa te duci sa o verifici.

Link to comment
Share on other sites

Va salut baieti, 

N-am mai scris demult pe aici, dar o fac acum. 

Am nevoie de ajutorul vostru (sfaturi,pareri etc) 

Vreau sa vad o masina un G31 , i-am verificat seria si este "curat" cu intrari de mentenanta. 

CE PARERE AVETI ? 

https://www.olx.ro/d/oferta/bmw-seria-520-d-pachet-luxury-line-102-000-km-reali-in-crestere-IDfxM8r.html

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ckh said:

28.05.2014 - 178445 km
29.03.2017 - 209661 km

sincer sunt irelevanti km la o masina 2005 din istoric, mai sunt si propietari in Pitesti seriosi care isi vand masinile personale, daca e propietar in acte de mai multi ani eu zic sa ii dai o sansa sa te duci sa o verifici.

Multumesc frumos pentru mesaj.

Saptamana viitoare am treaba in Pitesti si, probabil, voi merge sa o vad. Azi, insa, am vazut ca a ridicat pretul cu vreo 650 euro (6250). Stiu ca au sarit preturile la toate masinile, dar, mi se pare exagerat. Oricum nu i-as fi dat mai mult de 5k euro, insa, in conditiile date, cred ca este exclusa o astfel de negociere.

Avand in vedere e46 325xi - ul meu, as fi curios sa vad ce vinde. Dar, la pretul asta, doar atat.

Link to comment
Share on other sites

F30 320d xDrive, cumparata dealer Ro, prima inmatriculare februarie 2017, AT Luxury (cu piele coniac, LED adaptiv, navigatie mare) HiFi..89.000 km, revizii in retea, cateva elemente zgariate si revopsite (fara tabla indoita..am imagini) interior spre impecabil.

Am vrut/vreau sa cumpar un 330e xdrive de la acelasi dealer, iar la buyback mi-au dat la prima strigare (VIN si 2 poze) 17k euro...Ce ziceti am sanse sa iau mai mult vanzand eu masina sau ma complic? Pe site-urile cu anunturi preturile sunt mai sus...insa de la cerut pana la primit e cale lunga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://m.olx.ro/d/oferta/bmw-seria-4-grandcoupe-420d-IDgg30g.html?reason=observed_ad

WBA4E91080G285153

As dori sa cumpar aceasta masina,ma poate ajuta cineva in legatura cu km?O idee unde as putea face o verificare in ,zona Pantelimon Ilfov ?

L.e. Am verificat pe RAR si acum 6 luni avea mai multi km ca in anunt,deci no interes...

Edited by ADRIAN HD
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 12:17 PM, Tarabostes said:

F30 320d xDrive, cumparata dealer Ro, prima inmatriculare februarie 2017, AT Luxury (cu piele coniac, LED adaptiv, navigatie mare) HiFi..89.000 km, revizii in retea, cateva elemente zgariate si revopsite (fara tabla indoita..am imagini) interior spre impecabil.

Am vrut/vreau sa cumpar un 330e xdrive de la acelasi dealer, iar la buyback mi-au dat la prima strigare (VIN si 2 poze) 17k euro...Ce ziceti am sanse sa iau mai mult vanzand eu masina sau ma complic? Pe site-urile cu anunturi preturile sunt mai sus...insa de la cerut pana la primit e cale lunga.

pune un anunt si aici pe forum, daca e.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Va las si eu una dintre masinile personale pe care o am la vanzare, F30 Plug in Hybrid 330e

Sunt aici sa raspund la orice intrebare. Evident, nimic de ascuns, detin raport carvertical si checkvin pe care le pot pune la dispozitie

https://www.olx.ro/d/oferta/vand-bmw-f30-330e-plug-in-hybrid-IDfQdVo.html

Edited by quze
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.