Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

46 minutes ago, LYM said:

Merci, dar vad ca rapoartele alea sunt f sumare, gen "service visit/repair", nu si ce s-a facut schimbat.

Vezi si https://www.autodna.com eu am reusit sa gasesc foarte multe inspectii TUV din Germania cu site-u asta, util zic eu...

Pai normal, site-urile astea nu-ti zic ce s-a schimbat, doar nr de km si data intrarii, restu de detalii doar la BMW. Am vazut pe OLX servicii d-astea, iti dau PDF-u dupa seria de sasiu cu istoric, 50 de lei pentru fiecare VIN.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 12:11 PM, LYM said:

Are cineva de pe forum posibilitatea de a-mi extrage niste rapoarte BMW cu istoricul complet al unei masini? Eventual contra cost. Rog PM daca da.

Sunt cateva persoane pe grupurile de F30/F10 de pe farcebook care fac chestia asta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am vazut acest g30.

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520d-efficient-dynamics-edition-aut-ID7H3QC2.html

seria sasiu corecta este WBAJE31050B314413, in anunt e gresita(cred ca nu intentionat) o cifra.

se vinde cu mentiunea vanzatorului ca usile dreapta si bara spate au fost revopsite in reprezentanta ca au fost zgariate. alte probleme la prima vedere nu pare sa fie, in afara de pielea Dakota care nu mai e ce a fost...

inca nu am facut mai multe verificari....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shep86 said:

E anunt clasic de samsar, cu scaunele lasate si 10 in 1 poze. Eu mereu am avut exp neplacute cu astia. 

si eu am luat seria 6 de la samsar , masina adusa recent , am verificat tot ce se poate si am decis . Merita verificata daca e ce cauta . In schimb pielea alba e ceva haos la BMW , nu stiu alte marci dar la 6 revopseam scaun sofer  la 4-6 luni in zona lombara pt ca nu mai mergea curatata , era destul de slaba calitativ si f subtire , tetierele am avut surpriza sa aflu ca nu sunt din piele , o problema des intalnita deteriorarea lor  a trebuit sa refac etc . M-as abtine de la genul asta de culoare , poate la alte marci e mai rezistenta .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ii cunosti? Mi-au zis de tot istoricul masinii, ca a fost schimbat aprbrizul de cateva ori pe casco, eu am cumparat istoricul de daune de pe site rar si apar ceva daune fata, oarcum ar corespunde cu ce zic ei dar as vrea sa vad si ce spune reteaua BMW. Maina a fost de noua luata de la APAN iasi.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

nu-i cunosc personal. dar am platit foarte multe rapoarte istoric reprezentanta si toate au fost corecte.

tu acolo platesti un raport istoric in reteaua bmw si asta primesti in format PDF.

nu confunda istoricul reprezentanta cu istoric asigurari, istoric ITP de la RAR sau mai stiu eu ce raport facut de baietzasii de la "MINUNATUL" carvertical-tzepari !!!

uite un exemplu de raport pe care eu l-am platit...

CHECKVIN BMW E93 E624610.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.