Jump to content

Elibereaza pilotul din tine!


Rares

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut!

Guys, am fost la Cluj la semifinala, chiar daca din pozitia de spectator. A fost f tare, mi-a placut mult atmosfera de acolo, un mix intre tensiunea competitiei si fun. Drifturi spectaculoase ale pilotilor NRA, care au eliberat toti caii putere de pe masinile de raliu in demonstratii de nota 10. Publicul a fost numeros si desi a plouat putin, nu s-au miscat de acolo. Muzica buna, concurenti ffff buni (dupa cum au spus cei de la NRA, cea mai buna grupa de concurenti de pana acum). Concurentii s-au imprietenit si, chiar si mai tare, au fost sustinuti de concurenti din celelalte semifinale, veniti special pentru a-i incuraja. Castigatorii semifinalei Cluj sunt: Ovidiu Almasa (locul 1), Cristian Rus (locul 2) si Raul Badiu (locul 3). Mai mult, in finala de la Bucuresti nu vor fi 9 concurenti, ci 10. Cel de-al 10-lea concurent este Alin Plesa, care a primit wild card-ul competitiei, el fiind cel mai aproape de ultimul concurent calificat.

 

Iata invitatia pentru Finala de sambata, direct de pe FB:

 

"Startul in MAREA FINALA Rompetrol Racing Challenge se da sambata, 25 septembrie, ora 15:00, Bucuresti, Baneasa Shopping City.

 

Dupa doua luni de pregatiri, emotii, testari, evaluari, etape locale si antrenamente, ii aducem la linia de start pe cei mai buni 10 concurenti Rompetrol Racing Challenge:

 

Alin Plesa Petringenar - 20 ani, Alba Iulia

Cristi Cotan - 24 ani, Bucuresti

Cristi Rus - 27 ani, Sibiu

Florin Petrisor - 36 ani, Cluj

George Bartha - 27 ani, Timisoara

Liviu Cana - 20 ani, Campulung Muscel

Mihai Draghici - 30 ani, Bucuresti

Ovidiu Almasa - 25 ani, Timisoara

Raul Badiu - 18 ani, Sibiu

Vlad Bunescu - 26 ani, Timisoara

 

Ce au in comun? Pasiunea pentru pilotaj, talent, indemanare si viteza.

Miza lor? Titlul de pilot in Campionatul National de Raliuri 2011.

 

Va asteptam alaturi de noi pe 25 septembrie, cand adrenalina, emotiile, turariile si inversunarea pe circuit se vor dezlantui intr-o cursa ce va schimba viata castigatorului.

Campionul RRC va deveni simbolul acestei competitii si ne va reprezenta anul viitor, ca pilot, in Campionatul National de Raliuri.

Din programul zilei: manse concurenti, demonstratii ale pilotilor Napoca Rally Academy, Bogdan Marisca si Danny Ungur, concursuri, concerte si festivitatea de premiere.

 

 

Echipa Rompetrol Racing Challenge"

 

 

Eu mi-am mobilizat prietenii si mergem sambata la finala, iar dupa o punem de-un party.

Am dat suggest to friends si invitatia la eveniment pe pag de farcebook (Elibereaza pilotul din tine!) si ne tot strangem. Feel free to join! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Marea Finala de la Bucuresti a avut loc sambata, 25 septembrie. A castigat Cristian Rus, a fost incredibil. In primul rand, toti concurentii au fost foarte puternici, au luptat cu indarjire pe circuit si cu greu s-a ajuns la finala intre Cristian Rus si Florin Petrisor. Nu au mai fost 3 manse. De data asta, sistemul a fost mult mai complicat, iar concurentii au aflat toate detaliile in dimineata competitiei. Competitia a inceput cu o prima mansa, in care startul a fost luat simultan de cate 2 concurenti, fiecare de cate doua ori. La finalul mansei, in competitie au ramas doar 8 concurenti.

Mansa a doua, a insemnat patru dueluri in sferturi, in urma carora in competitie au ramas 4 concurenti, cei mai buni in 2 din 3 curse: Florin Petrisor, Cristi Cotan, Gigi Bartha si Cristi Rus. Dupa acelasi sistem piramidal, in Finala s-au calificat Florin Petrisor si Cristi Rus. Cei doi s-au intrecut in 5 manse. Dupa primele 4 manse, scorul era egal. Au fost momente in care pe circuit era sincron...incredibil. In ultima mansa, Florin a gresit startul si a fost penalizat. Victoria i-a revenit astfel lui Cristian Rus, cel mai fericit om al serii.

Asa cum spunea si Rares, pe el il vom vedea anul viitor concurand in Campionatul National de Raliuri. Bafta!!! :twoup:

poze de la finala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Merge cineva la Sibiu Rally Show pe 5-6 noiembrie? Adica weekend-ul asta? Noi strangem gasca (cei care am participat la Rompetrol Racing Challenge, chit ca ne-am calificat sau nu, pilotii NRA, prieteni) si mergem sa ne distram! Unii dintre concurenti chiar participa, iar castigatorul incepe antrenamentele. Sincer sunt curios ce va face, cum il vor antrena si etc, dar asta ramane de vazut. Pana una alta, ne luam hainele groase, pt ca se pare ca sunt sanse sa si ninga si ne vedem la Sibiu in weekend!!

stire Sibiu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.