Jump to content

BMW 530 XD Individual


530xdodo

Recommended Posts

Salutare lume. De curand am achizitionat un BMW 530 XD Individual model 2006, second-hand, intr-o stare excelenta. Masina a fost a unui director si desi are 166.000 km, nu are nicio urma de uzura la interior. Este incredibil cat de bine s-a mentinut pielea. O sa enumar cateva din dotarile masinii:

 

-Pachet M exterior din fabrica

-Pachet Individual interior (bord imbracat in piele, fete usi imbracate in piele, etc)

-Plafon Alcantara

-Navigatie + sistem audio Logic 7

-TV-tuner

-Head-up display

-Trapa

-Volan M

-Scaune Comfort cu memorie, racite, ventilate, + sustinere activa pe viraje

-Incalzire bancheta spate

-Webasto cu telecomanda

-Intrare Ipod, intrare AUX

-etc etc etc etc

 

Iata si cateva poze cu masina in cauza:

post-40601-1290381648_thumb.jpg

post-40601-1290381667_thumb.jpg

post-40601-1290381692_thumb.jpg

post-40601-1290381720_thumb.jpg

post-40601-1290381733_thumb.jpg

Edited by 530xdodo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte tare pt un diesel are optiuni mai tari ca M5

Un pret de achizitie daca se poate spune

 

Pretul de achizitie a fost 20.000 euro. E adevarat ca poate este un pret mare pentru un E60 din 2006, dar masina arata impecabil si rar se gaseste una cu optiunile astea, si XD. Pretul ei in 2006 a fost 78.000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Asta e ala care a fost de Valcea? VL nu stiu cat EXI?

 

 

De fapt nici nu stiu de ce mai intreb, sigur ala e ca e destul de unic. Numai masina de director n-a fost asta. :twoup:

 

Da, ala e. Cel care a avut VL 07 EXI. A fost a lui Alexandru Roibu. In orice caz, masina a fost super intretinuta si cu service la zi.

Edited by 530xdodo
Link to comment
Share on other sites

Masina asta a fost a lui Cristi Eftimie, care intr-adevar e prieten cu Ducu baiatul lui Roibu. N-a fost la Roibu al batran niciodata, doar copilu si Cristi au folosit-o.

 

Asta da foarte bine la vanzare, a fost a directorului de la Oltchim. :twoup:

 

Pe cartea de identitate ce apare?

Link to comment
Share on other sites

Masina asta a fost a lui Cristi Eftimie, care intr-adevar e prieten cu Ducu baiatul lui Roibu. N-a fost la Roibu al batran niciodata, doar copilu si Cristi au folosit-o.

 

Asta da foarte bine la vanzare, a fost a directorului de la Oltchim. :twoup:

 

Pe cartea de identitate ce apare?

 

Pe cartea de identitate apare BCR Leasing si ADINVEST SRL. Intr-adevar, facturile toate si calculatii de leasing, etc sunt pe numele Roibu Alexandru Calin

Link to comment
Share on other sites

Exact. Iar in firma Adinvest SRL din Rm.Valcea asociati sunt Adi si Cristi Eftimie. Nu stiu de ce apare Ducu pe facturi, dar cert este ca e prieten cu ei de o viata.

 

http://img28.imageshack.us/img28/4207/adinvest.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ducu apare in contractul de leasing si pe foile cu calculatiile de leasing. Dupa inchiderea leasing-ului masina a trecut la ADINVEST SRL.

 

 

Sa o stapanesti sanatos!!! Foarte frumoasa!!! :twoup:

 

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

Deci in concluzie nu prea e masina de director cum spui tu in primul post. :twoup:

 

Oricum, foarte misto masina, pe forum au fost cativa interesati sa o cumpere si care chiar au vazut-o, inainte sa o iei tu. Am inteles ca masina era in Bucuresti deja la un samsar ceva de genul, probabil cel care ti-a vandut-o tie.

 

Bafta si sa te bucuri de ea.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Deci in concluzie nu prea e masina de director cum spui tu in primul post. :twoup:

 

Oricum, foarte misto masina, pe forum au fost cativa interesati sa o cumpere si care chiar au vazut-o, inainte sa o iei tu. Am inteles ca masina era in Bucuresti deja la un samsar ceva de genul, probabil cel care ti-a vandut-o tie.

 

Bafta si sa te bucuri de ea.

 

Am spus "director", pentru ca asa aparea pe facturi, etc. In orice caz, oriunde ar fi fost masina , a fost foarte bine intretinuta. Masina am luat-o din Bucuresti, intr-adevar. Mi-a placut foarte mult si am cautat de ceva timp un E60 cu multe optiuni. Asta mi-a iesit in cale, asa ca am luat decizia sa o cumpar. Daca a fost o decizie buna sau rea, voi vedea pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

superba masina! Daca a fost masina lor e bine pentru ca ma gandesc ca au avut bani de intretinere corespunzatoare dar sunt sigur ca a si luat ceva cox la viata ei :twoup: insa asta conteaza mai putin daca a fost ingrijita. Oricum, frumoasa masina, sa te bucuri de ea!!!
Link to comment
Share on other sites

s`a aflat istoricul acestei masini cum se afla istoricul unei femei...

 

A fost impreuna cu cutarescu ,dar cand era cu cutarescu a stat (a fost condusa) de alti 2 prieteni ,dar pana la urma a mai stat si cu altul,care ala a fost primul din viata ei si pana la urma s`a saturat de reputatia ei din Valcea si a stat o perioada la unu din Bucuresti,ala fiind un PIMP a dat`o mai departe....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.