Jump to content

BH 04 ARO-E30 M5 TURBO-cea mai puternica BMW din RO


DOMY_M3

Recommended Posts

nu, e Marius TXA parca, e si membru pe-aici pe forum. :twoup:

cel din linkul pus de tine este robert txa..ma rog txa de la terminatia numarului de inmatriculare...dar e mort de 3-4 ani omul ala...mariustxa, cel cu bolizii, despre care am zis eu mai sus, este altul. si da una din masini a ajuns la el. mi se pare ca exact ursu albastru m5(facut de el si intr-adevar superba masina) care lua mereu rusine de la DGH si gasea mereu motive ba ca n-a plecat bine ba ca a avut nu stiu ce cauciucuri pe spate etc etc.. bafta! si scuze reply-ul a trebuit sa fie pentru cel care a intrebat, nu pentru rhaziel...

Edited by buldogu_bld
Link to comment
Share on other sites

sau sa mergi cu 300kmh prin romania, unde drumurile sunt cum sunt, cu o masina care la capitolul siguranta probabil e undeva la zero!

 

La 300km/h poti sa ai orice masina ( Ferarri, Porsche, Lambo, etc. ) tot muci te faci, oricat de sigura e masina. Nu stiu la ce te referi cand spui ca siguranta e undeva la zero, sigur are frane si o suspensie performanta si avand in vedere ce masini circula pe drumurile patriei nu poti sa spui ca e30-ul asta e 0 la siguranta, din moment ce au intrat foarte multi bani, ma gandesc ca proprietaru s-a gandit si la siguranta.

Link to comment
Share on other sites

sau sa mergi cu 300kmh prin romania, unde drumurile sunt cum sunt, cu o masina care la capitolul siguranta probabil e undeva la zero!

 

La 300km/h poti sa ai orice masina ( Ferarri, Porsche, Lambo, etc. ) tot muci te faci, oricat de sigura e masina. Nu stiu la ce te referi cand spui ca siguranta e undeva la zero, sigur are frane si o suspensie performanta si avand in vedere ce masini circula pe drumurile patriei nu poti sa spui ca e30-ul asta e 0 la siguranta, din moment ce au intrat foarte multi bani, ma gandesc ca proprietaru s-a gandit si la siguranta.

 

se vede din poze ca are rollcage, sigur are si frane si suspensie, eu zic ca e mult mai sigura ca alte masini de pe strada.

Link to comment
Share on other sites

JUR JUR JUR cand am inceput sa citesc topicul si am vazut e30 m5 TURBO, m-am gandit ca, cu toate ca sunt doar 2 pagini, tre sa gasesc un com de la TXA cum ca are el ceva mai rapid cu mult=))) JUURRR ca la asta m-am gandit...si uite ca am gasit si comu :twoup: )) frate orice masina ai avea, absolut orice tu ma asculti? orice masina ai avea tot gaseste el ceva mai bun sa te faca :) )

bafta cu masina pot sa zic ca am vazut cea mai rapida masina din ro...nu stiu daca e mai rapida ca e34 ala de 1000 hp...oricum succes!!

 

Pai daca cauti pe youtube vei gasi cateva filmulete in care m5-ul de 1000 cp a furat-o de 5 ori de la subaru....cine a spus ca te face pe tine sau pe x?

 

nu, e Marius TXA parca, e si membru pe-aici pe forum. :)

cel din linkul pus de tine este robert txa..ma rog txa de la terminatia numarului de inmatriculare...dar e mort de 3-4 ani omul ala...mariustxa, cel cu bolizii, despre care am zis eu mai sus, este altul. si da una din masini a ajuns la el. mi se pare ca exact ursu albastru m5(facut de el si intr-adevar superba masina) care lua mereu rusine de la DGH si gasea mereu motive ba ca n-a plecat bine ba ca a avut nu stiu ce cauciucuri pe spate etc etc.. bafta! si scuze reply-ul a trebuit sa fie pentru cel care a intrebat, nu pentru rhaziel...

 

Cauta pe youtube dgh vs txa si vezi cine isi ia bataie cu tirul.....

 

da.este vorba despre un subaru cumparat din moldova.fostul proprietar a mers intradevar 10.5.dar asta e forum de BMW nu de subaru si alte minuni de masini.nu am spus ca sunt cel mai tare masina din tara.a fost vb despre bmw de strada.iar cu gollum nu putem sa comparam masina mea.ala e 100% masina de drag,cu caroserie facut din tevi,motor mutat in cabina,puncte fixa,cutie automata in 3 trepte pt drag,cauciucuri de 345......masina mea e de starda,cu toate elementele pe el,scaune fata spate,usi originale,geamuri el,muzica,trapa,sticle normale......eu ce am spus mentin si acuma:momentan sunt cel mai rapid bmw din tara cu 11.3 si cel mai puternic cu 633 hp si 788 nm.atat.nimic mai mult.

o poza despre masina lui gollum sa inteleaga si de pe forum despre ce vb..

http://i980.photobucket.com/albums/ae284/Domym3/TUNING-134.jpg

 

http://i980.photobucket.com/albums/ae284/Domym3/DSCF0128.png

 

Atunci MOM cred ca este de strada, mi-a zis ca te-a batut rau de tot si ca nu ai nimic in comun cu masina lui.....

Link to comment
Share on other sites

Felicitari DOMY multa rabdare si nervi $ iti trebuie la asa ceva.

Cunosc masina am si dat liniuta impreuna in cluj la KOracing eram cu un leon 20tfsi ... normal no chance :twoup:

 

Bafta in continuare !

Link to comment
Share on other sites

JUR JUR JUR cand am inceput sa citesc topicul si am vazut e30 m5 TURBO, m-am gandit ca, cu toate ca sunt doar 2 pagini, tre sa gasesc un com de la TXA cum ca are el ceva mai rapid cu mult=))) JUURRR ca la asta m-am gandit...si uite ca am gasit si comu :twoup: )) frate orice masina ai avea, absolut orice tu ma asculti? orice masina ai avea tot gaseste el ceva mai bun sa te faca :) )

bafta cu masina pot sa zic ca am vazut cea mai rapida masina din ro...nu stiu daca e mai rapida ca e34 ala de 1000 hp...oricum succes!!

 

Pai daca cauti pe youtube vei gasi cateva filmulete in care m5-ul de 1000 cp a furat-o de 5 ori de la subaru....cine a spus ca te face pe tine sau pe x?

 

nu, e Marius TXA parca, e si membru pe-aici pe forum. :)

cel din linkul pus de tine este robert txa..ma rog txa de la terminatia numarului de inmatriculare...dar e mort de 3-4 ani omul ala...mariustxa, cel cu bolizii, despre care am zis eu mai sus, este altul. si da una din masini a ajuns la el. mi se pare ca exact ursu albastru m5(facut de el si intr-adevar superba masina) care lua mereu rusine de la DGH si gasea mereu motive ba ca n-a plecat bine ba ca a avut nu stiu ce cauciucuri pe spate etc etc.. bafta! si scuze reply-ul a trebuit sa fie pentru cel care a intrebat, nu pentru rhaziel...

 

Cauta pe youtube dgh vs txa si vezi cine isi ia bataie cu tirul.....

 

da.este vorba despre un subaru cumparat din moldova.fostul proprietar a mers intradevar 10.5.dar asta e forum de BMW nu de subaru si alte minuni de masini.nu am spus ca sunt cel mai tare masina din tara.a fost vb despre bmw de strada.iar cu gollum nu putem sa comparam masina mea.ala e 100% masina de drag,cu caroserie facut din tevi,motor mutat in cabina,puncte fixa,cutie automata in 3 trepte pt drag,cauciucuri de 345......masina mea e de starda,cu toate elementele pe el,scaune fata spate,usi originale,geamuri el,muzica,trapa,sticle normale......eu ce am spus mentin si acuma:momentan sunt cel mai rapid bmw din tara cu 11.3 si cel mai puternic cu 633 hp si 788 nm.atat.nimic mai mult.

o poza despre masina lui gollum sa inteleaga si de pe forum despre ce vb..

http://i980.photobucket.com/albums/ae284/Domym3/TUNING-134.jpg

 

http://i980.photobucket.com/albums/ae284/Domym3/DSCF0128.png

 

Atunci MOM cred ca este de strada, mi-a zis ca te-a batut rau de tot si ca nu ai nimic in comun cu masina lui.....

Link to comment
Share on other sites

am crezut ca esti expert in lumea de curse.dar acuma vad ca nu intelegi ce se intampla la o cursa intre doua masini de peste 500 cai cu tractiune spte in ploaie.eu in conditii normale am 11.3 sec si 210 km/h la finish.acolo am avut 13.8 cu 162km/h.cred ca asta spune tot.eu din pacate am avut cauciucuri special de drag,care e cel mai bun,dar pe ud e aproape 0.sant complect sterse si peste 100km/h nu se poate controla masina ca merge efectiv pe apa.in timp ce mom avea toyo r888 care e ok pe apa.se vede pe film clar ca la viteze un pic mai mari cum merge masina in toate partile.iar ceva sa fie clar.pana atuncea eu sant cel mai rapid bmw din RO pana cand nu vad pe nimeni cu un bmw deasupra mea in lista oficiala de top 50 masini cele mai rapide din tara.si pentru asta trebuie dovada ca sa fie recut aicea.eu am dovada de la concursul din ungaria king of europe und eeste aparatura de zeci de mii de euro.nu las pe nimeni sa bate joc de titlul meu.am lucrat prea mult pt el!!mult prea mult.7 ani.

 

http://www.dragracing.ro/html/top.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

deci.e tot cea mai rapida bmw din romania si acuma in plus si cea mai rapida masina cu tractiune spate...timpul pe 402 metri este 10.9 cu viteza de iesire 223km/h.toate asta fara aderenta si cu toate elementele pe masina.dar filmele vorbesc...

 

dar vad ca nu se poate posta linkurile de pe youtube?????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.