BMWClub: Schimbare scaune seria 1 - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Schimbare scaune seria 1

#1 User is offline   FunnyMan 

• Începător
  • Group: Members

Posted 19 October 2016 - 11:57

Am gasit 2 scaune sport in dezmembrari de la un seria 1 cu volan pe dreapta.Sunt cele sport cu suport mai bun lateral si as vrea le montez la mine pe masina.Cele de pe masina mea sunt cu incalzire.As putea sa le inlocuiesc si sa mut si incalzirea pe scaunele astea sport?si am observat ca au si un buton cu reglaj electric mic...banuiesc ca e de la extensia aia de la sezut.Se merita sa incerc?
0

#2 User is offline   FunnyMan 

• Începător

Posted 19 October 2016 - 13:15

Ma lamureste coneva?
0

#3 User is offline   MihaiCarunta 

• Membru

Posted 19 October 2016 - 13:33

Eu am pus scaune sport tot pe un seria 1 si erau de anglia. Vezi ca sunt invers deci trebuie si toate mufele si codare facuta, mie mi-au montat acolo la dezmebrari si codare am facut in alta parte. Nu stiu cum e cu incalzirea.
Butonul care e in lateral e pentru reglajul lombar electric. Daca masina ta nu a avut atunci trebuie la fel facut retrofit ca altfel nu o sa iti mearga, la fel codare si ceva cablaj pe-acolo.
0

#4 User is offline   Cezy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 March 2017 - 17:18

Cu mufele cum ai rezolvat la scaunele de Anglia? S-au potrivit cu cele ale mașinii tale? Sau a trebuit modificat ceva la ele?

Dar in legătură cu codarea, ce anume trebuie făcut?
0

#5 User is offline   liviucon 

• Nou venit
  • Pip

Posted 03 October 2017 - 07:51

Pot sa garantez ca pentru reglaj nu este nevoie de codare. Trebuie doar adusa tensiune acolo in mufe si functioneaza fara probleme. La mine este reglaj cu perne de aer si masina nu a dat nici o eroare......pe linia asta. Pe de alta parte, imi apare constant eroarea de airbag si centura (pe iDrive) iar cand intru cu INPA imi spune 93AC eroarea si se refera la Driver side Thorax Airbag. Intrebarea mea este daca masina considera ca aibagul care se afla acum la pasager (dreapta) este cel al soferului sau nu?
0

#6 User is offline   liviucon 

• Nou venit
  • Pip

Posted 20 October 2017 - 07:13

Greu raspunsul sau stupida intrebarea ? Bump!
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro