Jump to content

CumpĂŁr Bmw seria 3 model e90!


gigiultrafin

Recommended Posts

DupĂŁ cum spune titlul, caut un model E90, de la anul 2006 ĂŽn sus( inclusiv 2006).Bugetul meu este situat ĂŽn jurul sumei de 8000 de euro. Mi-aĂ⢠dori o maĂâ˘inĂŁ a unui user care s-a implicat ĂŽn rezolvarea problemelor fiind o maĂâ˘inĂŁ second hand, a mai schimbat una alta, nu a dat km ĂŽnapoi, nu este vreun samsar, nu curge ulei din maĂâ˘inĂŁ Ăâ˘i nu are probleme cu distribuĂâşia, eventual facturĂŁ doveditoare cĂŁ s-a mai schimbat una alta pe la maĂâ˘inĂŁ. AĂâ˘tept oferte, de preferat, doar cele care au navigaĂâşie, micĂŁ sau mare Ăâ˘i care acceptĂŁ testare Bmw... Motorizarea sĂŁ fie pânĂŁ ĂŽn 2.0 de preferat benzinĂŁ, dar Ăâ˘i diesel dacĂŁ e ĂŽn regulĂŁ.vĂŁ mulĂâşumesc.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MaĂâ˘ina este foarte interesantĂŁ Ăâ˘i ĂŽngrijitĂŁ, se vede. Nu Ăâ˘tiu dacĂŁ imi permit suma pe care o ceri. DeocamdatĂŁ mĂŁ ĂŽnvârt ĂŽn jurul sumei de 9000 de euro maxim. DacĂŁ doamne fereĂâ˘te picĂŁ ceva precum turbinĂŁ sau mai Ăâ˘tiu eu ce, mai trebuie sĂŁ am pe dreapta vreo 2000 de euro, sĂŁ mai schimb una alta. AĂâ˘tept Ăâ˘i oferte la benzinĂŁ poate...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MaĂâ˘ina este foarte interesantĂŁ Ăâ˘i ĂŽngrijitĂŁ, se vede. Nu Ăâ˘tiu dacĂŁ imi permit suma pe care o ceri. DeocamdatĂŁ mĂŁ ĂŽnvârt ĂŽn jurul sumei de 9000 de euro maxim. DacĂŁ doamne fereĂâ˘te picĂŁ ceva precum turbinĂŁ sau mai Ăâ˘tiu eu ce, mai trebuie sĂŁ am pe dreapta vreo 2000 de euro, sĂŁ mai schimb una alta. AĂâ˘tept Ăâ˘i oferte la benzinĂŁ poate...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Cum doresti :D de picat , iti poate pica la oricare o sa o iei...eu ti-am oferit ceva ingrijit

Link to comment
Share on other sites

Cum doresti :D de picat , iti poate pica la oricare o sa o iei...eu ti-am oferit ceva ingrijit

 

 

Tocmai de asta am spus cĂŁ bugetul meu poate ajunge la 9000 maxim, restul de pânĂŁ la 2000 fiind puĂâ˘i deoparte pentru cazuri de reparaĂâşii. E vorba Ăâ˘i de turbinĂŁ plus câteva piese care costĂŁ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am o ĂŽntrebare referitoare la noul model, dupĂŁ E90, dacĂŁ nu mĂŁ ĂŽnĂâ˘el a fost botezat f30 sau f31. Am gĂŁsit pe autovit modelul acesta, pare a fi un preĂâş decent. MeritĂŁ mai mult un upgrade la acest tip, problemele cu distribuĂâşia au fost revizuite ? Ce belele au? Oscilez ĂŽntre E90 Ăâ˘i acest model.

 

BMW Seria 3 320

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gmzqy.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

DupĂŁ modul semianalfabet ĂŽn care a postat anunĂâşul m-am gândit cĂŁ ar putea fi un samsar, apoi am observat cĂŁ este 318 ĂŽn loc de 320. TotuĂâ˘i de câteva zile mĂŁ aflu ĂŽn aceastĂŁ dilemĂŁ, Ăâ˘i anume sĂŁ cumpĂŁr sau nu ori un E90, buget 8000/10000 euro sau un f30 bugetul de 12-14000 euro, asta ĂŽn cazul ĂŽn care gasesc ĂŽn preĂâşul acesta...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am primit niĂâ˘te oferte ciudate. MaĂâ˘ini care or fi fost ĂŽngrijite dar aratĂŁ prost, sunt variante standard, nu au o trapĂŁ un pachet m sau mĂŁcar scaunele cu ĂŽncĂŁlzire. Pe bune ? 10.000 intr-o maĂâ˘inĂŁ 2006-2009 ? AĂ⢠da banii ĂŁĂâ˘tia doar dacĂŁ ar fi full. Consider cĂŁ le-a trecut anii. DacĂŁ se considerĂŁ preĂâşul de 10-11 mii mai bine fac un efort spre f30 Ăâ˘i mai pun câteva mii. Ce ĂŽmi este 11 ce ĂŽmi este 14?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai asta este pretul e90' ului.

Tre sa fii constient ca piata nu se face dupa un client.

Iar la 14000 sa fii constient ca nu iei un f30 cu dotarile la care visezi si km reali.

 

 

Sent from my iPhone using this shit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Diferenta e ca poti sa iei un e90 cinstit sau un f30 vai mortii lui. Un prieten a vazut o groaza de masini pana sa dea 11.5k pe un e90 2011cu 200k km, cutie manuala, singura dotare optionala fiind scaune sport piele crem. Nu xenon, nu pachet M, nu trapa. Asta era acum 6-8 luni.

 

Daca chiar intrebi asta, eu as evita samsarii si masinile lor la pret de Duster. Nu e capat de lume ca iti pica turbina sau ambreiajul, ideea e sa nu iei o masina rasturnata sau fara airbaguri.

Link to comment
Share on other sites

Am ridicat bugetul pentru un E90 pânĂŁ la suma de 11000. N-am zis cĂŁ e capĂŁt cĂŁ picĂŁ turbina, sau un ambreiaj. Mi-aĂ⢠dori ĂŽn cei maixm 11.000, sĂŁ fie mĂŁcar distribuĂâşia fĂŁcutĂŁ dacĂŁ maĂâ˘ina se ĂŽncadreazĂŁ ĂŽntre anii 2005-2009, asta dând dovadĂŁ Ăâ˘i de faptul cĂŁ cel care a avut-o a stat cu grijĂŁ motorului sĂŁ nu-l facĂŁ praf Ăâ˘i a mai bĂŁgat niĂâ˘te bani ĂŽn maĂâ˘inĂŁ nu s-a gândit cĂŁ o vinde Ăâ˘i nu-i face nimic . ĂËi da, pentru cei 10-11.000 trebuie sĂŁ aibe multe dotĂŁri, adicĂŁ full,altfel nu mĂŁ voi grĂŁbi Ăâ˘i mai pun bani, poate ridic Ăâ˘tacheta la 18000 Ăâ˘i caut ceva mai nou...

Ăn Germania m-am uitat n-am rĂŁbdare, n-am cu cine sĂŁ mĂŁ duc Ăâ˘i n-am aĂâ˘a mult timp, iar acolo se merge pe ĂŽncredere pentru cĂŁ n-am timp sĂŁ-i fac vreun test cel mai probabil...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

BMW 320si e90 173cp, pachet M full | Limited Edition

https://www.olx.ro/oferta/bmw-320si-e90-173cp-pachet-m-full-limited-edition-ID92cIn.html

 

Ămi place foarte mult cum aratĂŁ acest model. Nu Ăâ˘tiu exact cât de adevĂŁrat Ăâ˘i sincer este omul...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ps: unde se poate verifica vin-ul maĂâ˘inii. Proprietarul mi-a lĂŁsat seria. ExistĂŁ Ăâ˘i online sau doar reprezentantĂŁ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1502224567[/url]' post='2411145']

Am ridicat bugetul pentru un E90 pânĂŁ la suma de 11000. N-am zis cĂŁ e capĂŁt cĂŁ picĂŁ turbina, sau un ambreiaj. Mi-aĂ⢠dori ĂŽn cei maixm 11.000, sĂŁ fie mĂŁcar distribuĂâşia fĂŁcutĂŁ dacĂŁ maĂâ˘ina se ĂŽncadreazĂŁ ĂŽntre anii 2005-2009, asta dând dovadĂŁ Ăâ˘i de faptul cĂŁ cel care a avut-o a stat cu grijĂŁ motorului sĂŁ nu-l facĂŁ praf Ăâ˘i a mai bĂŁgat niĂâ˘te bani ĂŽn maĂâ˘inĂŁ nu s-a gândit cĂŁ o vinde Ăâ˘i nu-i face nimic . ĂËi da, pentru cei 10-11.000 trebuie sĂŁ aibe multe dotĂŁri, adicĂŁ full,altfel nu mĂŁ voi grĂŁbi Ăâ˘i mai pun bani, poate ridic Ăâ˘tacheta la 18000 Ăâ˘i caut ceva mai nou...

Ăn Germania m-am uitat n-am rĂŁbdare, n-am cu cine sĂŁ mĂŁ duc Ăâ˘i n-am aĂâ˘a mult timp, iar acolo se merge pe ĂŽncredere pentru cĂŁ n-am timp sĂŁ-i fac vreun test cel mai probabil...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

BMW 320si e90 173cp, pachet M full | Limited Edition

https://www.olx.ro/o...on-ID92cIn.html

 

Ămi place foarte mult cum aratĂŁ acest model. Nu Ăâ˘tiu exact cât de adevĂŁrat Ăâ˘i sincer este omul...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ps: unde se poate verifica vin-ul maĂâ˘inii. Proprietarul mi-a lĂŁsat seria. ExistĂŁ Ăâ˘i online sau doar reprezentantĂŁ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

10 mii peun e90 nfl 2007, in condittile in care un lci din 2010 2011 e scump la 10 11 mii? eu am avut la vanzare e90 ul lci in primavara si au sunat cateva persoane cu "9000 am toti banii", in conditiile in care distributia e schimbata, tampoane motor, discuri, placute, flanse amortizoare, brate ceva bielete, adica tehnic updatata. Dar oamenii vor full da full pachet m Jante pa' 19 si eventual la pret de e46 ingrijit. Parerea mea e ca cu 14 mii iei f30 cocosat, insa parca si sa dai 10 mii pe un nfl oricate dotari o avea...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu as da atat pe un nfl orice ar fi el( exceptie facand ///M-ul ) :D

Pare o masina frumoasa si ingrijita dar

Pretul este mare.

Tre' sa te inhami cu rabdare pana gasesti una corecta,

Majoritatea masinilor sunt vandute de samsari cu km dati inapoi sau aduse din anglia...

 

 

 

Sent from my iPhone using this shit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Normal cĂŁ nu mĂŁ grĂŁbesc, maĂâ˘ina ĂŽn cauzĂŁ ĂŽmi place foarte mult cum aratĂŁ, are aproape tot ce mi-aĂ⢠dori pe ea, km sunt suspecĂâşi aĂ⢠putea spune, dar având ĂŽn vedere cĂŁ e benzinĂŁ Ăâ˘i nu diesel, poate a fost maĂâ˘inĂŁ mai de ocazie, Ăâ˘i doar 190.000 s-a fĂŁcut cu ea. Voi face un test drive cu ea Ăâ˘i voi discuta mai ĂŽn amĂŁnunt. Tipul a lĂŁsat anunĂâşul doar pe olx, i-am trimis doar un mesaj, mi-a lĂŁsat vin-ul Ăâ˘i mi-a spus cĂŁ prezintĂŁ facturi pentru tot ce s-a schimbat la maĂâ˘inĂŁ de când este la el. Poate negociez la 9000, de ce nu.

 

Revenind la vin: cum naiba se verificĂŁ online? Eu am gĂŁsit doar faza cu interpol dacĂŁ e furatĂŁ sau nu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Revenind la vin: cum naiba se verificĂŁ online? Eu am gĂŁsit doar faza cu interpol dacĂŁ e furatĂŁ sau nu...

 

http://bimmer.work/ - pt verificarea dotarilor masinii.

 

https://uk.vin-info.com/

http://www.auto-records.com/ - pt verificarea istoricului, dar trebuie sa platesti.

Cel mai sigur e la reprezentanta, oricum.

 

 

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa uiti de modelul asta,o sa gaseti probabil mai greu piese ,masina asta s-a pentru a se putea omloga masini din dtm parca,a fost una si in bt si i s-a topit un piston.Poti cauta pe saiturile din afara problemele de la motor.

[/quote

Voi lua amknre.

AĂâ˘a toate au probleme, ĂŽnsĂŁ benzinarele le vĂŁd mai puĂâşin problematice decât cele diesel. Nu tu filtrul vieĂâşii de particule, nu tu turbinĂŁ, evident sunt alte chestii care pot pica. Nu sunt contra unui diesel dar ideea era de opĂâşiuni full, pachet m etc. Cu fricĂŁ dacĂŁ stau, nu gĂŁsesc ceva second hand fĂŁrĂŁ riscuri suplimentare...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.