Jump to content

Probleme bricheta fata E82 automat


Calinu

Recommended Posts

Am cautat ore si nu am gasit un DIY care sa-mi arate ce problema sa fie de nu-mi functioneaza bricheta din fata si m-am apucat de desfacut schimbator...etc ca sa ajung la bricheta .....insa m-am blocat in trimul fata. Nu pot nici cum sa-l dau jos sa scot bricheta afara sa vad daca vine alimentare la fire. Ma poate ajuta cineva cu niste idei?

P.S. mentionez ca siguranta e buna pt ca imi merge bricheta din cotiera.

Edited by Calinu
Link to comment
Share on other sites

-08.2007 / F30

09.2007- / F8

no bun, va multumesc ca ma ajutati cu sigurantele. Dar eu stiu ca e o singura siguranta si aia am inlocuit-o. E in pozitia 8. Si merge doar bricheta din spate. Daca stiti ca sunt doua ar fi super ca scap ieftin, o schimb si gata....daca este doar una, clar nu vine alimentare pe cea din fata si as vrea sa scot scrumiera afara sa vad ce e cu firele alea. Dar nu o pot scoate daca nu scot trimul. Dar trimul nu-l pot scoate ....ca nu stiu cum :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am vazut ca au mai scris colegii dar uite, eu la F30 am 3 brichete/prize

1 la sofer

1 la pasager

1 in portbagaj

 

Pentru toate 3 am sigurante separate, o siguranta la panoul din spate si 2 sigurante la panoul din fata

 

Ca idee, la F30 sunt 3 panouri de sigurante, dupa cum am spus mai sus, 1 in fata (partea stanga pasager), al 2lea panou in spate sub partea aceea care se ridica si al 3lea panou, de-asupra la baterie (partea stanga spate)

 

Daca esti 100% sigur ca ai doar o siguranta, ignora ceea ce am scris, iti spun doar ca am avut aceeasi problema la bricheta din spate acum 2 zile si tocmai ce am schimbat

Edited by Scrupix
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca au mai scris colegii dar uite, eu la F30 am 3 brichete/prize

1 la sofer

1 la pasager

1 in portbagaj

 

Pentru toate 3 am sigurante separate, o siguranta la panoul din spate si 2 sigurante la panoul din fata

 

Ca idee, la F30 sunt 3 panouri de sigurante, dupa cum am spus mai sus, 1 in fata (partea stanga pasager), al 2lea panou in spate sub partea aceea care se ridica si al 3lea panou, de-asupra la baterie (partea stanga spate)

 

Daca esti 100% sigur ca ai doar o siguranta, ignora ceea ce am scris, iti spun doar ca am avut aceeasi problema la bricheta din spate acum 2 zile si tocmai ce am schimbat

nu sunt sigur 100% dar inclin sa cred ca e doar o siguranta la ambele brichete , cel putin una am gasit si pe hartiuta cu aranjarea sigurantelor in tabou ( asta dupa mai multe cautari pe net...) . Dar, cineva mai priceput poate are mai multe detalii...

Edited by Calinu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.