Jump to content

activare semnalizari e90


Cristian.O

Recommended Posts

Se poate face in mai multe feluri ce vrei tu.O posibilitate ar fi sa recodezi modulul de lumini pt. varianta americana.

 

sau codezi toate masina pe varianta americana si dupa aceea recodezi din nou bordul din mile in km si temperaturile din grade fahrenfait in grade celsius,daca nu ai idrive,daca ai idrive le modifici de acolo.

Edited by severus_phantom
Link to comment
Share on other sites

Culmea..aia din America se chinuie sa le stinga..si noi vrem sa le aprindem.. :twoup: Oricum la ei si interiorul farului e diferit. E cu portocaliu pe margine. Exista multe topicuri la ei cu "Delete Corner Markers", cu DIY pentru a le face ca in Europa.
Link to comment
Share on other sites

Culmea..aia din America se chinuie sa le stinga..si noi vrem sa le aprindem.. :twoup: Oricum la ei si interiorul farului e diferit. E cu portocaliu pe margine. Exista multe topicuri la ei cu "Delete Corner Markers", cu DIY pentru a le face ca in Europa.

exact....un fel de sorcova vesela.

am mai spus si in alt topic:cei care nu au oglinzile laterale in culoare caroseriei vor sa le vopseasca si cei care le au in culoarea caroseriei le fac negre :))

Link to comment
Share on other sites

@ Alex - ai dreptate :twoup: asa-i fiinta umana, niciodata nu e fericita cu ce are. Cum o dai n-o nimeresti :)

 

@ms88cro - daca vrei musai cu siguranta se poate rezolva, insa tot nu cred ca o sa se vada ca in poza atasata, pentru ca farul tau nu e identic cu ala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

suna mai simplu recodarea modulului lumini,dar asta in ce consta mai exact,se face la reprezentanta?

Nu fac astfel de recodari la reprezentanta.

Eu am sunat pt recodare sistem audio de la varianta standard la hifi si mi-au zis ca nu se poate.

Dupa ce am cautat pe forumuri de mi-a venit acru, am aflat ca reprezentantele nu fac asemenea modificari si iti zic ca nu se poate.

Link to comment
Share on other sites

Severus,ai ceva idei? sau trebuie alt modul de lumini?

 

pe E60 merge sigur asta cu pozitiile aprinse permanent(modelul american)deoarece am incercat eu la mine pe masina...pe E90 insa codificarile modulului de lumini sunt putin diferite,dar sigur nu trebuie schimbat modulul de lumini...fa asta: PWM_FL_FKT_DRL(wert_01) si DRL_V_GEDIMMT(aktiv) si spune-ne daca merge :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exact acelasi lucru vreau sa il fac si eu la masina mea,un Bmw E39 2002...am intels de la un electrician ca poti sa ii tai un fir de la bec care duce la senzorul ala care face sa se aprinde semnalizarea si ca va ramane aprins becul galben odata cu angeleyes-urile
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.