Jump to content

Azi am renascut!


Romulus

Recommended Posts

Poftim ? Dar copiii si oamenii aia care au murit in Japonia de exemplu, sau altii care mor zilnic in lume nevinovati, in accidente, ucisi de boala, de saracie, sau in atentate, nu merita atentia lui Dumnezeu, nu merita sa traiasca sau cum ?

 

Pff, ce aberatie.

 

da imi pare rau daca acest cuvant a deranjat,nu am vrut sa se inteleaga gresit :(

Link to comment
Share on other sites

Nu cred c-am scapat pentru c-am meritat. Am avut zile. Am dus masina pe roti si am luat o seria 1 sa-mi continui drumul. Am trecut pe la locul accidentului si inca nu terminasera de descarcat TIR-ul, dupa 4 ore. Apoi mi-am continuat drumul si radeam. Ce s-ar intampla daca acum as chiar muri, intr-un alt accident. Ar scrie ziarele un articol despre real life Final Destination.

 

:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Nu spun ca nu e asa, e posibil ca intr-un sedan sa fi scapat neatins. Dar pana la urma rezultatul era acelasi. Ca si tabla de pe masina de gropi de indreapta. Esential e ca am scapat. Am tot vrut sa intorc capul spre dreapta si sa spun: "Sorry" zambind, dar parca mi-a fost frica de Final Destination... :)
Link to comment
Share on other sites

Politia trebuia sa ajunga pentru ca era drumul blocat pe o banda de mers, intre doua curbe stranse si pe tronson de linie continua destul de circulat. Asa cred eu... Au ajuns foarte tarziu si era doar un politist. Nu a incheiat procesul verbal pana nu s-au putut constata daunele la TIR, adica pana cand nu a fost descarcat si ridicat pe roti. Si cum dupa 4 ore, TIR-ul era inca jumatate descarcat si se facea noapte, eu nu am putut sa mai stau, si ca urmare maine dimineata ma duc in acea comuna sa terminam de scris actele.
Link to comment
Share on other sites

Ma tem ca nu merge. Practic a acrosat o masina de pe sens opus peste linia continuua si cred ca ramane fara carnet ori parca-mi amintesc ca daca fapta se lasa cu accident si se incadreaza la suspendarea carnetului nu se poate face constatare amiabila, dar sincer nu stiu. Am sa intreb maine.
Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc ca tre sa fie vorba de victime ca sa fie nevoie neaparat de politie. Pe mine m-a lovit cineva in Bucuresti, am facut impreuna amiabila pe RCA-ul lui si mi-am vazut de drum, apoi mi-am rezolvat problema la Valcea fara sa mai ma cheme careva pe la Bucuresti.
Link to comment
Share on other sites

E INTOTDEAUNA mai bine cu militie (versus asigurari). Un efort in plus, dar merita sa te "asiguri" visavis de creierele spalate de la asigurari.

Romulus, dupa o faza ca asta cel mai misto e sa-ti chemi prietenii buni in jur si s-o faceti bine :p

Link to comment
Share on other sites

Pai de cand s-a intamplat pana acum, fie am baut cu prietenii vechi si noi, nu exagerat, fie filozofat singur cu ochii-n gol. Cam atat am reusit deocamdata sa fac. Poate sunt legate... Poate c-am filozofat din cauza ca am baut sau baut din cauza c-am filozofat. Sau poate am baut si filozofat din cauza ca am vazut moartea cum venea... Nu stiu. Si maine o sa-mi ocup creierii cu politie, asigurari si service. Sper sa apuc sa le fac pe toate.
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu amiabila nu se poate face atunci cand o masina ramane imobilizata la locul accidentului (gen rasturnare ca in cazul de fata sau sa se rupa suspensia sau ceva din angrenajul rotii cat sa nu te lase sa pleci cu ea pe roti catre asiguratori ) .
Link to comment
Share on other sites

Ai avut zile! Felicitari sau nu stiu ce sa-ti urez, La multi ani!

Asa de curios, camionul avea chingi de ancorare peste marfa, si daca da, cate? Problema ii la scanduri(lemn) ca is grele si bag mana in foc ca era incarcat peste sarcina. A intrat mai tare in curba si l-a "tras" marfa inspre partea stanga-era incarcat pana sus. Ma repet, ai avut zile, poate daca erai cu BMW-ul iesea mai urat sau nu se intampla nimic. Doamne-ajuta!

Link to comment
Share on other sites

Iti urez si eu ca ceilalti colegi, "La Multi Ani!" de ziua 0 la Life 2.0.

 

Si te felicit ca ai avut instinct sa nu pui frana. Si pana la 0 daca franai, sa fii oprit... tot o pateai mai rau. Deci viteza salveaza vieti! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca pana acum, erau suficiente probleme in viata mea, azi cineva acolo sus a decis ca mai e nevoie de mine. Ca cineva ma iubeste, probabil nu sunt multi, dar se pare ca suficient. - Chiar ca cineva acolo sus te iubeste ! :thumbsup:

 

Ma bucur ca am ales sa fac cursurile de la BMW, si mi-au dat reflexele necesare... - Pot sa te intreb despre ce cursuri e vorba si cand/unde le-ai facut ? Aici sau in Germanica ? :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Toate se intampla cu un rost si nimic nu este la intamplare, poate ca ceva sau cineva inainte de acest incident te-a oprit din drumul tau si a facut in asa fel incat sa nu mai ajungi in acea curba in momentul, secunda fatala..poate chiar ingerul tau :thumbsup: Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce dar nu cred in asta , adica destinul si-l face omul cu mana lui , nu cred ca este un plan dinainte scris de Cei de sus . Dar deviem de la subiect .

 

Pana la urma cum s-a rezolvat problema ? Cu asiguratorii , politia ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.