Jump to content

Recommended Posts

Swimmer, pai tu chiar vrei sa-ti pui din asta in masina. Nu vrei confirmari ca e bine, deja esti hotarat. Pana la urma noua ne convine, tu iti pui si ne zici dupa ce se-ntampla.

Foarte corect. Speram sa nu fiu eu prim cobai dar in fine...Maine dimineata bag si dau cox: o tin in 5000rpm timp de 1 ora in sarcina.Daca crapa va anunt imediat cum ajung acasa. Daca nu? nu. E vreun membru din constanta? Ar fi cu martori. Eu unul risc motorul...Sa dau nr de tel? E bine sa am martori in ambele sensuri...

Link to comment
Share on other sites

Eu am auzit ca DuraLube ar fi mult mai bun.

Cred ca faci o confuzie Caline. Duralube reduce frecarile si nivelul noxelor. Metabond este cel care diminueaza uzura si reduce consumul datorita innobilarii (asta pe langa efectele sesizate dupa folosirea Duralube). Metabond este un fel de service pack al DL...Asa scriu astia afara pe forumurile lor...acolo am citit

Link to comment
Share on other sites

shit.il tii in 5000 o ora?asta ar fi de vazut...esti asa de convins de produs?

Am nevoie de alti 3 membri din constanta sa tin masina incarcata si in 5000rpm. Maine la service de linga brutaria de la spitalu mare. Eu la 9 sunt acolo si bag solutie de curatare motor, ulei si aditiv metabond dupa care cox cel putin 100 km. Vorbim fapte nu taste, Crapa motorul e ok am mai trecut prin asta. Se comporta super ok atunci nota 10 metabond...

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e test :).

Adica daca nu crapa motorul inseamna ca e bun???

Pai in cazul asta in bidonasul acela poate fi ulei chior. Garantat ca daca bagi ulei nu-ti crapa motorul. Insa asta nu inseamna ca are cine stie ce alte efecte miraculoase.

 

Sau tu vinzi metabont si nu stii cum sa ne zici? :)

Link to comment
Share on other sites

deja miroase a pariuri :rolleyes:

cote,ceva?

 

swimmer,sper pt tine sa ai dreptate daca tot faci chestia

si totusi,ideea in sine aduce cu reclamele difuzate prin state

Nu vand nimic. In fine la al meu vreau sa lucrez la partea de suspensie. Daca distrug motorul adio suspensie. O sa vin cu poze sau film ar fi mai bine pt maine-azi...Nici un membru din constanta?

Link to comment
Share on other sites

swimmer ,hai sa-ti spun eu o poveste cu un motor care consuma ulei aproape ca al tau: la o saptamana dupa metabond a crapat. Ce a urmat?Citeste aici: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99859-e-39-523i-rk-total/

 

sau aici:http://www.bmwclub.ro/forums/topic/98557-cumpar-motor-e39-523i/page__p__1409978__fromsearch__1#entry1409978

Link to comment
Share on other sites

swimmer ,hai sa-ti spun eu o poveste cu un motor care consuma ulei aproape ca al tau: la o saptamana dupa metabond a crapat. Ce a urmat?Citeste aici: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99859-e-39-523i-rk-total/

 

sau aici:http://www.bmwclub.ro/forums/topic/98557-cumpar-motor-e39-523i/page__p__1409978__fromsearch__1#entry1409978

La mine pare ok deocamdata. Nu mai consuma ulei. Am schimbat uleiul castrol cu ulei metabond si aditiv metabond gold nu inainte de a curata motorul cu solutie de curatare. Azi am fost la service pe tester. Nu a gasit nimic totul e in parametri. Dupa care se urca la volan pentru testari si o duce in limita rosie la schimbul de viteze...6500rpm...Aici sincer nu am inteles de ce? Treaba de mecanici dibaci?? O ridici in cel mult 5400rpm apoi schimbi viteza. Oricum sa inchei ne-am intors in parcare si a coborat foarte nemultumit din masina. Mi-a spus din mers ca e totul ok. Incepe sa-mi fie frica sa merg cu masina la service.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.