Jump to content

Cumpar BMW 320d


Rzww

Recommended Posts

In primul rand doresc sa va salut. Sunt nou pe acest forum si cum sunt in cautarea unui suflet pereche cu roti si am zis sa-mi incerc norocul pe aceasta comunitate.

M-am decis sa-mi achizitionez un BMW model 320d. Aici apar mai multe semne de intrebare. Care este diferenta intre cele cu facelift si cele normale ( ma refer la modelele dupa anul 2000 )? Este o diferenta majora incat sa ma determine sa caut doar modele cu facelift?

Rog posesorii de astfel de modele sa-mi dea cat mai multe explicatii cu putinta.

Daca exista vanzatori ii rog sa nu se abtina. Momentan suma de care dispun este una modesta ( in jur de 5000 euro) si nu prea cred sa o pot "umfla" in viitorul apropiat. Sunt constient ca la acesti bani nu pot gasii o bijuterie, dar macar vreau o masina ok din toate punctele de vedere.

Va multumesc anticipat si o zi cat mai placuta va doresc.

Un mic edit: Apreciez si daca ma ajutati cu ceva link-uri. Ochiul vostru foarte probabil ca este mai "ascutit" ca al meu. :)

Edited by Rzww
Link to comment
Share on other sites

Un 320d model facelift,nu vei gasi in veci la banii aia,mai ales intr`o stare cad de cat buna!

Mai zilele trecute am fost cu un prieten sa vedem un 320d automat din 2003,la 6k euro fix!

Era cea mai ieftina de pe net,avand in vedere motorizarea si anul!

Masina necesita multe reparatii,inclusiv revopsire totala,care numai aia costa minim 1k euro!

Deci...mai bine cauti un 320 benzina de prin 2000/2001,motorul de 150cp!

Ai mai multe sanse sa gasesti unul in stare cat de cat buna!

Daca gasesti ceva poti pune link`ul la Vanzari auto pe topicul "Masini puse la vanzare in Romania",sigur te vor ajuta colegii cu sfaturi!

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Inteleg. Dar totusi, care este diferenta dintre un model cu facelift si unul normal? Modele normale am vazut si in banii astia si aratau cat de cat ok.

 

 

nonFL - 136 cp, Fl - 150 cp

in rest sunt cateva diferente optice.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inca sunt in cautare. Din ce am mai citit pe forum, inclin si catre un benzinar e46...Am si eu o intrebare stupida, care defapt e un mit despre care imi tot vorbesc cativa indivizi cunoscuti posesori de motoare diesel: Este adevarat ca o benzinara consuma mai mult decat un diesel in momentul in care este "alergata"? Adica ii creste cu mult mai mult consumul comparativ cu dieselul? Un amic imi zicea ca dieselul lui alearga masina cat poate si mai mult de 1-2 litri nu are in plus la consum. Este adevarat sau minte el la drumul mare? Se poate spune acelasi lucru si despre o masina pe benzina? Rog posesorii de modele e46 cu motoare peste 2000 sa-mi zica cate ceva, dar REALITATI va rog, nu basme de adormit copilasii.

Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.