Jump to content

cauciucuri pentru varĂŁ bmw 730d


dragobb

Recommended Posts

Salutare tuturor din nou am nevoie de ajutorul vostru pentru ĂŽncĂŁ un sfat.

Din moment ce sunt posesor al unui automobil bmw 730D 2005 de doar câteva luni am nevoie de sfatul vostru pentru achiziÞionarea unor cauciucuri de varã .Iatã dimensiunile :

Spate : 255/40/R19 100V MS

FaÞã : 245/45/R19 102V MS

Am nevoie de un sfat cu privire la preĂžul acestora .MenĂžionez cĂŁ nu trebuie sĂŁ fie neeapĂŁrat noi :D .

Link to comment
Share on other sites

Daca NU trebuie sa fie noi, ce am putea spune? Fiecare-si vinde gumele de prin curte la cat vrea! Eu te sfatuiesc sa-ti iei anvelope NOI! Bafta!

Dar esti SIGUR ca dimensiunile pe care le-ai scris sunt cele corecte, din cartea tehnica?

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Daca NU trebuie sa fie noi, ce am putea spune? Fiecare-si vinde gumele de prin curte la cat vrea! Eu te sfatuiesc sa-ti iei anvelope NOI! Bafta!

Dar esti SIGUR ca dimensiunile pe care le-ai scris sunt cele corecte, din cartea tehnica?

AÂşa scrie Âşi pe cele care le am acum pe maÂşinĂŁ marca pirelli sottozero

Link to comment
Share on other sites

E bine ca ai de iarna!! Ca a fost cam rece zilele astea! :laugh: Eu am intrebat ce scrie in CARTE?

Nu-s priceput la Seria 7, dar ar trebui sa ai 245/45 si 275/40/19. Asa are logica! Verifica in carte

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

E bine ca ai de iarna!! Ca a fost cam rece zilele astea! :laugh: Eu am intrebat ce scrie in CARTE?

Nu-s priceput la Seria 7, dar ar trebui sa ai 245/45 si 275/40/19. Asa are logica! Verifica in carte

ĂŽn carte am aÂşa : ambele 245/55/R17 102W aÂşa scrie ... dar ĂŽn partea dreaptĂŁ zice omologare individualĂŁ pentru circulaĂžie.Ideea e cĂŁ maÂşina are pachet sport pe ea ...

Link to comment
Share on other sites

Mda, in fine... Parerea mea e ca, pentru jante de 19", ai latimile pe care le-am scris eu. (alti colegi cu Seria 7 poate ne spun exact).

Referitor la anvelope, schimba-ti repede rotile de iarna in mijlocul verii. Si fa un efort si ia-ti pneuri NOI, nu unele care au zacut cine stie pe unde! Ok?

Link to comment
Share on other sites

Mda, in fine... Parerea mea e ca, pentru jante de 19", ai latimile pe care le-am scris eu. (alti colegi cu Seria 7 poate ne spun exact).

Referitor la anvelope, schimba-ti repede rotile de iarna in mijlocul verii. Si fa un efort si ia-ti pneuri NOI, nu unele care au zacut cine stie pe unde! Ok?

maÂşina nu este circulatĂŁ deocamdatĂŁ Âşi o sĂŁ fie folositĂŁ eventual pentru o cursa pe lunĂŁ deci nu este prea solicitatĂŁ deocamdatĂŁ.ĂĂži mulĂžumesc frumos pentru informaĂžii, ramân dator cu o bere asta dacĂŁ consumi alcool sau eventual cu un suc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ĂŽn carte am aÂşa : ambele 245/55/R17 102W aÂşa scrie ... dar ĂŽn partea dreaptĂŁ zice omologare individualĂŁ pentru circulaĂžie.Ideea e cĂŁ maÂşina are pachet sport pe ea ...

 

Indicele de greutate este ... destul de mare.Ce masa are masina?

Daca nu prea o sa circuli cu masina si iti achizitionezi anvelope SH ... cu indice de greutate 92... se pot deforma in timp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.