Jump to content

de cand s-a pus DSC


afumatu

Recommended Posts

asa cum zice si titlu vreau sa aflu de cand s-a pus DSC pe e46 si de cand pe e39...am avut un e46 din 2003 cu dsc dar l-am vandut si acum imi pare rau...dar din pacate nu mi permit unu la fel din 2003 si ma gandeam ca poate gasesc ceea ce vreau de prin 2002 dar nush daca are DSC, ca propietarii nu zic asta...sunt in cumpana intre e46 si e39 diesel motor 2.0
Link to comment
Share on other sites

asa cum zice si titlu vreau sa aflu de cand s-a pus DSC pe e46 si de cand pe e39...am avut un e46 din 2003 cu dsc dar l-am vandut si acum imi pare rau...dar din pacate nu mi permit unu la fel din 2003 si ma gandeam ca poate gasesc ceea ce vreau de prin 2002 dar nush daca are DSC, ca propietarii nu zic asta...sunt in cumpana intre e46 si e39 diesel motor 2.0

trebuia neaparat dsc? asc nu e bun?

Link to comment
Share on other sites

am mers cu un e46 cu ASC si vreau sa spun ca nu mi-a placut, am avut o senzatie de nesiguranta, mi s-a parut instabila rau de tot, iarna vb, pe cand cu a mea cand o aveam, acceleram si nu derapa deloc, am urcat cu bmwu meu la trei brazi in predal, iarna, multi patinau cu tractiune fata. clar e mai bun DSC. si faptul ca a aparut dupa asc si mergem cu premiza ca e mai bun dat fiind progresul in tehnologie Edited by afumatu
Link to comment
Share on other sites

am mers cu un e46 cu ASC si vreau sa spun ca nu mi-a placut, am avut o senzatie de nesiguranta, mi s-a parut instabila rau de tot, iarna vb, pe cand cu a mea cand o aveam, acceleram si nu derapa deloc, am urcat cu bmwu meu la trei brazi in predal, iarna, multi patinau cu tractiune fata. clar e mai bun DSC. si faptul ca a aparut dupa asc si mergem cu premiza ca e mai bun dat fiind progresul in tehnologie

nu stiu ce sa zic..depinde foarte mult de gume, si eu am urcat iarna si accelerat pe dealuri dar am avut gume bune si nu am simtit nici o instabilitate...

Link to comment
Share on other sites

ai e46 cu ASC?din ce an e al tau? intr-adevar conteaza gumele...avea de iarna.nu stiu daca noi sau sh sau ceva de firma sau non name, faza era ca mi-a lasat o impresie naspa...nush ce sa zic...eu am fost multumit de dsc pe e46 care l-am avut...si as vrea tot cu dsc dar nush din ce an s-a pus pe E46, ca acum nu stau sa sun pe toti sa vad ce au dsc sau asc
Link to comment
Share on other sites

ai e46 cu ASC?din ce an e al tau? intr-adevar conteaza gumele...avea de iarna.nu stiu daca noi sau sh sau ceva de firma sau non name, faza era ca mi-a lasat o impresie naspa...nush ce sa zic...eu am fost multumit de dsc pe e46 care l-am avut...si as vrea tot cu dsc dar nush din ce an s-a pus pe E46, ca acum nu stau sa sun pe toti sa vad ce au dsc sau asc

asc am an 2000, iti zic eu ca nu are legatura...gumele sunt baza, daca ai gume urci fara probleme

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate...dar unu in fata mea...cu un opel parca a pus frana ca ii venea ceva din fata si aproape ca l-a intors de spate...iti dai seama ca nu trebuie sa pui frana pe zapada dar cred ca s-a speriat...eu m-am tot jucat cu bmwu pe zapada si puneam frana dar nu pleca de spate
Link to comment
Share on other sites

nu-mi ramane decat sa imi aleg cateva masini care imi plac si sa sun propietarii si sa-i intreb daca au ASC sau DSC...ca vad ca sunt nfl cu DSC si cu ASC...FL nu cred ca exista cu ASC...sau imi aleg un FL si gata sun t sigur ca are DSC...

 

 

rezolvand problema cu 3brazi...am citit topicul cu diferenta intre ASC si DSC...deci clar e mai bun DSC decat ASC, conteaza si anvelopele si soferul cateodata, dar dsc controleaza mai bn masina

Link to comment
Share on other sites

ma tot gandesc mai bn la un 5-ar...525 automat...e39:X

am vazut multe ca sunt dotate cu dsc...la e46 mai putin

acum cred ca exagerezi daca tu ti ca si criteriu de cumparare daca are sau nu dsc, cred ca sunt alte ascpecte mai importante care conteaza cand cumperi masina

Link to comment
Share on other sites

la E46 s-a pus DSC incepand din 2001, s-a pus si inainte insa era optiune, standard era ASC. Banuiesc ca si pe E39 e aceeasi chestie, tot din 2001...teoretic si practic este mai bun decat ASC-ul intrucat actioneaza asupra celor 4 roti infranandu-le in functie de rotatie pe cand ASC-ul actioneaza doar asupra rotilor motrice, eu am ASC dar e mai mult decat ok, bine eu merg intr-o tara unde multe masini nici nu au asa ceva din cauza faptului ca nu ploua, nu ninge aici, practic nu ai nevoie de el, iar drumurile sunt drepte :(, boring ! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.