Jump to content

subwoofer bmw E46


Recommended Posts

salutare!ce subwoofer s-ar auzi bine..bmw'u fiind mai problematic la capitolu asta..orice ai pune..se aude cam incet..cei care si-au pus..rog sa ma ajute cu un sfat..mentionez ca eu o sa trag semnal printr-un semnal hi-low de la difuzoare..deci automat se va auzi mai incet decat un HU aftermarket cu iesire de subwoofer!
Link to comment
Share on other sites

salutare!ce subwoofer s-ar auzi bine..bmw'u fiind mai problematic la capitolu asta..orice ai pune..se aude cam incet..cei care si-au pus..rog sa ma ajute cu un sfat..mentionez ca eu o sa trag semnal printr-un semnal hi-low de la difuzoare..deci automat se va auzi mai incet decat un HU aftermarket cu iesire de subwoofer!

 

 

In primul rand , ce headunit vei folosi? despre ce model este vorba mai exact? O sa incerc sa iti dau un raspuns cat de cat ok : Cauta un electronist bun , care sa iti scoata direct din preamplificarea aparatului cu o mufa rca. Se va auzi ok chiar si in solutia adoptata de tine , atata timp cat i se va pune ceea ce e necesar. Nu prea e recomandata metoda aleasa de tine , pentru ca odata cu amplificarea vor aparea si distorsiuni , iar acele distorsiuni vor fi amplificate din nou. Aici ai 3 exemple de pozitionare a subwooferului pentru un rezultat cat mai satisfacator.

 

PS : fizz aici nu e vorba de putere , ci de pozitionare !

post-30210-0-01512600-1317404457_thumb.jpg

post-30210-0-26079200-1317404472_thumb.jpg

post-30210-0-63389900-1317404477_thumb.jpg

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

sa stii ca fizz cam are dreptate , prostia asta avea de gand sa o faca si fratele meu pe masina , pana la urma am ales solutia unei navigatii DYNAVIN v6 pe android [ preout urile de pe ea scot aprox 4v] + Hertz Dieci DSK 13 fata si 16.5 spate + un subwoofer pozitionat ca in a doua poza , de vreo 250 de watti rms si e de ajuns. Abia acum pot sa zic ca am un sunet cat de cat ok in e46.

 

La tine cea mai ok solutie e sa pui un electronist bun sa iti scoata semnal direct din preamplificarea aparatului.

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

Am auzit eu.. Se aude rĂŁu.. Persoana La care am auzit chiar a renunțat La bass din pricina asta..

 

eu am montat asa prin adaptor hi-low si chiar nu prea se aude bine dar am in vedere sa schimb playeru cu unul aftermarker chiar daca stric aspectul la bord(asta provizoriu pana pun navigatie mare)

Link to comment
Share on other sites

eu am montat asa prin adaptor hi-low si chiar nu prea se aude bine dar am in vedere sa schimb playeru cu unul aftermarker chiar daca stric aspectul la bord(asta provizoriu pana pun navigatie mare)

Daca pui player aftermarket o sa se audĂŁ mult mai bine si bass'ul si muzica in dif'uri

Link to comment
Share on other sites

Am auzit eu.. Se aude rău.. Persoana La care am auzit chiar a renunțat La bass din pricina asta..

Am eu TS-WX206A cu filtru high-low si nu se aude rau deloc.Bass-ul nu e foarte puternic dar completeaza foarte bine boxele stock care acum scot numai medii si inalte. In concluzie nu se aude urat nici pe departe. Nu stiu de unde apar povestile astea desi nu are nimeni montat asa ceva pe masina.

Pt cei din Bucuresti putem sa ne intalnim sa dovedesc cele spuse mai sus!

Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

e normal k se va auzi altfel un un head unit aftermarket..din cauza iesirii de subwoofer..unde ai control pe el..volum..frecventa..etc...dar acum era vb de putin mai mult bass decat stock....nu ma astept la aceleasi performante cu un cd player business..am mai avut muzica pe fosta masina..stiu cu ce se mananca..:)..
Link to comment
Share on other sites

Am eu TS-WX206A cu filtru high-low si nu se aude rau deloc.Bass-ul nu e foarte puternic dar completeaza foarte bine boxele stock care acum scot numai medii si inalte. In concluzie nu se aude urat nici pe departe.

ĂnseamnĂŁ ca nu ai auzit cum se aude cu cd aftermarket.. Acuma depinde de cauti.. Eu rĂŁmân La pĂŁrerea ca este " pocnitoare" sunetul cu iesire high-low

Link to comment
Share on other sites

pentru moment a picat combinatia..mi-au stricat-o cei de la politia romana..m-a lasat fara talon pt moment..din cauza foliilor..si o amenda..asa k..nici rama nu mai merge acu..apai subwooferu ..

nu te-ai putut intelege?cat ai primit amenda?

Edited by fizz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.