Jump to content

Cumpar 320 d 163 cp


vuselo

Recommended Posts

Salutare! Sunt nou pe forum si deocamdata nu sunt posesorul unui BMW dar intentionez sa achizitionez unul cat mai repede; sa trecem la ce caut si poate ma puteti ajuta... caut un 320 D, 163 cp, E90, 4 portiere, de preferat berlina, cu cat mai multe dotari, minim din anul 2005, maxim 170.000 km, inmatriculata RO (de cat mai putin timp daca se poate :p), nelovita/revopsita, in stare buna, fara probleme tehnice/estetice, iar bugetul meu maxim este de 10500 euro. (si acuma poate spuneti ca vreau si "cu buzele unse si cu slanina in pod"..da cam asa e dar cine stie poate gasesc ceva). Daca aveti de vanzare sau ma puteti ajuta nr. mele de tel sunt: 0741 707 224 si 0730 073 438. Edited by vuselo
Link to comment
Share on other sites

vuselo > Cu aceasta suma nu ai nici o sansa sa gasesti ceea ce iti doresti...sau daca totusi gasesti,iti mai trebuie inca vreo cateva mii de euro

pentru a o aduce in parametrii de fiabilitate si siguranta,mai ales...O perere:mai strangi ceva banuti si-ti iei masina din Germania sau...iti iei cu banii astia un Logan nou!!

Link to comment
Share on other sites

Tu intrebi de masini si lumea discuta in contradictoriu sau despre femei :rolleyes:

 

Vad ca esti nou - va trebui sa te obisnuiesti cu astfel de raspunsuri pe bmwclub.

 

Revenind la subiect nu sunt bani putini. Poti sa te incadrezi in banii respectivi cu o masina buna. Eu cand mi-am luat BMW-ul avea 4 ani vechime / 148.000 km si a costat 12.000 euro in germania. Am avut si oferte cu 9.700 euro cu 70.000 km dar chel (tot autohouse germania).

Tu cauti o masina de 5 ani vechime - deci ar trebui sa te incadrezi cu atat mai bine. Daca cumperi masina din romania va trebui sa o testezi la sange pentru ca probabilitatea este mult mai mare ca in germania sa aiba probleme. Din experianta mea cam asta ar fi concluzia. Poti sa iei teapa si in germania - dar este mult mai putin probabil mai ales daca sti de ce sa te feresti.

 

Cu un touring te incadrezi sigur in bani. Pentru limo esti foarte la limita (doar una mai cheala din punct de vedere al optionalelor). La mine taxa de prima inmatriculare a fost 400 euro. Habar nu am cat mai este acum.

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu unul am cautat vreo 4-5 luni acest tip de masina, printre altele(120d, 118d si A4) si iti spun sincer ca, ce am vazut prin Romania nu m-a incantat deloc. Daca vrei neaparat 320D E90 va trebui sa ai rabdare si este posibil ca nici peste cateva luni sa nu gasesti ceva bun sau ceva sa te multumeasca. Daca vrei sa iti iei o masina de care sa iti pese ar trebui sa ai rabdare si sa cauti zilnic, pentru ca nu se stie de unde apare ceva bun.

Acelasi buget l-am avut si eu si mi-am dat seama ca nu o sa gasesc ceva bun la banii astia, plus ca trebuie sa te gandesti si la cheltuielile aferente si anume(revizie, eventuale retusuri, cheltuieli de inmatriculare, impozit, asigurare). Se mai duc si acolo cateva sute de euro.

 

La o cumparare de autovehicul cea mai mare influenta asupra deciziei tale, o are vanzatorul(pe langa starea autovehiculului). Cu cat stii mai multe despre el, cu atat te ajuta sa ai sau nu incredere in ce spune si in ce vinde. Dupa parerea mea asta este cel mai important aspect, repet(exceptand starea autovehiculului).

Evita samsarii si cauta sa fie masina de la un proprietar cu o slujba decenta, de aici iti poti da seama daca a avut bani sa intretina masina sau nu. Cauta sa cunosti omul sa il faci sa fie sincer. Mai exista si oameni deschisi la minte, care nu se bucura la teapa sau ghinionul altuia.

 

Eu unul, mi-am gasit masina chiar pe acest forum si chiar nu m-am gandit ca voi gasi ceva asa bun. Am postat pentru un anumit tip de masina si m-am ales cu altul, care era in preferinte, dar nu ma gandeam ca il gasesc.

 

Iti urez succes in cautari, dar trebuie sa ai rabdare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.