Jump to content

sfat achizitie :730d e65 sau X5 3000d e53?


ticuta14

Recommended Posts

cunosc masina...e intretinuta bine!

 

http://www.autovit.ro/bmw-730-C21469938.html

am sunat la masina asta ieri parca si mie mi-a placut dar masina a fost vopsita la exterior in alb culoare ei originala fiind gri sobolan care a ramas la praguri interior,portbagaj interior si asta m-a dezgustat.Daca o cunosti masina mai stii ceva detalii???

 

la bugetul tau sincer as achizitiona seria 5 E60 la banii aia gasesti unul ingrijit si dotat. E cam greu sa gasesti in 7ar ingrijit pe la noi si fara probleme mai ales la nfl dar totusi ai putea sa gasesti unul...acum depinde de alegerea ta :D

stiu ca as gasii mai repede un e60 bun chiar as putea sa imi aduc din germania dar nu imi plac e60, modelul e foarte reusit dar nu ma atrage, e plin orasul de ele parca a devenit asa o masina comuna,eu am un e39fl acum si sincer la mine in sibiu sunt mai rare e39fl decat e60 exclud e39nfl de bulgaria sau alte bombe

Link to comment
Share on other sites

Poate ne ceri parerea si cand vrei sa te-nsori...pui 2 poze si alegem noi pt tine :thumbsup:

 

X5 imi place pentru ca e jeep si ma gandesc ca va fi ceva diferit fata de limousine ....toata lumea il lauda cum ca ar fi singurul SUV care se conduce ca o limuzina si tu vii sa ne spui contrariul :Devil:

 

Eu zic sa iei 7-le fiindca bag mana-n foc ca nu ai sa exploatezi x5-ul decat pe unul din cele 2 segmente de drum pentru care a fost facut...sa nu uitam ca 10 metri de praf si 5 de iarba cat ai de strabatul de la sosea pana la locul de gratar, nu se considera off-road, sau sa crezi ca X5 e un all-terrain ca un Land-Rover si sa te aventurezi prin padure si pe stanci.

In rest ce pot sa-ti mai spun, costuri cam aceleasi, consumuri la fel

...daca-ti plac amandoua, ia-o pe cea mai buna....la dotari, pret, istoric , aspect, fata vanzatorului etc.

La km nici sa nu indraznesti sa te uiti..daca ai citit un pic forumul, ai vazut si tu ca s-a demonstrat stiintific si moral aici pe forum ca KM la BMW se calculeaza ....altfel...deh, doar e nemti, tre' sa fie ei mai speciali.

Sa-mi scuzi aroganta dar sa tii cont de sfatul meu, chiar daca tu crezi altceva

O noapte profitabila iti doresc...ticuta

 

 

Ai putea sa fii un pic mai explicit cu aceasta afirmatie?

Link to comment
Share on other sites

tu esti genul,, VREI IEFTIN SI BUN,,

nu AI SA GASESTI ASA CEVA NEVER EVER!!

nu sunt genul ala de pretentios care vrea masina impecabila la pret mic sau sub pretul pietei dar nici nu dau pe o masina cu 2-3k mai mult decat pretul pietei pentru ca masina intretinuta etc...caut masina la pret bun si sa-mi placa din toate punctele de vedere pentru ca o iau pt mine sa o tin nu sa o vand mai departe, mai nou majoritatea sunt combinate rar mai gasesti la proprietar daca nu gasesc pana la sfarsitul lunii om sa ma orientez spre e65 facelift sau ML

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.