Jump to content

Spulberat in statia de autobuz in Constanta...


hornetb

Recommended Posts

Nu au aparut poze. Doar ca avea 0.43 la mie alcoolemie pustanul.

 

Treaba asta cu betivii la volan a luat prea mare amploare. Eu eram aseara la o cafenea, iar la masa alaturata era un idiot care a baut 100 mL vodka + suc grefe [am auzit cand a comandat] si dupa 30 min s-a suit intr`un X5 si a plecat insotit de cele 2 tipe cu care era spre orasul alaturatu [vreo 30 km]. Si daca sarea de pe sosea pe drum, vai saracii ce au patit... dar alea 2 nu au protestat in niciun fel ca ala a baut, ba chiar erau amuzate.

Link to comment
Share on other sites

In weekend, politia rutiera dispare cu totul in Constanta. In timpul saptamanii sta la panda, dar in serile de weekend nu vezi nici urma de politai.

De asta isi permit toti handicapatii sa se suie beti si drogati la volan si sa nu respecte nicio lege.

 

Nu ar fi de mirare sa fie o intelegere intre politie si patronii de cluburi sa le lase clientii in pace.

Link to comment
Share on other sites

"Nu ar fi de mirare sa fie o intelegere intre politie si patronii de cluburi sa le lase clientii in pace." - eu poate sunt paranoic de multe ori (desi nu sunt :) ), dar si tu exagerezi cateodata :) Cu tot respectul, cu toata stima...si fara suparare :) Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Din pacate, mi-e teama ca nu exagerez.

Am o experienta nefericita in acest sens.

 

Experiente nefericite am avut cu totii si poate vom mai avea, asta nu inseamna ca tot sistemul e corupt si cu-atat mai putin la nivelul asta. E undeva mult mai mult decat atat si mult mai sus, dar asta sigur nu :) Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Are si Paul dreptate , un filtru nu vezi prin oras acum.Vara in schimb , la iesire din Mamaia e nelipsita politia sambata noaptea.

 

Posibil sa aiba dreptate cu asta, ca nu sunt sau nu-i vezi, dar nu cred ca are dreptate cu acea intelegere...

 

Heh...pai asta stii cum e...vara nu prea e politie rutiera prin Severin, probabil pleaca toti la mare...asa ca iarna...toata politia de la mare...pleaca la munte :) :)

Link to comment
Share on other sites

dar nu cred ca are dreptate cu acea intelegere...

Am o plangere penala impotriva unuia din astia. E de anul trecut si nu s-a intamplat nimic.

Acum, cand am fost la politie sa reclam furtul oglinzii, m-am intalnit cu cel ce se ocupa de dosarul cu plangerea penala. Stii ce-mi spune? Ca n-a trimis dosarul la parchet deoarece s-a intalnit intamplator cu reclamatul, si acesta i-a zis ca noi ne-am inteles. Evident ca nu a fost vorba de nicio intelegere. Si daca ar fi existat, trebuia s-o anunt eu, ca reclamant, nu reclamatul. Unde s-a mai pomenit ca un dosar sa fie oprit pentru ca asa zice cel reclamat? In Romania, Constanta, unde infractorii DICTEAZA politiei ce sa faca.

 

Am destule exemple, personale, in care este evident ca politia este mana in mana cu infractorii. La toate nivelurile.

 

Pe bulevardul Tomis si pe Mircea, in zona cluburilor, masinile sunt parcate pe cate 2 randuri, chiar si pe ambele sensuri de circulatie. De multe ori din 4 benzi ramane o singura banda libera. Dar nici urma de politai. Niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.