Jump to content

Harta mortii - DN1


Romulus

Recommended Posts

In Otopeni, din pacate, toti cei 17 morti, au ajuns in statistici din cauza trecerii de pietoni de dupa McDonald's, din fata Moll-ului. A fost desfiintata intr-un tarziu, muuuult prea tarziu. Nu are ce cauta o astfel de trecere pe un drum cu 2 benzi pe sens, mai ales ca se afla la baza unui pod pe care se urca de pe 3 benzi. Ma rog, mai e una in Otopeni care nu a fost inca desfiintata, aia inainnte de Rompetrol. Chiar merita viata a 17 oameni contravaloarea a 2 pasarele ? Mama lor de autoritati hoate si incompetente !
Link to comment
Share on other sites

Eu sincer ma indoiesc ca pasarela e problema. Se fac pasarele acolo unde e cazul, dar nu poti imparti un orasel ca Otopeni in 2, Otopeni Est si Otopeni Vest, sa pui o pasarela si sa lasi oamenii sa se descurce doar pentur ca Bucurestiul are nevoie de access. Mostenire comunista, mostenire comunista, dar trebuia facuta de mult o bucata de autostrada spre Pitesti, care sa fie descarcata si la Otopeni si in mai multe parti din Bucuresti.

 

Dar nuuu, face 13 benzi prin mijlocul unui orasel si ne uitam cum oamenii de acolo sunt macelariti si de tiruri si de noxe si de ce vor muschii nostri.

Link to comment
Share on other sites

Tu poti sa te indoiesti cat vrei dar eu iti spun ca cei 17 au murit pe trecerea de pietoni de la baza podului, imediat dupa Mcdonald's. Trecere care acum nu mai exista. Nu trebuia impartit nimic, ci inlocuite cele 2 treceri cu 2 pasarele metalice. Evident, chit ca e vorba doar despre un orasel, nu e suficienta o singura pasarela.Daca 17 morti pe o trecere de pietoni inseamna ca nu e cazul unei pasarele in loc, atunci nu e cazul. Nici mie nu mi se pare normal ca tot fluxul de masini dintr-o capitala spre centrul tarii sa treaca printr-un orasel limitrof. Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si eu pe toate hartile, curios ca unul dintre cele mai periculoase drumuri si cu multi morti, nu este trecut. E vorba de valea muresului, adica Arad-Deva. Doar aici unde stau eu in ultimii 7-8 ani au murit 10 persoane pe care i-am si cunoscut. Ultimul dintre ei a fost si coleg cu noi pe forum.
Link to comment
Share on other sites

Romulus, nu conteaza cum ar fi trebuit sa fie, conteaza cum e in realitate. Iar in realitate, daca ar fi fost pasarela in oc de trecere de pietoni nu ar fi murit cei 17. Bineinteles, ai dreptate, nu ar avea ce sa caute drumul ala prin Otopeni, evident.
Link to comment
Share on other sites

dar trebuia facuta de mult o bucata de autostrada spre Ploiesti, care sa fie descarcata si la Otopeni si in mai multe parti din Bucuresti.

 

Dar nuuu, face 13 benzi prin mijlocul unui orasel si ne uitam cum oamenii de acolo sunt macelariti si de tiruri si de noxe si de ce vor muschii nostri.

 

fixed.

 

Si mai sunt o gramada localitati, nu doar Otopeni. Pe langa faptul ca ye obliga sa ajungi din punctul A in B in X ore, ca sofer, ii obliga si pe locuitorii acelor localitati sa faca sporturi extreme...

Link to comment
Share on other sites

Eu sincer ma indoiesc ca pasarela e problema. Se fac pasarele acolo unde e cazul, dar nu poti imparti un orasel ca Otopeni in 2, Otopeni Est si Otopeni Vest, sa pui o pasarela si sa lasi oamenii sa se descurce doar pentur ca Bucurestiul are nevoie de access. Mostenire comunista, mostenire comunista, dar trebuia facuta de mult o bucata de autostrada spre Pitesti, care sa fie descarcata si la Otopeni si in mai multe parti din Bucuresti.

 

Dar nuuu, face 13 benzi prin mijlocul unui orasel si ne uitam cum oamenii de acolo sunt macelariti si de tiruri si de noxe si de ce vor muschii nostri.

 

 

sunt perfect de acord, ganditi-va la oamenii care au deficiente locomotorii, la persoanele in varsta care nu pot sustine acest efort, mamele cu copiii in carucioare si alte cazuri...ce sa mai, a fost gandit prost din start :ike:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.