Jump to content

accident.. ceva sugestii?


blacksea

Recommended Posts

Am facut si eu o amiabila, dar m-am dus in spatele aluia pana la sediul Unita(acolo avea polita) din Cj, el fiind din Brasov. Am completat formularele in timp ce inspectorul de daune facea poze. S-a rezolvat foarte repede, masina fiind doar frecata si devizul a fost de 1000 lei in 2009. Pentru daune mai serioase nu as fi facut amiabila nici in ruptul capului, stiu multe cazuri in care partea vatamata a luat .ooe .
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dai prea putine detalii; sunt curios cum asigurati reprezentarea asta, nu de ce-mi va spune inspectorul de daune. si eu lucrez in lumea asigurarilor, la apsrtea asta ma pricep, insa nu inteleg cum procedati cu partea juridica si sunt curios.

 

mersi. pana la urma nu e un raspuns atat de greu de dat, nu inteleg de ce ocoloesti intrebarea mea, cred ca e destul de clara

Link to comment
Share on other sites

dai prea putine detalii; sunt curios cum asigurati reprezentarea asta, nu de ce-mi va spune inspectorul de daune. si eu lucrez in lumea asigurarilor, la apsrtea asta ma pricep, insa nu inteleg cum procedati cu partea juridica si sunt curios.

 

mersi. pana la urma nu e un raspuns atat de greu de dat, nu inteleg de ce ocoloesti intrebarea mea, cred ca e destul de clara

nu este niciun raspuns greu de dat, eu ti-am spus tot ce stiu...este un ONG cu fonduri europene...un amic de-al meu de aici din galati a apelat la ei, a mers la Braila unde era cel mai apropiat inspector din acest ONG si se pare ca se rezolva

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea :)).... nu tocmai legala ideea, dar daca am inteles bine ai Casco la masina. E simplu: Cel care te-a lovit ti-a dat o suma de bani. Il anunti pe om ca o lasi balta cu orice demers legal impotriva lui, ramai cu banii, te duci la politie o declari lovita in parcare, si apoi cu dovada te duci la Casco. nu mai pierzi nici permis, si nici nu mai te chinui cu asigurarile. avantajul tau e de mai bine de 1500 de euro... so... :thumbsup: Totusi mentionez ca este o idee care incalca legea(nerecomandabila in mod normal), dar care ar putea fi mai avantajoasa pentru tine ;)
Link to comment
Share on other sites

interesanta poveste a patit colegul...sunt curios daca mai dai de tip, i-ai luat vreo copie dupa vreun act? martori? Sa ne tii la curent, sunt intrigat de felul in care vrea respectivul sa rezolve situatia, mie nu imi miroase a bine sincer sa fiu, mi-e teama ca nu o sa il mai vezi, sper sa nu fie asa!
Link to comment
Share on other sites

nu este niciun raspuns greu de dat, eu ti-am spus tot ce stiu...este un ONG cu fonduri europene...un amic de-al meu de aici din galati a apelat la ei, a mers la Braila unde era cel mai apropiat inspector din acest ONG si se pare ca se rezolva

 

 

A, am inteles. Deci nu stii nimic concret. Cred ca e o treaba serioasa, fiind un ONG cu fonduri europene, asa se explica si fondurile si competenta.

Ramane ca cel care-a facut topicul sa sune la numarul acela, nu are ce pierde. Eu chiar il incurajez.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Am fost la rca la alianz tiriac ptr constatare amiabila cu respectivul.

A ramas sa primesc raspuns luni pentru acceptul platii de catre alianz... , dosarul a fost trimis la buc ptr verificari suplimentare... acu ce inseamna asta nu stiu, vedem luni.

 

In mare parte e totul ok.

thanks to all for suggestions :p

Link to comment
Share on other sites

Am fost la rca la alianz tiriac ptr constatare amiabila cu respectivul.

A ramas sa primesc raspuns luni pentru acceptul platii de catre alianz... , dosarul a fost trimis la buc ptr verificari suplimentare... acu ce inseamna asta nu stiu, vedem luni.

 

In mare parte e totul ok.

thanks to all for suggestions :p

 

Tot nu ne-ai zis cum ti-a dat ala cei 7.000 ron... asa, simplu, ia-i si fugi cu ei, sau ati facut o chitanta de mana?

Link to comment
Share on other sites

Pai eu ma vaitam ca RCA nu ma va despagubii in totalitate si nu vreau sa pun bani din buzunar pentru ca nu e vina mea... el tinand sa ma linisteasca a scos un teanc din buzunar aproximativ 50.000ron+xxxxeuro estimativ si mi`a dat 7.000 sa ma asigure ca nu voi platii nici un banut din buzunarul meu... eu in continuare m`am vaitat ca poate mai are si altceva stalp stramb sau ceva de genul sa nu mai poata fi reparata el imi zice ca imi cumpara masina pe loc... fara nici o chitanta ce chitanta...

A raspuns pe prima pagina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.