Jump to content

VAND E46 SERIA3 318D FACELIFTED 2002


jsmith235

Recommended Posts

oras: Constanta

 

 

aveam de gand sa nu imi mai vand masina(din cauza taxei auto care eu aveam impresia ca este in vigoare deja). fratele meu azi a inmatriculat o skoda2 noua

si a auzit de la aia de la rar ca va intra in vigoare pe data de 28 , automat in secunda 2 am luat decizia de a imi vinde masina. so

 

vand bmw 318D facelifted an 2002 190000 km ( 5600 euro )

masina a fost adusa din germania in anul 2005

 

am schimbat bucse, bielete, amortizoare, discuri frana, placute frana, senzori frana, bascule in urma cu 1 an(nu troncane nimic la roti)

am schimbat toate rolele si toate curelele posibile+intinzatoare, pompa de apa in urma cu 1 an

am schumbat suporti motor in urma cu 1 an

am schimbat ambreiaj SACHS in urma 8 luni

am schimbat bateria in urma cu 3 luni

am facut ultimul schimb de ulei+filtre in urma cu 2 luni(sunt 3000 km parcursi cu schimbul asta)

 

 

masina este in perfecta stare de functionare. accept orice test roti+motor.

 

singurul defect are un suport rupt la motor.

 

dotari

ABS, DSC, geamuri electrice fata, oglinzi electrice, aer condicionat, jante originale (modelul ninja), inchidere centralizata,

senzori parcare spate, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, xenon faza scurta, proiectoare ceata, cotiere fata spate,

bancheta rabatabila, folie spate autorizata.

 

masina are un consum 5-6 afara, 7-8 oras, pe computerul de bord imi arata 6.8

de ce vand masina? vreau cutie automata! nu ca as vrea sa scap de ea ca ar avea ceva. rog seriozitate daca cineva este interesat de masina asta

sa imi dea un pm sau ma rog daca sunt mai multi interesati sa ma duc sa o pozez. o am in fatza garajului :D nu am momentan poze dar repet daca cineva

este interesat ma duc sa o pozez imediat. ROG SERIOZITATE!!!! TAXA VA INTRA IN VIGOARE PE DATA DE 28 IANUARIE 2012, VA ROG SCAPATI-MA DE COTET :))

 

oras: Constanta

Link to comment
Share on other sites

Daca voi aveti impresia ca o sa vedeti masina asta la 2000e sau toate cele pre-2007 cu schimbare majora de pret va inselati. O sa se vanda masini pe procuri sau cine stie ce alte artifici pt a scapa de taxa dar preturile nu o sa scada considerabil.
Link to comment
Share on other sites

Esti deja plecat de 4 ore dupa aparatul ala. S-a intamplat ceva ?

 

da am fost retinut de niste prieteni la firma lor, a fost sfantul ion iar eu nu le`am dat "pizza"(ma cheama ionut:) ), cand am trecut pe la ei pe la birou sa i-au aparatul am fost retint de ei acolo!

 

touche.. masini pre-2007 poti vinde acum (daca ai dreptate cu faptul ca nu se plateste pe urmatoarele saptamani) doar daca pui un pret bomba.

ori 318d fara cine stie ce dotari nu prea sare de ce ceri tu...

 

si care ar fi pretul bomba care trebuie sa il pun ? eu sunt disponibil sa negociez dar cat de mult sa las?!?! am vazut ca se cam dau masinile astea pe la 5 mii, dar alea sunt cu adevarat niste gunoaie care trancane in toate felurile si cu bordu pop de craciun cu toate checkurile aprinse, am uitat sa specific ca nu am nici un check aprins prin bord.

Link to comment
Share on other sites

Daca voi aveti impresia ca o sa vedeti masina asta la 2000e sau toate cele pre-2007 cu schimbare majora de pret va inselati. O sa se vanda masini pe procuri sau cine stie ce alte artifici pt a scapa de taxa dar preturile nu o sa scada considerabil.

 

 

Deja au scazut ,uitate sa vezi ca cele inmatriculate inainte de 2007 sunt mai ieftine cu cateva mii.

Link to comment
Share on other sites

Daca voi aveti impresia ca o sa vedeti masina asta la 2000e sau toate cele pre-2007 cu schimbare majora de pret va inselati. O sa se vanda masini pe procuri sau cine stie ce alte artifici pt a scapa de taxa dar preturile nu o sa scada considerabil.

hai serios? pai de ce as da 5000 pe o masina ca sa circul cu procuri si minuni cand pot da 5000 sa circul cu una cu actele pe numele meu? normal ca preturile vor scadea, tocmai din cauza procurii de care vorbesti sau a taxei de inmatriculare

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Pai asta e adevarul adevarat, dar trist. Pana nu pica taxa asta aberanta, nu se vor mai vinde masini prea multe.

 

Pana la urma, dreptate ar si cumparatprul dar si vanzatorul. Unu ca de ce sa scada, altul ca de ce sa dea tot atat ca pana in taxa de 2.000 euro de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

sincer daca as fi in locul tau as pune masina la 4000 si la revedere, mai bine pierzi acum 1000 euro decat sa pierzi toti 5000

 

daca nu lasi mai jos ramai cu ea si o sa-ti para rau.faci cum faceau aia cu brazii de craciun, in data de 24 dec tot tineau la pret, mai bine arunca bradul la gunoi si pierdea cateva sute de lei decat sa mai lase 10 lei

Link to comment
Share on other sites

Daca voi aveti impresia ca o sa vedeti masina asta la 2000e sau toate cele pre-2007 cu schimbare majora de pret va inselati. O sa se vanda masini pe procuri sau cine stie ce alte artifici pt a scapa de taxa dar preturile nu o sa scada considerabil.

 

ba sunt sigur ca da. nu o sa se vanda la 2000 pt ca nu o sa fie niciun proprietar asa nebun incat sa o mai vanda. mai mutl ca sigur se va merge pe procuri, dar cu siguranta la un pret mult mai mic decat cele inmatriculate >2007. adica pot sa-mi iau una adusa in 2007 la fel cu vreo 5000-5500 si sa nu ma doara capul sau imi bat capul la asta daca o scot la cat ca sa merite? 3000?

 

si daca stau sa ma gandesc fix de un 318d inmatriculat in 2006 am reusit si eu sa scap in octombrie, nu vreau sa imi imaginez ce depresii as fi avut acum :(

sorry man

Link to comment
Share on other sites

o las in 5000 de euro, mai jos nu o las, so daca cineva doreste sa ofere 5000 acuma pe masina si vrea poze si cu interior si cu restu masinii sa ridice mana! :) o sa o pun si pe autovit

 

Nu esti in situatia in care sa-ti permiti tupeul de a da poze doar la cerere sau de a ''ameninta'' cu un pret batut in cuie.

Considera ca ma intereseaza masina si pune poze cu interiorul si mai adauga cateva cu exteriorul.

Link to comment
Share on other sites

Poze a postat omul deja si e normal ca cei doar interesati cu adevarat sa cumpere masina sa solicite altele. De curiozitate intru si eu pe anunturile astea dar nu am pretentii... Plus ca nu mi se pare amenintare faptul ca omul nu vrea sa renunte la un pret pe care il considera just. Fiecare cere cat vrea. No offense! :console:
Link to comment
Share on other sites

Poze a postat omul deja si e normal ca cei doar interesati cu adevarat sa cumpere masina sa solicite altele. De curiozitate intru si eu pe anunturile astea dar nu am pretentii... Plus ca nu mi se pare amenintare faptul ca omul nu vrea sa renunte la un pret pe care il considera just. Fiecare cere cat vrea. No offense! :console:

 

:thumbsup:

 

Nu esti in situatia in care sa-ti permiti tupeul de a da poze doar la cerere sau de a ''ameninta'' cu un pret batut in cuie.

Considera ca ma intereseaza masina si pune poze cu interiorul si mai adauga cateva cu exteriorul.

 

o sa o pozez azi, plec acuma ca am putina treaba cand ma intorc o sa postez iara cu poze si pe zi si cu interior. Sper ca esti interesat de ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.