Jump to content

Cd/dvd E60 Sare Peste Unele Melodii Mp3


Recommended Posts

problema e urmatoarea:

indiferent ca discul format mp3 e in unitatea cd sau dvd se intampla sa nu citeasca unele melodii sarind peste ele si absolut intotdeauna peste melodiile cele mai frumoase :frantics:

discurile sunt de calitate, arse la foc mic si probate pe multe playere,binenteles ca doar la mine in BMW face figuri.

am curatat preventiv lentilele, am incercat sa fac cd-ul cu Nero sau alte programe..nici o imbunatatire!

 

exista oare vreun program de conversie sau de scriere cu care pot face un cd care sa fie citit 100% de player-ul masinii?

 

ca idee, sistemul audio este standard,navigatia profi

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

momentan cred ca am rezolvat problema cu MP3 bitrate changer

am ales vreo 10 melodii MP3 dintre cele pe care nu mi le citea CCC, cu bitrate si de 256 si de 320kbps pe care le-am convertit pe rand la 320kbps fiecare.

am facut un cd de proba si merg absolut toate melodiile scrise, in plus se aude mai tare mai ales pe partea de inalte si basul e ceva mai clar, chiar si la piesele care aveau tot 320kbps inainte de conversie

 

totusi, ar fi minunat daca as gasi un program asemanator dar care sa faca conversie intregului folder cumva, sa nu mai trebuiasca sa iau fiecare melodie pe rand.

Edited by bzk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

momentan cred ca am rezolvat problema cu MP3 bitrate changer

am ales vreo 10 melodii MP3 dintre cele pe care nu mi le citea CCC, cu bitrate si de 256 si de 320kbps pe care le-am convertit pe rand la 320kbps fiecare.

am facut un cd de proba si merg absolut toate melodiile scrise, in plus se aude mai tare mai ales pe partea de inalte si basul e ceva mai clar, chiar si la piesele care aveau tot 320kbps inainte de conversie

 

totusi, ar fi minunat daca as gasi un program asemanator dar care sa faca conversie intregului folder cumva, sa nu mai trebuiasca sa iau fiecare melodie pe rand.

 

intre timp am dat peste Free MP3 Wma Converter V2.1 care imi converteste intregul folder de melodii fara vreo limitare folosind urmatoarele setari la parametrii de iesire:

 

44.100khz, 320kbps, stereo sau joint stereo -desi nu am observat vreo diferenta intre ele-

 

dupa conversie si scrierea pe cd absolut toate melodiile MP3 sunt citite de unitatea CCC fara sa mai sara vreuna :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
si mie mi se intampla asta la navi busines imi sarea melodii si era din cauza biterate_ul si de cand am pus cic mi_a facut la fel la unele videoclipuri si era din cauza formatul pe care le descarcam (chiar daca era mp4) si am selectat maxim quality la mp4 ca la mp3 citeste toate formele si pe cele care nu le citea mask_ul(ramasese in magazia de cd_uri un mp3 care nu il citea ) asa ca de acum descarc cu you tube download la calitate maxima (sunt putin mai mari dar se aude si mai bine)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 year later...

intre timp am dat peste Free MP3 Wma Converter V2.1 care imi converteste intregul folder de melodii fara vreo limitare folosind urmatoarele setari la parametrii de iesire:

 

44.100khz, 320kbps, stereo sau joint stereo -desi nu am observat vreo diferenta intre ele-

 

dupa conversie si scrierea pe cd absolut toate melodiile MP3 sunt citite de unitatea CCC fara sa mai sara vreuna :rolleyes:

 

 

salut,bzk imi poti spune te rog in ce format faci cd cu muzica ? si la ce viteza ca am incercat si nu imi iese nimic,imi zice ce nu este compatibil

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Va salut, aveam si eu probleme de sarit peste melodii ,am rezolvat cu mp3 converter , insa problema care nu o inteleg... imi afiseaza pe display doar primele 5 melodii din folder daca dau de scrol la idrive se blocheaza... trebuie sa apas pe ultima melodie si mai incarca iar cate 3... si tot asa trebuie sa fac , nu pot derula toate melodiile din folder.. din ce cauza este treaba asta?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.