Jump to content

Cotiera Seria 1


c3realekiller

Recommended Posts

nu poti cumpara cotiera separat..

iti trebuie consola centrala cu totul.in tara nu sunt sanse extrem de mari sa gasesti..desi merita sa intrebi la dezmembrari..dar din experienta iti zic ca pe la noi nu prea mai cumpara nimeni masina lovita si sa taie de pe ea, cumpara doar piesele care sunt cele mai cautate, vandabile si profitabile direct din Germania de la aia care taie efectiv masinile.Cel mai sigur ar fi sa cauti pe ebay, dar in oricare dintre variante sa te astepti la vreo 150 euro...bafta

Link to comment
Share on other sites

astia sunt de-a dreptul nesimtiti, cum plm sa nu pui ca si dotare standard un rahat de cotiera, hai las-o dreq...

stai linistit ca omu poate o are cheala.. fara clima fara comenzi volan,etc.. dar eu m-am interesat pentru o masina care avea scaune sport piele electrice cu memorii, xenon, comenzi volan, pilot,senzori parcare fata spate, etc etc etc si n-avea un rahat de cotiera.. bmw sunt jegosi..ca pun asta ca optiune.. dar si nemtii sunt sariti de pe fix cand comanda masini cu ciudatenii d-astea privind optionalele..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu ai inteles la ce m-am referit...

Am dat unexemplu, ca la multe masini din cadrul programului Premium Selection (masini rulate de angajatii BMW care sunt acum de vanzare) aveau foarte multe optiuni ca si cele enumerate de mine dar aveau AC manual cand pentru inca 150-200E puneau AC automat. Asa se explica si lipsa cotierei care daca nu ai avut-o la nici o masina nu iti dai seama cat este de importanta pentru confortul in timpul condusului.

....normal ca nu are legatura premium selection cu optiunile masinii

Link to comment
Share on other sites

stati linistiti am un prieten care un seria 1 E81 PACHET AERODINAMIC si in interior pachet M(SCAUNE ,VOLAN,BORD,PLAFON NEGRU,MANETA DE VITEZE toate M)si s-a trezit fara cotiera cand s-a dus sa o ridice de la BAVARIA.... :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Mie imi scartzaie cotiera in sezonul cald, patiti si voi treaba asta? Poate ca asta e inconvenientul ca o am :D

E mica da face treaba, nici nu mi-as imagina cum sta mana dreapta fara cotiera la E87.

daca ii dai cu spray vaselina siliconica(parca) ca sa gresezi incheieturile/articulatia unde cotiera propriu zisa se leaga de consola centrala, nu o sa mai scoata niciun sunet. e cunoscuta problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.