Jump to content

Caut VOLANTA E46 / 320i / 2.2 / 170 cp


Recommended Posts

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK :frantics:

 

@paul - ai dreptate si tu, vorbind literar, dar in termeni specifici toata lumea vorbeste de VOLANTA (feminin), dealtfel O VOLANTA ...DOUA VOLANTE :p. Inclusiv pe www.realoem.ro cauti la piese de ambreiaj si scrie "VOLANTA"...acuma daca tu consideri ca problema mea este una gramaticala si nu una PRACTICA>>>anume....rezolvarea problemei mele atunci dai cu DEX-ul pana te plictisesti...fara suparare

 

@srb_alex - probabil m-am grabit si nu am apucat sa specific problema exacta, eram la atelier si am intrat fast pe forum sa rezolv situatia...DAAAAAAAAAAAAR...nu este bligatoriu sa fie dusa...mai bine zis Putin uzata:)

 

@ ALLLLLLLLLLL (adica tuturor care mi-au scris) - multumesc pentru oferte...incredibil de bune...dar am rezolvat problema inlocuind doar chitul de ambreiaj...

 

SITUATIA: de cateva zile am simtit vibratii la schimbarea vitezei, in momentul in care schimbam viteza....eliberam ambreiajul...VRRRRRRRRRR...pana in momentul in care luam piciorul de pe pedala

 

OARE CE SA FIE?????

 

Disc?... :angry2: Placa presiune/rulment presiune? :blink: VOLANTA ? :bye:

 

se scot piesele ...inclusiv volanta...si se trag concluzii...Toate trebuie schimbate (zise mecanicul/mecanicii)

am ales varianta optima de CHIT AMBREIAJ "SACHS"(placa, rulment, disc)...si VOLANTA...a ramas...asa cu asa zisul "JOC"...

 

REZULTAT: totul merge ca si inainte....perfect...fara vibratii...

fiecare trage ce concluzii doreste

 

O seara minunata...ma ales unui moderator amabil sa stearga/inchida acest TOPIC

DANKE :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut !

Am si eu aceiasi problema cu ambreiajul . Vibreaza cand eliberez pedala . Am sa ma apuc sa o demontez pentru a schimba kitul de ambreiaj , iar intrebarea mea este - cum ar trebui sa verific volanta daca mai este buna sau nu . Eventual daca are cineva o volanta buna de vanzare , sa-mi spuna si mie un pret. Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.