Jump to content

Schimb e46 320d cu e46 benzinar


Catalin

Recommended Posts

Schimb al meu e46 320d 06/2000 aprox. 180.000km, cu un e46 benzinar max 2.2 coupe sau sedan.

Criterii de schimb: nu dau diferenta, sa aiba cutie steptronic si trapa daca e sedan.

 

optiunile mele:

 

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

 

235 TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD

 

261 SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS

 

286 LT/ALY WHEELS

 

313 EXTERIOR MIRROR PACKAGE

 

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

 

438 WOOD TRIM

 

441 SMOKERS PACKAGE

 

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY

 

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

 

473 ARMREST, FRONT

 

488 LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

520 FOGLIGHTS

 

521 RAIN SENSOR

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

540 CRUISE CONTROL

 

550 ON-BOARD COMPUTER

 

660 RADIO BMW REVERSE

 

801 GERMANY VERSION

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

972 COMFORT PACKAGE

 

981 COMFORT PLUS PACKAGE

 

PLUS altele ca stopuri led etc.

 

 

http://img717.imageshack.us/img717/6026/d3fcukyourfakewheelsnon.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stiu ca o sa am consum mai mare, insa cand am ales diesel-ul, am zis ca o sa-l folosesc la drumuri (mare, munte etc.), dar pana la urma am avut 6 iesiri din Bucuresti in 3 ani :)

Ca sa nu lungim povestea, daca tot o folosesc numai in oras, as vrea ceva mai silentios, si alta culoare daca se poate :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

poze mai vechi:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/404/mg04672s.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/33/mg0488b.jpg/

 

http://imageshack.us/f/687/mg4039.jpg/

 

 

 

Ce nu apare in poze si sunt recente: crom line, stopuri led, jante noi si o julitura pe pasajul aripii spate...

 

Pe saptamana care vine poze recente.

Link to comment
Share on other sites

poze mai vechi:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/404/mg04672s.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/33/mg0488b.jpg/

 

http://imageshack.us/f/687/mg4039.jpg/

 

 

 

Ce nu apare in poze si sunt recente: crom line, stopuri led, jante noi si o julitura pe pasajul aripii spate...

 

Pe saptamana care vine poze recente.

 

Cam mult te lasi asteptat cu pozele. Pune poze recente, nu din cele de la fostul propietar. No offence !

Link to comment
Share on other sites

nu, dar chiar te rog, nu poti sa arunci niste vorbe si dupa sa te dai gentleman... zi acum ce ai de zis.

 

Anul trecut am venit sa vad masina fiind foarte incantat de pozele si detaliile pe care le-ai postat. Insa in realitate nu era chiar asa. Tocmai de aceea am scris pe noul tau topic sa atasezi alte poze pentru ca cele de acum sunt aceleasi cu cele de anul trecut care nici atunci nu erau din perioada respectiva. Nu trebuie sa te superi dar trebuie sa informezi corect un eventual cumparator, nu sa-l pui pe drum aiurea. Imi cer scuze daca am inteles eu gresit ca masina arata asa ca in acele poze dar la alt proprietar.

Link to comment
Share on other sites

Si ce ma rog nu arata ca-n poze, si ce detalii nu corespundeau? Te-am rugat sa nu mai fi evaziv si sa spui ce nu-ti convine, pentru ca lasi impresia ca vrei sa arunci cu rahat fara rost, tinand cont ca inainte sa ne vedem in benzinaria de pe Strada Nicolae Caranfil, m-ai intrebat daca pretul este negociabil si eu ti-am spus clar ca nu este, insa cand ne-am vazut, mi-ai facut o oferta cu 1500€ mai mica, motivand ca tu stii preturile actuale (argument care sincer a devenit la vremea respectiva subiect de amuzament in aceasta comunitate) - si pot spune ca dintre toti posibilii cumparatori, tu ai fost cel mai absurd.

 

Chiar daca nu inteleg ce legatura are ce ti s-a parut tie la vremea respeciva suspect si nu ai spus in comunitate pana acum, spune te rog aici ce ti se parea tie ca nu corespundea cu realitatea.

 

P.S: si nu-ti mai cere scuze utlerior ca ai inteles tu gresit nu stiu ce, rahatul este deja aruncat, chiar daca acuzatia este nefondata.

Edited by Catalin.
Link to comment
Share on other sites

Si eu am vazut anul trecut masina, la eroilor la academie, arata impecabil masina si vanzatorul este extrem de sincer (mie asa mi-a lasat impresia). As cumpara-o si acum, dar toata lumea mi-a zis sa ma orientez spre modelul cu 150 cp ca are si dsc, motor de generatie mai noua etc.

 

Bafta Catalin,

Link to comment
Share on other sites

Si ce ma rog nu arata ca-n poze, si ce detalii nu corespundeau? Te-am rugat sa nu mai fi evaziv si sa spui ce nu-ti convine, pentru ca lasi impresia ca vrei sa arunci cu rahat fara rost, tinand cont ca inainte sa ne vedem in benzinaria de pe Strada Nicolae Caranfil, m-ai intrebat daca pretul este negociabil si eu ti-am spus clar ca nu este, insa cand ne-am vazut, mi-ai facut o oferta cu 1500€ mai mica, motivand ca tu stii preturile actuale (argument care sincer a devenit la vremea respectiva subiect de amuzament in aceasta comunitate) - si pot spune ca dintre toti posibilii cumparatori, tu ai fost cel mai absurd.

 

Chiar daca nu inteleg ce legatura are ce ti s-a parut tie la vremea respeciva suspect si nu ai spus in comunitate pana acum, spune te rog aici ce ti se parea tie ca nu corespundea cu realitatea.

 

P.S: si nu-ti mai cere scuze utlerior ca ai inteles tu gresit nu stiu ce, rahatul este deja aruncat, chiar daca acuzatia este nefondata.

 

E vb de acele (mici zgarieturi). Pe capota de la motor era o zgarietura, aproape ca se vedea motorul prin ea si mai erau cateva si pe usi etc. Fiecare masina are zgarieturi dar la tine nu se puteau numi MICI ZGARIETURI. Legat de pret, daca masina era asa cum ai prezentat-o in anunt acum era la mine dar tu cereai o suma care nu avea acoperire. La tel ai zis ca pretul e fix dar de defecte nu ai spus nimic, CORECT? De ce nu ai vrut sa negociezi atunci pe moment si ai sunat dupa o saptamana ca esti dispus sa lasi la pret?

Pana la urma fiecare face ce vrea cu masina lui, fiecare poate cere si 100000 de euro pe un cazan dar personal m-am saturat de anunturi cu poze perfecte si detalii gen (mici zgarieturi) si la fata locului iti pica fata ca in desene animate.

Nu stiu de te agiti atata, ti-am dat un sfat numai, nu era nevoie sa faci din tantar armasar. Daca masina era atat de ok si avea un pret corect cred ca se vindea pana acum, nu?

 

Legat de ce ai scris tu aici > "mi-ai facut o oferta cu 1500€ mai mica, motivand ca tu stii preturile actuale (argument care sincer a devenit la vremea respectiva subiect de amuzament in aceasta comunitate) - si pot spune ca dintre toti posibilii cumparatori, tu ai fost cel mai absurd"

 

Dar cine sa amuzat asa copios ma rog? Eu nu am vazut nimic. Si daca ar fi asa nu e nici o problema. Cu banii aia mi-am luat un e46 fl (banuiesc ca sti ce diferente sunt intre nfl si fl. motor-cutie etc) care nu a trebuit revopsit imediat dupa ce l-am luat. Si absurd de ce? Pentru ca nu am fost "orb" si nu ti-am oferit 6500-7000e cat vroiai tu?

 

Pentru mine aceasta discutie sa incheiat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.