Jump to content

Vand: BMW 320d E90 - 2006.10, 46.000km


Scuba

Recommended Posts

Salutare, a venit vremea sa ma despart de E90-ul meu. Nu parasesc brand-ul, insa iau ceva mai nou si cu mai multi cilindri :) .

 

320D E90 , 45.600 km reali, cu istoric de service la Automobile Bavaria.

 

Cutie manuala,

Xenon,

Aer Conditionat - manual

sistem audio: BMW Professional

Tapiterie: sensatec negru, scaunele fata cu incalzire.

alarma OEM

 

Jante 17 OEM (cauciucuri de vara) + jante 16 (tot OEM) cu cauciucuri de iarna (Goodyear Ultragrip 7+ - au maxim 3000km) .

 

 

 

Masina am cumparat-o in aprilie 2009 de la Bavaria, avea in acel moment 29.000 km.

Avea volanul simplu, asa ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa ii cumpar unul cu piele si comenzi. Comenzile nu am apucat sa le conectez nici pana in ziua de azi (aveam nevoie de un bloc de lumini care sa contina conectorul pentru MFL - nu am gasit, apoi nu am mai avut timp si dispozitie sa ma ocup de asta.

 

Reviziile sunt facute regulat la Bavaria, singurele chestii schimbate in alta parte sunt placutele de frana (fata + spate - Texstar) si tampoanele de la motor.

 

Pret: 12.800 Euro.

post-11964-0-96967200-1337622677_thumb.jpg

post-11964-0-20107100-1337622684_thumb.jpg

post-11964-0-49349700-1337622689_thumb.jpg

Edited by Scuba
Link to comment
Share on other sites

@opkbv - Pot da si factura, insa se modifica un pic pretul.Pe langa unitatea de comanda care nu e f. scumpa (vazusem pe ebay in USA) am impresia ca mai trebuie un motoras pentru comanda unor clapete.

@mik15 - merci :)

 

Edited by Scuba
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fie cu suparare, dar prin august anul trecut masina asta avea vreo 43.000km daca imi aduc bine aminte....am fost si eu interesat de ea, dar am considerat ca e un pret mare pentru ce se oferea, la fel ca si acum (parerea mea). Nu contest ca masina nu e buna, dar e prea cheala... Edited by allex_nastase
Link to comment
Share on other sites

Nu e cu suparare, fiecare om are dreptul la o parere proprie. Asa cum are si alte prioritati/interese .

Am spus ca am luat masina la 29.000 km, in aprilie 2009, iar acum are 46.000 . Rezulta o media anuala de 5-6000 km . Deci ce e ciudat in faptul ca in septembrie 2011 avea 43.000 ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e cu suparare, fiecare om are dreptul la o parere proprie. Asa cum are si alte prioritati/interese .

Am spus ca am luat masina la 29.000 km, in aprilie 2009, iar acum are 46.000 . Rezulta o media anuala de 5-6000 km . Deci ce e ciudat in faptul ca in septembrie 2011 avea 43.000 ?

 

Mie personal mi se par mult prea putini...dar din nou, e doar parerea mea. :thumbsup:

Edited by allex_nastase
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.