Jump to content

Solutie curatare plastic panouri usi si bord


oSerX

Recommended Posts

nu prea am folosit una dintre masini o perioada si s'a murdarit stand degeaba ... Interiorul este bej tot si plasticul bej din partea superioara a panourilor de usi s'a ... "imbacsit" de praf ...

 

Cu apa simpla nu merge curatat ... cu ce sa curat plasticul ala ... in siguranta ?

 

Pt piele mi'am luat produse leatherique - nota 10 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

@nika72: eu il folosesc frecvent la suprafetele din plastic foarte murdare, cum ar fi: pedale, praguri, fete usi, bord, etc. daca ai doar praf, ramai pe cockpit premium. De ex fetele de usi ale masinii tale au vopsea cauciucata pe exterior?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

@nika72: eu il folosesc frecvent la suprafetele din plastic foarte murdare, cum ar fi: pedale, praguri, fete usi, bord, etc. daca ai doar praf, ramai pe cockpit premium. De ex fetele de usi ale masinii tale au vopsea cauciucata pe exterior?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Aici m-ai bagat in ceata, Pushtiule. De exteriorul masinii nu ma ocup eu si habar nu am cum e (doar ca e neagara). Ma axez mai mult pe interior, imi place cand e curat si miroase frumos. Stiu ca este FFFFF important si intretinerea exteriorului, dar abia acum incep sa descopar produsele de detailing. Asa ca orice sfat e util si binevenit.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da, si pe mine ma intereseaza o astfel de solutie.. Are si BMW o solutie pentru plastice dar nu am de gand s-o incerc.. am incercat solutia lor pentru piele si e de toata jena pe langa Leatherique..

Salut, eu folosesc pentru plastic solutia celor de la BMW si sunt foarte multumit: arata ca noua.

Pentru piele am incercat spray cu spuma de curatare BMW, merita este foarte bun.

In schimb nu m-a impresionat solutia de curatare si intretinere BMW (cea cu bureti si laveta in pachet).

Pentru urmatoarea intretinere piele voi incerca Leatherique, ca vad ca este laudata.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce doresc sa foloseasca un produs BMW, recomand pentru plastice interioare (inclusiv navigatie, etc) BMW Natural Care Interior Cleaner - Solutie Organica Curatare Interior Auto). Plasticele or sa ramana mate dupa folosirea acestui produs. Iar pentru piele, recomand Leatherique: tratamentul complet de 2 - 4 ori pe an, iar saptamanal sau lunar curatare doar cu Leatherique Prestine Clean.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.