Jump to content

Accident Tineretului


yitzack

Recommended Posts

S-a intamplat azi noapte spre dimineata. Un Bmw e36 sedan inmatriculat pe Bucuresti 320i sau 325i (m50 sigur) venind dinspre rondul de la Vacaresti pe Bd. Tineretului spre liceul Sincai, cu 200m inainte de semafor, ori a derapat, ori tentativa de drift nereusita..ideea este ca a acrosat 4 masini(Avensis model 2010+, Albea, Chevrolet Cruze si un Peugeot parca) de pe partea dreapta a drumului apoi sa rasucit si s-a oprit pe sensul opus de mers.

Bmw-ul "teribilistului" dauna totala, caroseria strambata de la jumate, tot ce era in spatele puntii spate praf, capota, trager, radiatoare etc zob, jante sparte, fuzeta stanga fata smulsa cu totu din caroserie (roata, amortizor, arc). Interiorul arata foarte bine, nu cred ca au existat victime.

Dimineata am scos cainele la plimbare in parc pe la 7jumate si am vazut proprietarii masinilor avariate care ziceu ceva ca soferul Bmw-ului ar fi fugit dupa accident. Nu era politie, cioburi inca imprastiate in toata zona, o platforma oprita vis a vis, Bmw-ul ocupa prima banda de pe sensul opus ( dinspre Sincai spre Vacaresti).

Nu am avut telefonul la mine sa fac poze. Ma gandeam ca va aparea la stiri/ziare/net dar vad ca nici o stire legata de subiect.

Edited by yitzack
Link to comment
Share on other sites

Masina a fost una foarte ingrijita (poate ca majoritatea o stiti din trafic,cunosc propietarul) iar autorul nu a fugit de la locul accidentului ci a fost dus la politie.

Ideea e ca toate probleme s-au rezolvat mai ales cu masinile proprietarilor din cate stiu eu.

Autorul din ce am auzit nu stie absolut nimic, probabil a fost inconstient sau a adormit.

Link to comment
Share on other sites

Masina a fost una foarte ingrijita (poate ca majoritatea o stiti din trafic,cunosc propietarul) iar autorul nu a fugit de la locul accidentului ci a fost dus la politie.

Ideea e ca toate probleme s-au rezolvat mai ales cu masinile proprietarilor din cate stiu eu.

Autorul din ce am auzit nu stie absolut nimic, probabil a fost inconstient sau a adormit.

 

 

Deci proprietarul masinii a fost autorul accidentului sau altcineva?

Link to comment
Share on other sites

eu zic bine ca a scapat intreg fara absolut nici o zgarietura ca fiarele si bani se fac.

Si inca un noroc , masinile aveau casco toate.

Cineva a tinut cu Pustiu'

 

 

Da, dar "Pustiu" sa fie atent pe viitor, ca poate in locul masinilor alora, puteau fi oameni, sau doamne fereste se putea intampla in dreptul unei statii de autobuz ceva, si atunci ce facea?

Link to comment
Share on other sites

Da, dar "Pustiu" sa fie atent pe viitor, ca poate in locul masinilor alora, puteau fi oameni, sau doamne fereste se putea intampla in dreptul unei statii de autobuz ceva, si atunci ce facea?

 

 

aici ai dreptate, doamne fereste , nu cred ca doreste cineva ce ii s-a intamplat lui...Si eu i-am zis cam acelasi lucru, sa speram ca este o lectie pe care o tine minte si o sa invete din ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.