Jump to content

Vand E38 an 97 pret 5000e


Adrian K

Recommended Posts

nu prea vreu sa ma despart de masina mea dar am nevoie de money pt autorizatie taxi cluj. prin urmare nu fac nici un schimb doar daca include autorizatie taxi cluj napoca. ;)

bun.. acum sa va spun cate ceva despre masina...

fabricatie 1997, prima inmatriculare in tara in 16.12.2008, motor 2500 intercooled turbo diesel (tds), cutie automata, alarma din fabrica, faruri + stopuri aftermarket - bixenon + angeleyes SMD, jante aliaj 18", full piele, memorii scaune, nu are telefon incorporat in cotiera (sincer nu ii vad utilitatea dar are in schimb instalatie audio cu bluetooth soo..) audio Bang & Olufsen (subwoofwr in usi)

Masina superingrijita!!!!

Acum... sincer, ce probleme are sau a avut.

cand am luat'o avea 175000 km la bord ... doh. are undeva la 260000. nu ma deranjeaza pt ca cunosc pe cineva din cj cu un tds exact ca al meu cu peste 500000 si merge impecabil

masina a fost avariata partea dr fata - FIXED

s'a dus pompa de injectie - FIXED (inlocuti cap hidraului cu unul nou) - garantie 2 ani

Schimbat baterie (bosh 110a) garantie

schimbat rotor + perii electromotor

mai are doar 2 probleme:

1 bec airbag aprins in bord (este cantarul din scaun sofer)

2 macarale geamuri spate nu functioneaza - nu ma deranjeaza pt ca nu se fumeaza in masina, masina are ac si nu se arunca nimik afara pe geamul masinii mele! :)

nu cred ca mai are rost sa zic ca merge ireprosabil, nu bate nimik, etc etc.

 

unii zic ca e prea mic motorul pt asa caroserie de ~1.9t eu zic ca e numai bun: imozit relativ mic (~900 lei / an), consum bunicel (11% oras, 6.5% afara). nu face suta in 3 sec, o face in 12 dar cine isi ia sheptar il ia pt confort nu pentru 'liniutze'. cune vrea sprint, sa'si ia gandul de la 725tds :). oricum suficienti hp pt aceasta masina.

 

cred ca sunt unul dintre cei mai sinceri vanzatori auto. :)) nush inca daca e bine sau rau :D bineinteles accept orice test...

post-51779-0-18936100-1352072714_thumb.jpg

post-51779-0-74431800-1352072714_thumb.jpg

post-51779-0-23482300-1352073220_thumb.jpg

Edited by Adrian K
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumoasa masina nu prea ma omor eu cu bleumarin si non-manual.

Succes la vanzare desi e cam piperat pretul pentru timpu asta.

 

Non-manual cred ca te referi la cutia automata...

eu peronal nu as mai trece pe cutie manuala numai daca as fi nevoit.... e ca si cum ai spala hainele cu mana cand poti avea o masina de spalat ;)

Pretul e putin piperat pentru ca este o masina buna, ingrijita si fara probleme ascunse de care te poti folosi din primul moment al achizitiei fara a mai repara una-alta la ea!!!

 

Pe astea se poate face swap cu M57?

 

Nu cunosc aceste detalii... probabil ne vor ajuta cunoscatorii de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Non-manual cred ca te referi la cutia automata...

eu peronal nu as mai trece pe cutie manuala numai daca as fi nevoit.... e ca si cum ai spala hainele cu mana cand poti avea o masina de spalat ;)

Pretul e putin piperat pentru ca este o masina buna, ingrijita si fara probleme ascunse de care te poti folosi din primul moment al achizitiei fara a mai repara una-alta la ea!!!

 

 

 

Nu cunosc aceste detalii... probabil ne vor ajuta cunoscatorii de pe forum.

 

Eu unu prefer sa schimb vitezele, dar este o chestie de gust.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.