Jump to content

BMW lider pe piata auto premium


Catalin BMW

Recommended Posts

Bine bine... au mai multe unitati vandute. Dar asta nu e un indicator de calitate.

Ba din contra, poate fi chiar invers.

Concurenta produce mai putine in aceeasi unitate de timp, dar asta se poate traduce printr-un nivel calitativ mai ridicat. ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu sint analist al pietei auto dar unele rezultate se vad de la o posta.

Bunaoara din relatia Mercedes-Renault a rezultat un bastard urit cu crengi,Mercedes Citan

Acu citeva zile am intrat cu cineva la show-room-ul Casa Auto Brasov sa-mi dau cu parerea despre nou aparutul CLA.

Daca n-ar avea sigla jurai ca-i ceva asiatic,noul face-lift al clasei E la fel.

Sa-l citez pe amicul meu;frate astia de la Mercedes deseneaza la betie;

Audi cu asemanarea intre clase risca ceea ce a incercat Seat acum ceva vreme si a avut un mare esec.

Raminerea bavarezilor in continuare pe prima treapta a podiumului n-ar trebui sa mire pe nimeni.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sint analist al pietei auto dar unele rezultate se vad de la o posta.

Bunaoara din relatia Mercedes-Renault a rezultat un bastard urit cu crengi,Mercedes Citan

Acu citeva zile am intrat cu cineva la show-room-ul Casa Auto Brasov sa-mi dau cu parerea despre nou aparutul CLA.

Daca n-ar avea sigla jurai ca-i ceva asiatic,noul face-lift al clasei E la fel.

Sa-l citez pe amicul meu;frate astia de la Mercedes deseneaza la betie;

Audi cu asemanarea intre clase risca ceea ce a incercat Seat acum ceva vreme si a avut un mare esec.

Raminerea bavarezilor in continuare pe prima treapta a podiumului n-ar trebui sa mire pe nimeni.

 

bine punctat. totusi E Klasse F.L imi pare ok.

intr-un C Klass NFL , m-am urcat de vreo 2 luni si am ramas socat. plastic de logan peste tot. n-am putut crede. noroc ca la FL l-au remediat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag picioarele, daca astia de la bmw ar lucra mai mult la capitolul fiabilitate, cred ca n-ar mai avea concurenta pe piata; la design e ok (noile modele sunt reusite, poate exceptie face seria 1 dar si aici depinde de gusturi dar mare atentie sa n-o ia pe urmele celor de la audi), materiale ok (cu toate ca este loc de mai bine in anumite cazuri), performante mai mult decat ok, consum la fel...fiabilitatea lasa de dorit (vorbesc in general).
Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag picioarele, daca astia de la bmw ar lucra mai mult la capitolul fiabilitate, cred ca n-ar mai avea concurenta pe piata; la design e ok (noile modele sunt reusite, poate exceptie face seria 1 dar si aici depinde de gusturi dar mare atentie sa n-o ia pe urmele celor de la audi), materiale ok (cu toate ca este loc de mai bine in anumite cazuri), performante mai mult decat ok, consum la fel...fiabilitatea lasa de dorit (vorbesc in general).

 

Las-o balta.

E normal ca un bmw sa nu aiba aceeasi fiabilitate cu un logan 1.6MPI.(doar un exemplu de masina).

Pai Loganul ala nu are mai nimic pe el.(nu turbo, nu cuplu, nu cai putere, nu tot felul de electronice).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Las-o balta.

E normal ca un bmw sa nu aiba aceeasi fiabilitate cu un logan 1.6MPI.(doar un exemplu de masina).

Pai Loganul ala nu are mai nimic pe el.(nu turbo, nu cuplu, nu cai putere, nu tot felul de electronice).

 

Da' nu e normal ca un BMW care e premium si costa zeci de mii de € (chiar sute) sa-i pice turbina dupa 50k km, lantul dupa nici 100k km, galerii de admisie care au ajuns consumabile, senzori banali care pica atunci cand te astepti mai putin, si cate si mai cate... adica se plange lumea de probleme care n-ar trebui sa existe pe o masina premium, iar tu vrei sa spui ca nu s-ar fi putut lucra mai bine la capitolul asta?

 

@Viper, ms pt ironiegood.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.