Jump to content

De vinzare 318ti Open Air


Cristache

Recommended Posts

De vanzare model individual destul de rar cumparat in 2008 din DE la 135.000 km, are in prezent 170.000 km, platit taxa 1500 euro in 2008.

1900 cmc M44 140 cai, automat, trapa Open Air, a/c manual, piele gri, incalzire in scaune, oglinda retro antiorbire, oglinzi el incalzite, cruise control, faruri Hella Celis cu reglaj si spalator, duze parbriz incalzite, pdc, alarma Bmw.

Piese noi inlocuite originale BMW: amortizoare fata + spate Bmw M-technik, bascule fata, macara geam dr, pompa apa, motor trapa, oglinzile retrovizoare, bandouri M-tech, 1 stropitor far, furtun servo, sonda temperatura, recuperator gaze; alte piese noi inlocuite: faruri noi Hella Celis, proiectoare TYC, arcuri H&R noi, flansele amortizoare fata+spate sachs, bielete directie lemforder, termostat Behr, bujii Ngk, filtru benzina Mann, sonda lambda Bosch. Masina a mers numai pe ulei Bmw 5w30 si consumabile Mann, ulei in dif Liqui Moly, lichid frana Ate Blue (ptr ca are durata de viata mai mare).

Upgrade audio cu tweetere noi Bmw fata+spate, difuzoare Focal fata+spate, sub Blaupunkt. Nu am pus alte tweetere ptr ca am vrut sa pastrez aspectul OEM al masinii, nu am gaurit panoul din spate.

Jante originale 16" cu Toyo Proxes, jante de tabla 15" iarna cu Vredestein + capace. Presuri de vara, presuri din cauciuc ptr iarna.

 

Impreuna ce masina vin : eleron spate Mtech nou, bara spate Mtech sh ce urmau sa fie vopsite si montate dupa ce aveam si bara fata Mtech, difuzoare spate BMW noi, farurile BMW originale, arcurile Mtech originale, proiectoarele originale, bandourile originale, filtru aer K&N, toate chimicalele de intretinere interior si exterior BMW, prelata de iarna si una de vara nu originale.

Masina f bine intretinuta. Mai multe detalii pe e-mail sau telefon, doar ptr cei interesati. FARA SCHIMBURI.

 

5500 euro Discutabil.

 

Cristi - 0722.245.237

 

Sorry de calitatea pozelor, dar momentan nu am altceva mai bun la indemana.

Masina nu este model Individual.

post-265-0-11957000-1374428486_thumb.jpg

post-265-0-43115200-1374428493_thumb.jpg

post-265-0-48987600-1374428504_thumb.jpg

post-265-0-57816700-1374428510_thumb.jpg

post-265-0-34950700-1374428533_thumb.jpg

post-265-0-61954400-1374428538_thumb.jpg

post-265-0-97557400-1374428543_thumb.jpg

post-265-0-16192000-1374428550_thumb.jpg

post-265-0-92366800-1374428555_thumb.jpg

post-265-0-48568100-1374428600_thumb.jpg

Edited by X X L
Masina nu este model Individual.
Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa specific, trapa nu ia gram de apa. Garnitura schimbata de mine, unsa bine cu Carboflo (ca la TIS) stransa la loc cu dinamometrica, tot ca la TIS. Desfacut cu grija si pus la loc totul tot cu grija. Odata cu asta am schimbat si ornamentele interioare de la stalpii A cu unele noi. Era dezlipit materialul de pe mulaj.

De 2 ori pe an panza primeste tratament cu solutia de impermeabilizare ptr. cabrio de la BMW.

 

Imaginea cu anuntul din DE dateaza din septembrie 2008.

Edited by Cristache
Link to comment
Share on other sites

5500 euro pe un compact e36 ....lol

 

si faza cu pozele vechi de 5 ani e epica

 

e individual cumva? :goodjob:

 

Ce sa zic, epica este primirea pe acest forum. Unde ar fi trebuit sa fie o comunitate Bmw. Cam cat ar merita masina. 2000 euro ?

Pozele nu sunt de 5 ani, cred ca m-am exprimat gresit. Doar poza cu anuntul este din 2008. Sa-i fac o poza cu ziarul in mana ? :D.

Nu stiu sa-ti spun daca este individual ptr ca nu stiu ce inseamna. Am doar datele masinii scoase din ASAP.

Ah sorry acum am vazut ca am scris in anunt individual in loc de exclusiv. Eroare.

 

Vehicle information

 

Prod. date 1998-06-16

 

Order options

No. Description

243 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

260 SIDE AIRBAG DRIVER/FRT PASSENGER

269 LT/ALY WHEELS RADIAL STYLING

302 ALARM SYSTEM

315 REAR WINDSCREEN WIPER

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

341 BUMPERS COMPLETELY IN BODY COLOUR

410 WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

473 ARMREST, FRONT

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

498 HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE

505 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM

520 FOGLIGHTS

530 AIR CONDITIONING

658 RADIO BMW BUSINESS CD RDS

704 M SPORT SUSPENSION

718 EXCLUSIVE EDITION

755 INDIVIDUAL OPEN-AIR FOLDING TOP

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

801 GERMANY VERSION

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

915 NO OUTER SKIN PROTECTION

945 CONSIDERATION OF PRICE DEPENDENCY

971 EXCLUSIV PACKAGE

Edited by Cristache
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De vanzare model individual destul de rar cumparat in 2008 din DE la 135.000 km, are in prezent 170.000 km, platit taxa 1500 euro in 2008.

1900 cmc M44 140 cai, automat, trapa Open Air, a/c manual, piele gri, incalzire in scaune, oglinda retro antiorbire, oglinzi el incalzite, cruise control, faruri Hella Celis cu reglaj si spalator, duze parbriz incalzite, pdc, alarma Bmw.

Piese noi inlocuite originale BMW: amortizoare fata + spate Bmw M-technik, bascule fata, macara geam dr, pompa apa, motor trapa, oglinzile retrovizoare, bandouri M-tech, 1 stropitor far, furtun servo, sonda temperatura, recuperator gaze; alte piese noi inlocuite: faruri noi Hella Celis, proiectoare TYC, arcuri H&R noi, flansele amortizoare fata+spate sachs, bielete directie lemforder, termostat Behr, bujii Ngk, filtru benzina Mann, sonda lambda Bosch. Masina a mers numai pe ulei Bmw 5w30 si consumabile Mann, ulei in dif Liqui Moly, lichid frana Ate Blue (ptr ca are durata de viata mai mare).

Upgrade audio cu tweetere noi Bmw fata+spate, difuzoare Focal fata+spate, sub Blaupunkt. Nu am pus alte tweetere ptr ca am vrut sa pastrez aspectul OEM al masinii, nu am gaurit panoul din spate.

Jante originale 16" cu Toyo Proxes, jante de tabla 15" iarna cu Vredestein + capace. Presuri de vara, presuri din cauciuc ptr iarna.

 

Impreuna ce masina vin : eleron spate Mtech nou, bara spate Mtech sh ce urmau sa fie vopsite si montate dupa ce aveam si bara fata Mtech, difuzoare spate BMW noi, farurile BMW originale, arcurile Mtech originale, proiectoarele originale, bandourile originale, filtru aer K&N, toate chimicalele de intretinere interior si exterior BMW, prelata de iarna si una de vara nu originale.

Masina f bine intretinuta. Mai multe detalii pe e-mail sau telefon, doar ptr cei interesati. FARA SCHIMBURI.

 

5500 euro Discutabil.

 

Cristi - 0722.245.237

 

Sorry de calitatea pozelor, dar momentan nu am altceva mai bun la indemana.

Accepti si schimburi ?

Link to comment
Share on other sites

Hmm, Dl. Moderator. Buna interventia!

nu-i asa ??

 

Ce sa zic, epica este primirea pe acest forum. Unde ar fi trebuit sa fie o comunitate Bmw. Cam cat ar merita masina. 2000 euro ?

pai tu ce te asteptai sa primesti de la o comunitate de pasionati si mai ales CUNOSCATORI in ale BMW-urilor?

 

chiar ne crezi prosti cu acte sa ne faci a crede ca aceasta masina este the-one-and-only

 

cumva vrei o ciocolata calda pe langa pretul pe care il ceri ?

 

sa fim rezonabili: 5500 euro pe un e36 Compact "cu gaura in tavan" e destul de (chiar foarte) MULT ! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Masina nu este model Individual.

atunci ai scapat... nu stii ce a patit unul care vindea pe-aici tot un E36 Individual... si tot cam la banii astia 5500 Euro :D ;)

 

ca sa vezi ca vreau sa te ajut, am facut si mentiunile de rigoare in continutul anuntului...

 

 

PS: cu placere !

Link to comment
Share on other sites

nu-i asa ??

 

pai tu ce te asteptai sa primesti de la o comunitate de pasionati si mai ales CUNOSCATORI in ale BMW-urilor?

chiar ne crezi prosti cu acte sa ne faci a crede ca aceasta masina este the-one-and-only

cumva vrei o ciocolata calda pe langa pretul pe care il ceri ?

 

sa fim rezonabili: 5500 euro pe un e36 Compact "cu gaura in tavan" e destul de (chiar foarte) MULT ! :huh:

 

Ma steptam de la o comunitate de cunoscatori macar sa recunoasca ca este un model rar cu dotarile care le are.

Ok, nu vreau sa cred pe nimeni in nici un fel. De atitudini agresive am parte zilnic in trafic si nu numai. Nu vreau nici ciocolata calda ca nu imi place si nici nu este sezonul potrivit.

Masina este si are tot ce am scris acolo. In afara de individual. Nu este nici mai mult nici mai putin decat un model rar de compact f. bine intretinut. Cumparat ptr ca mi-a placut.

Atat. Pretul este discutabil. Iar cu 2000 euro, sa fim seriosi.....

 

Si, da, multumesc ptr edit. Nu l-am mai putut edita eu primul post.

Edited by Cristache
Link to comment
Share on other sites

Ma steptam de la o comunitate de cunoscatori macar sa recunoasca ca este un model rar cu dotarile pe care le are.

Masina este si are tot ce am scris acolo. In afara de individual. Nu este nici mai mult nici mai putin decat un model rar de compact f. bine intretinut.

Un model RAR nu este totuna cu un model FRUMOS sau care merita un pret de 2-3 ori cat cel de piata.

 

plus ca majoritatea au considerat ca, din anuntul tau, in mod evident ar fi vorba de un model INDIVIDUAL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.