Jump to content

E46 Probleme electrice


Recommended Posts

Salutare la taota lumea , am un e46 99 2.0 dieles doar ce l-am achizitionat si are urmatoarele probleme , nu merg oglinziile electrice, nu se aprinde in bord cand semnalizez ( exterior merge) nu se aprinde martor faza luna , nu merg comenzile audio de pe volan ci doar pilotul , nu am avut timp sa verific sigurante una alta , dar mai sunt baieti care au avut aceiasi problema ... Multuemsc mult
Link to comment
Share on other sites

Radio Casetofonul este original ,plus ca nu imi citeste nici magazia de cd-uri , cand apas pe mode scrie doar No tape si intra pe radio . nu merg proiectoarele, nu merg cele 2 butoanase care resetezi km-traju , nu pot sa fixez ceasu ,nu se aprin jumate din martorii din bord , nu mi se aprinde pe marsalier, Edited by Andrei Oveto
Link to comment
Share on other sites

Radio Casetofonul este original ,plus ca nu imi citeste nici magazia de cd-uri , cand apas pe mode scrie doar No tape si intra pe radio . nu merg proiectoarele, nu merg cele 2 butoanase care resetezi km-traju , nu pot sa fixez ceasu ,nu se aprin jumate din martorii din bord , nu mi se aprinde pe marsalier,

 

trebuie sa-i bagi o caseta!!

Edited by LUKAS320d
Link to comment
Share on other sites

Radio Casetofonul este original ,plus ca nu imi citeste nici magazia de cd-uri , cand apas pe mode scrie doar No tape si intra pe radio . nu merg proiectoarele, nu merg cele 2 butoanase care resetezi km-traju , nu pot sa fixez ceasu ,nu se aprin jumate din martorii din bord , nu mi se aprinde pe marsalier,

Probabil vechiul posesor al masinii a incercat sa schimbe iluminatul ceasurilor (operatiune nu prea simpla), daca zici ca se aprinde doar partial problema nu este de la sigurante ci din interior, iar cand a montat piesele la loc probabil nici butoanele care actioneaza ceasul si reset-ul nu le-a montat corect la loc.

Link to comment
Share on other sites

Masina a fost adusa din italia nu cred ca si-a batut nimeni acolo capul sa o modifice , l aproiectoare are instalatia origina , nu vad de ce nu ar merge , nu merge marsalier, ( aici ar putea fi senzorul din cutie) toate sigurantele sunt bune, din cate am inteles problema ar fii dintr-un modul de confort ( calculator de confort)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Problema rezolvata!!!! webasto este stricat si daadea o comanda aiurea la I-bus si de acolo incurca totul !!

 

 

Salut,

Ce ai facut la webasto? L-ai schimbat sau l-ai anulat??

Am si eu o problema electrica ciudata de aia intreb. (tot asa nu se aprinde cand dau semnal dar afara merge, nu se aprinde martorul de faza lunga dar afara merge... si tot asa (proiectoare, bec ceata)

pls help

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.