Jump to content

Pioneer mp3 player


Recommended Posts

Hello,

de ceva vreme player-ul meu a suferit un accident cumplit, a fost injunghiat in momentul in care nu a mai citit si nici nu a vrut sa mai scoata cd-ul.

 

Asa ca am decis sa trec la un player mai serios, si as vrea un Pioneer (1DIN), doar ca sunt asa de multe modele ca nu ma pot decide, poate ma ajutati voi cu o parere.

 

Cam ce as vrea:

- sa fie maxim 500 lei

- aux, usb, preferabil si bluetooth

- bass boost ar fi o optiune care ar fi cool sa fie

- preferabil sa pot selecta culoarea display-ului - sau sa fie pe portocaliu display-ul

- rca out cred ca-i suficient 2, ar fi chiar ok sa fie 3 in eventualitatea montarii ulterioare a unui amp pe a-3-a.

- si cel mai important sa se auda clar

 

Si cam atat, pretentii peste pretentii!

Merci fain!

Link to comment
Share on other sites

Pioneer,are cateva puncte forte fata de competitori.Unul din ele este calitatea sunetului cand vine vorba de receptia radio (nu calitatea semnalului).Pur si simplu un post de radio prins bine nu iti lasa impresia ca asculti radio ci pur si simplu ca asculti un cd.

Puncte - pentru Pioneer,este eficienta sistemului de scoatere a CD-ului.Dupa o perioada de 1-2 ani o sa iti faca figuri cand vrei sa scoti CD afara din aparat si periodic trebuie curatate rolele care sunt responsabile cu operatia asta.

Un CD invelit in servetel si doar introdus (fara a lasa posibilitatea sa intre total in aparat),o sa faca minuni si iti va curata rolele respective.

Eu personal sunt la a 5 generatie de ,,casetofoane Pioneer'' si la toate am avut beleaua asta,inclusiv la un aparat trimis si fabricat doar pentru USA (ala cu scala la radio scurta).

Vezi ce oferte prinzi pentru ca preturile variaza destul de mult de la un fabricant la altul.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg ce-mi spui, dar cand vad o pagina de modele pe site-urile care vand playere auto... nu-s convins ce sa aleg, unele sunt foarte asemanatoare.

Eu am luat un pioneer modelul asta ( http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_MP3/Pioneer/DEH-2500Ui/)din carrefour la vreo 390 prin primavara si la banii astia se aude bine spre f bine .( incomparabil de bine fata de casetofonul antic de pe e46):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.