Jump to content

VAND BMW 318i an 2002 E46


Doctoru1980

Recommended Posts

Salutare,

 

Asa cum spune si titlu as dori sa imi vand BMW-ul E46 cu motor 2.0, 143 CP. Masina se afla intr-o stare impecabila si a fost adusa din Germania de mine impreuna cu varul meu in 2010. Masina a ajuns la mine anul trecut dar pot spune ca este una dintre cele mai tari masini pe care le-am avut.

Ca si optionale are 8 airbag-uri, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, climatronic, trapa electrica, ABS, DSC, jante aliaj, navigatie mica, magazie 6 CD-uri.

In legatura cu numarul de km, sunt absolut sigur ca sunt reali avand in vedere ce piese au fost schimbate pana acum si dupa felul in care merge. Mai mult de atat am si documentul cu ultima intrare la TUV-ul din Germania in 2008, cand avea aprox 93.000 km, iar in 2010 a fost cumparata de varul meu si de mine cu 132.000 km (trebuie sa caut dar stiu ca mai am si alte documente de la TUV din alti ani).O sa revin si cu VIN-ul in cazul in care cineva doreste sa verifice istoricul masinii pana in 2008 (de atunci reviziile nu au mai fost facute la BMW).

Piese schimbate:

Anul trecut i-am schimbat placutele si discurile cu unele ATE si rezistenta de trepte de la climatronic care facea figuri. Anul acest i-am schimbat toate amortizoarele cu unele Flennor precum si bieletele antiruliu. Acum 2 saptamani i-am schimbat uleiul si filtrele (ulei BMW 5W-40 si filtre MANN). Deasemenea in trecut s-au mai platit 200 de euro pentru o noua cheie la reprezentanta deoarece masina avea o singura cheie.

Cum am scris mai sus masina se afla intr-o stare impecabila dar unele elemente de caroserie au fost revopsite. Aceste sunt urmatoarele: aripa stanga spate (asa am luat masina din Germania si am vazut asta de la inceput,oricum este vopsita foarte bine dar daca vrei sa fii carcotas observi), aripa stanga fata, a fost schimbata pe RCA la reprezentanta BMW (masina a fost lovita in parcare si aripa nu necesita schimbare dar daca baietii de la BMW s-au oferit si a fost moca am zis de ce nu), bara fata si capota ( pe astea le-am revopsit eu deoarece lacul vopselei incepuse sa se exfolieze).

Vreau sa vand masina pentru ca mi s-a pus pata pe E90, asa ca daca stiti pe cineva care doreste sa vanda un E90 pe benzina dati-mi un semn.

 

Poze gasiti aici:

 

https://plus.google.com/photos/108348422797765267654/albums/5955034106827052465?authkey=CPG9jvnunK-5YA

 

Pretul este 5000 de euro usor negociabil.

 

Pentru mai multe detalii ma puteti suna la 0765444389.

Edited by Doctoru1980
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.