Jump to content

Vand Bmw 320d E90


mariusnfs

Recommended Posts

bmw 320d , an 2005 , 163 cp ( 120kw ) culoare albastru

 

dotari :

 

-abs+dsc+dtc

-dubluclimatronic

-comenzi pe volan

-cotiera fata+spate

-tapiterie gri

-incalzire scaune

-banchete rabatabile + sac ski

-navigatie professional + harta romaniei 2014+ mp3

-bluetooth

-comanda vocala

-jante aliaj 17" cu anvelope goodyear noi

-bixenon

-senzori parcare spate, senzor lumina , senzor ploaie

 

Masina este foarte intretinuta

 

- masina are schimbat filtru de particule la 200 mii km

- amortizoare + flanse fata + spate noi

- bielete antiruliu + bucsi bara stabilizatoare schimbate

- discuri + placute fata + spate noi

- anvelopele sunt noi , goodyear schimbate acum maxim 1 luna

- revizia este facuta acum una mie de km

- kitul de accesorii ( curea +role ) schimbate

 

Masina nu a fost lovita niciodata

 

Masina a fost unui coleg de pe forum de la care am luat-o in 2010 avand la cumparare 265 mii km , in prezent are 321 mii

 

Pretul este de 9100 euro usor negociabil

post-668-0-02342100-1399632513_thumb.jpg

post-668-0-97728000-1399632575_thumb.jpg

post-668-0-27015000-1399632589_thumb.jpg

post-668-0-11129100-1399632625_thumb.jpg

post-668-0-07179700-1399632645_thumb.jpg

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frumoasa masina. Se vede ca e bine-ntretinuta.

Apreciez ca esti sincer referitor la kilometrajul masinii, pentru mine e un mare plus. As prefera oricand sa cumpar o masina cu 300.000 km. de la un om sincer, onest, cinstit si serios decat una cu 150.000 de la un mincinos.

Spor la vanzare!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina. Se vede ca e bine-ntretinuta.

Apreciez ca esti sincer referitor la kilometrajul masinii, pentru mine e un mare plus. As prefera oricand sa cumpar o masina cu 300.000 km. de la un om sincer, onest, cinstit si serios decat una cu 150.000 de la un mincinos.

Spor la vanzare!

 

Multumesc .

 

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

masina are acum 326 mii km , fac cam 10 mii pe an cu ea , km se pot verifica din pozele de casco care il reinnoiesc anual .

 

a scazut 100 de euro si a primit o curatare a tapiteriei de inca o suta aproape.

Edited by mariusnfs
Link to comment
Share on other sites

sunt multe masini care au peste 300 mii chiar si pe forum dar au de fapt 150-200 de mii .masina a fost rulata afara pana la 265 de mii si are doar 50 de mii in tara , a fost intretinuta corespunzator atat de mine cat si de vechiul proprietar prezentand mici urme de uzura . nu vreau sa intru cu nimeni in polemici , dar fiecare poate cere cat vrea pe masina lui . sunt curios cand o sa apara urmatorul care o sa fie sincer in legatura cu numarul de km asa cum am fost eu aici pe forum . probabil daca scriam ca masina are 180 de mii nu mai aveai aceeasi parere despre pret . cred ca e mai importanta starea tehnica si optica a masinii decat nr ei de km , sunt multe la "110 mii " impecabile

 

o zi buna

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis de km, ziceam ca desi ai facut TU, personal inca 20-50.000 km, pretul a scazut cu doar 100 euro.

Km nu sunt problema unei masini daca a fost intretinuta. Am condus e90 din 2005, acelasi model ca al tau cu 652.000 km si merge ca una noua. Te intrebam ca vad ca ai anuntul de o jumatate de an si pretul l-ai scazut foarte putin desi ai mai umblat cu ea (reparatiile alea nu mai sunt atat de recente incat sa incluzi pretul lor in pretul masinii).

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca in 5 mii de km nu au cum sa se deterioreze piesele inlocuite . in al 2 lea rand nu este o prioritate vanzarea masinii . daca se vinde bine , daca nu tot bine . fiecare isi face pretul si isi apreciaza masina cum crede .

am vazut ca si tu ai cumparat o masina ai tinut-o 6 luni si ai vandut-o cu 200 de euro mai mult chiar daca ai bagat mai mult in ea , de ce nu ai vandut-o cu 200 sub pretul de achizitie ca oricum in cele 6 luni ai uzat piesele si te-ai folosit de investiile facute ?

de exemplu tu in 6 luni ai castigat ceva la ea si te-ai folosit de restul banutilor investiti , eu de exemplu am investit cele enumerate mai sus si sunt si cu 3 mii de euro sub pretul de cand am cumparat-o . deci...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

probabil daca scriam ca masina are 180 de mii nu mai aveai aceeasi parere despre pret . cred ca e mai importanta starea tehnica si optica a masinii decat nr ei de km , sunt multe la "110 mii " impecabile

 

o zi buna

Ba sĂŁ știi cĂŁ chiar dacĂŁ avea 100.000 km tot era o problemĂŁ cu prețul. La o cĂŁutare simplĂŁ pe net, dupĂŁ mașini asemĂŁnĂŁtoare cu aceasta, putem constata cĂŁ sunt multe care se ĂŽnvârt ĂŽn jurul prețului de 7000 e.

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ba să știi că chiar dacă avea 100.000 km tot era o problemă cu prețul. La o căutare simplă pe net, după mașini asemănătoare cu aceasta, putem constata că sunt multe care se învârt în jurul prețului de 7000 e.

 

 

Ai constatat tu treaba asta? Ai ceva diploma in evaluarea corecta a masinilor?

 

Da, poate ca sunt unele in jurul acelei sume, dar aici tine foarte foarte mult de dotari si de starea actuala a masinii. Un alt factor important este si taxa, daca este platita. Majoritatea la acele preturi cu siguranta nu sunt masini ok.

 

Noi romanii tindem sa generalizam totul. Tocmai de aceea totu merge prost si chiar si vanzarea de masini. Pentru ca daca sunt 10 la 7000 de euro si 2 la 8000, e logic ce masini se vor vinde primele. Chiar daca acelea au probleme, sau au fost avariate si reparate, tindem sa vrem sa cumparam doar cel mai ieftin, desi s-a constatat si nu de putine ori, ca ce este ieftin este si prost. Nu mereu, dar in marea majoritate a cazurilor. Acum depinde si de pretentiile fiecaruia si cum vede o masina, din propria lui perspectiva.

 

Ca si sfat pentru colegul care vrea sa isi vanda masina, da-i km inapoi. Eu apreciez seriozitatea si cativa altii care vad, dar marea majoritate si anume potentialii tai clienti vor sa fie pacaliti. Sincer iti spun, marea majoritate de pe net au multi km, dar dati inapoi si aici incepe sa lucreze placut psihologia omului.

 

Stiu ca multi nu veti fi de acord cu acest sfat si nici eu nu as fi daca nu as sti exact mentalitatea...

Edited by cmn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ca si sfat pentru colegul care vrea sa isi vanda masina, da-i km inapoi. Eu apreciez seriozitatea si cativa altii care vad, dar marea majoritate si anume potentialii tai clienti vor sa fie pacaliti. Sincer iti spun, marea majoritate de pe net au multi km, dar dati inapoi si aici incepe sa lucreze placut psihologia omului.

 

Stiu ca multi nu veti fi de acord cu acest sfat si nici eu nu as fi daca nu as sti exact mentalitatea...

 

Ai foarte mare dreptate in ceea ce zici cu numarul de km si cu phisohologia omului si mai ales a romanului caruia ii place sa fie mintit pe fata . Si daca dau numarul de km inapoi la o simpla verificare a masinii la o reprezentanta Bmw tot vor aparea ca sunt mai multi . Eu nu vreau sa vina omul sa vada masina sa aiba x km mai putini si sa mergem la o verificare unde sa se vada nr real de km si apoi sa dau nu stiu ce explicatii cu aberatii gen ca nu stiam etc . Cand am cumparat masina am luat-o de la un coleg de pe forum care a lasat la randul lui nr de km de pe bord , eu cumparand masina si starea ei de la acel moment si nu numarul ei de km .

 

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.